S* O******* A******** V***** I******** S***
ReclamantL****** G*********
PârâtA******** D* P********** N** 3*
PârâtAdmite in parte acţiunea formulată de S.C. OMNIASIG VIENNA INSURANCE GROUP S.A. in contradictoriu cu LALESCU GHEORGHITA si ASOCIATIA DE PROPRIETARI NR. 39. Obligă pârâta ASOCIATIA DE PROPRIETARI NR. 39 la plata către reclamanta a sumei de 1000 lei , reprezentând contravaloarea despăgubirilor . Obliga pârâta ASOCIATIA DE PROPRIETARI NR. 39 la plata dobânzii legale aferente debitului de 1000 lei începând cu 9.03.2010 până la data 11.06.2012. Obliga parata ASOCIATIA DE PROPRIETARI NR. 39 la plata sumei de 112,54 lei către reclamanta reprezentând cheltuielile de judecata . Respinge capătul de cerere priviind obligarea piritei LALESCU GHEORGHITA, la plata despagubirilor ca neintemeiat. Respinge cererea de chemare in garantie a ASOCIATIA DE PROPRIETARI NR. 39 , formulata de catre LALESCU GHEORGHITA, ca neintemeiata. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 25.04.2013,
Hotarare 2185/2013 din 25.04.2013Amână pronunţarea la 25.04.2013
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 23.04.2013Termen a se emite adresă către Serviciul Public de Evidenţă pentru a comunica adresa de domiciliu a martorului lipsă .
Incheiere de sedinta din 19.03.2013Termen pentru lipsa martorului Drăghici Costinel, urmând a fi citat cu avertisment amendă şi mandat de aducere.
Incheiere de sedinta din 19.02.2013Termenpentur a se reveni cu adresă către expert pentru a răspunde la toate obiectivele stabilite de instanţă şi penturlipsa martorilor.
Incheiere de sedinta din 22.01.2013Termen pentru efectuarea expertizei dispuse în cauză.
Disjunge capătul 2 de cerere din precizarea formulată de pârâta Lălescu Gheorghiţa privind obligarea asociaţiei de proprietari nr.39 Dr. Tr. Severin la repararea izolaţiei de pe bloc , urmând a se forma un nou doar , cu termen la 11.12.2012 pentru când aceasta va preciza , estimativ, valoarea reparaţiilor solicitate în vederea stabilirii taxei judiciare de timbru . Acordă termen în dosar nr. 9565/225/2012 la 11.12.2012 pentru a se achita de către Lălescu Gheorghiţa taxa judiciară de timbru de 91 lei şi timbru judiciar de 1,5 lei aferente capătului 1 de cerere din precizările formulte privind chemarea în judecată a Asociaţiei de Proprietari nr. 39 pentru a fi obligată aceasta la plata pretenţiilor solicitate de reclamantă , cerere calificată de instanţă ca fiind cerere de chemare în garanţie.
Termen pentru a se cita Asociaţia de Proprietari nr. 39 şi pentru ca pârâta să-şi angajeze apărător.
Termen pentru a se cita reclamanta cu copie întâmpinare şi cu menţiunea de a achita taxă judiciară de timbru de 91 lei şi timbru judiciar de 1,5 lei pentru primul capăt de cerere şi 18,54 lei şi timbru judiciar de 1,5 lei pentru capătul II de cerere