U******** C********
ReclamantU******** A C***** M****
ReclamantU******** A M***** I***
ReclamantU******** A N******
ReclamantU******** S** E****** M****
ReclamantAdmite excepţia perimării cererii invocate din oficiu. Constată perimată cererea de chemare în judecată Cu drept de recurs în 5 zile de la pronunţare. Pronunţată în şedinţă publică , azi,20 ianuarie 2014
Hotarare 25/2014 din 20.01.2014Suspendă cauza în baza art. 242(1) pct. 2 C.pr.civ., pentru lipsa nejustificată a părţilor. Cu recurs pe toată durata suspendării pricinii. Pronunţată în şedinţă public azi, 10 decembrie 2012.
Incheiere suspendare din 10.12.2012Respinge cererea formulată de către apărătorul reclamanţilor , av. Mariana Badea privind efectuarea adresei către Primăria Cernăteşti pentru a comunica extras din registrul agricol din anul 1951 , vol.V, fila 52 , din care să reiasă numărul de tarla şi nr. de parcelă pentru terenurile deţinute de Ungureanu Alexandrina , nefiind utilă cauzei. Pune în vedere reclamanţilor prin apărătorul ales să precizeze concret obiectul cererii de chemare în judecată , respectiv dacă solicită reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenului în natură sau, înscrierea în anexa privind acordarea de despăgubiri. Acordă termen în cunoştinţă pârâtei Comisia Locală pentru stabilirea dreptului de proprietate asupra terenurilor Cernăteşti . Repetă procedura de citare a pârâtei Comisia Judeţeană pentru stabilirea dreptului de proprietate asupra terenurilor Dolj .
Admite cererea formulată de petentul primarul Cernăteşti, Ciontea Dumitru, C.N.P. *********5957, domiciliat în com. Cernăteşti, sat Cernăteşti, nr. 424, jud. Dolj, în funcţia de Primar al comunei Cernăteşti, jud. Dol. Revine asupra amenzii judiciare în cuantum de 300 lei aplicată acestuia prin încheierea de şedinţă din 08 octombrie 2012 şi dispune anularea formelor de executare întocmite în acest sens . Irevocabilă. Pronunţată în şedinţa publică, azi 15 noiembrie 2012.
Admite cererea de amânare a cauzei formulată de avocat Mariana Badea pentru reclamanti , în vederea precizării poziţiei procesuale vis - a - vis de rspunsul Comisiei locale de fond funciar. Repetă procedura de citare a pârâtei Comisia Judeţeană de Fond Funciar Dolj.
Admite cererea de amânare a cauzei formulată de către apărătorul reclamanţilor. repetă adresă către către Comisia Locală de Fond Funciar Cernăteşti, jud. Dolj. Acordă termen în cunoştinţă pârâtei Comisia Locală de Fond Funciar Cernăteşti, jud. Dolj. Repetă procedura de citare a pârâtei Comisia Judeţeană de Fond Funciar Dolj.
In vedereea repetării adresei către Comisia Locală de Fond Funciar Cernăteşti urmează a amâna cauza. Repetă procedura de citare a părţilor lipsă care nu au termen în cunoştinţă .
Pentru lipsa răspundsului la adresa instantei şi pentru a se depune la dosar duplicatul inscrisurilor inaintate in sedinta de azi ,se va amâna cauza.
În vederea emiterii unei adrese către Comisia Locală de Fond Funciar Cernăteşti pentru a comunica situaţia juridică a terenului în litigiu, instanţa va amâna judecata cauzei