Dosar 9/304/2012 din 05.01.2012

hotarâre care sa tina loc de act autentic


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 9/304/2012
Data dosar:
05.01.2012
Instanta:
Judecătoria Segarcea
Departament:
Segarcea
Obiect:
hotarâre care sa tina loc de act autentic
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 17.10.2012 la ora 08:30

    Complet: C3 p
  • Admite cererea

    admite acţiunea

  • Sedinta din data de 26.09.2012 la ora 08:30

    Complet: C3 p
  • Amână cauza

    Pentru a se repeta procedura de citare cu pârâtul.

  • Sedinta din data de 27.06.2012 la ora 08:30

    Complet: C3 p
  • Încheiere

    Respinge cererea formulată de petentul Diaconu Viorel Adrian , de exonerare a plăţii amenzii judiciare în cuantum de 50 lei aplicată prin încheierea de şedinţă din data de 30.05.2012 Irevocabilă. Dispune repetarea adresei către acest expert pentru a efectua şi depune la dosar lucrarea ( expertiza)

  • Sedinta din data de 30.05.2012 la ora 08:30

    Complet: C3 p
  • Încheiere

    Faţă de lipsa raportului de expertiză va dispune amânarea cauzei şi repetarea adresei către expertul topografie cadastru, Diaconu Viorel , pentru efectua expertiza topografie cadastru dispusă de instanţă, cu obiectivele stabilite prin încheierea de şedinţă din data de 25.01.2012 , cu menţiunea că a fost sancţionat cu amendă judiciară în cuantum de 50 lei pentru nedepunerea lucrării la acest termen. Se va dispune citarea pârâtei cu menţiunea chemării la interogatoriu.

  • Sedinta din data de 02.05.2012 la ora 08:30

    Complet: C3 p
  • Încheiere

    Faţă de lipsa raportului de expertiză va dispune amânarea cauzei şi repetarea adresei către expertul topografie cadastru, Diaconu Viorel , pentru efectua expertiza topografie cadastru dispusă de instanţă, cu obiectivele stabilite prin încheierea de şedinţă din data de 25.01.2012 , cu menţiunea că a fost sancţionat cu avertisment amendă pentru nedepunerea lucrării la acest termen. Se va dispune citarea pârâtei cu menţiunea chemării la interogatoriu.

  • Sedinta din data de 28.03.2012 la ora 08:30

    Complet: C3 p
  • Amână cauza

    faţă de lipsa raportului de expertiză , dispune amânarea

  • Sedinta din data de 22.02.2012 la ora 08:30

    Complet: C3 p
  • Încheiere

    Dispune efectuarea unei adrese către expertul topografie cadastru , Diaconu Viorel , desemnat la acest termen de judecată , pentru a efectua expertiza topografie cadastru dispusă de instanţă, cu obiectivele stabilite prin încheierea de şedinţă din data de 25.01.2012, cu menţiunea că onorariu provizoriu de expert stabilit în sarcina reclamanţilor în cuantum de 500 lei, a fost achitat şi dovada depusă la dosar. Dispune emiterea unei adresă către BLET Tribunalul Dolj , pentru a lua la cunoştinţă numele expertului desemnat .

  • Sedinta din data de 25.01.2012 la ora 08:30

    Complet: C3 p
  • Încheiere

    Instanţa din oficiu, pune în discuţie necesitatea efectuării în cauză, a unei expertize topografie cadastru, prin care să se identifice suprafaţa de teren indicată în acţiune şi în înscrisul ,, antecontract de vânzare cumpărare,,, prin arătarea întinderii reale a acesteia, cu vecinătăţi, amplasament şi poziţie cadastrală, raportat la planul cadastral al localităţii şi să se întocmească o schiţă a acestei suprafeţe de teren, schiţă ce urmează să primească avizul OCPI Dolj , sub un număr cadastral. Av Filip Camelia, pentru reclamantă nu se opune . Stabileşte onorariul provizoriu de expert, în cuantum de 600 lei, în sarcina reclamantei. Prorogă , desemnarea unui expert topografie cadastru din lista de experţi existentă pe site-ul Tribunalului Dolj( BLET ), după depunerea la dosar de către reclamantă a onorariului de expert .

Flux dosar


Actualizare GRPD