A*** C****** I***
InculpatH****** G*** R*****
InculpatB*** A*****
InculpatT******* S****
Parte vătămatăA******** D* P********** N****** O*****
Parte vătămatăI.a). În baza art. 334 Cod procedură penală schimbă încadrarea juridică a faptei reţinută la pct. 1 rechizitoriu în sarcina inculpatului A.C.I. din art.208 al.1-art.209 al.1 lit. i) Cod penal, cu aplic. art. 37 lit. a) Cod penal, în art.208 al.1 Cod penal-art.209 al.1 lit. i) Cod penal.I.b). În baza art. 334 Cod procedură penală schimbă încadrarea juridică a faptei reţinute la pct. 2-10 din rechizitoriu (11 acte materiale) în sarcina inculpatului A.C.I. din art.208 al.1-art.209 al.1 lit. a) şi i) Cod penal, cu aplic. art. 41 al. 2 Cod penal şi cu aplic. art. 37 lit. a) Cod penal, în art.208 al.1-art.209 al.1 lit. a) şi i) Cod penal, cu aplic. art. 41 al. 2 Cod penal şi cu aplic. art. 37 al. 1 lit. b) Cod penal. Condamnă pe inculpatul A.C.I. la pedeapsa rezultantă de 5 ani şi 10 luni închisoare. Condamnă pe inculpatul H.G. R. la o pedeapsă de 4 ani şi 2 luni închisoare. Condamnă pe inculpatul B. A. la o pedeapsă de 3 ani închisoare. În baza art. 350 alin. 1 Cod procedură penală menţine măsura arestării prevetive luată faţă de inculpaţii A.C.I., H.G.R. şi B.A. Cu drept de recurs în 10 zile de la pronunţare cu procurorul şi cu partea civilă S.C. şi de la comunicare cu inculpaţii şi cu părţile vătămate şi civile lipsă.
Hotarare 974/2013 din 30.08.2013În baza art. 300/2 Cod procedură penală, cu referire la art. 160/b alin. 1 şi 3 Cod procedură penală, menţine măsura arestării preventive a inculpaţilor: A.C.I., H.G.A., B. A. Cu drept de recurs în 24 de ore de la pronunţare cu procurorul şi de la comunicare cu inculpaţii în Penitenciarul Oradea. pentru a se reveni cu adresă către Serv. de Probaţiune de pe lână T.B şi către partea vătămată T.F.C.
Incheiere de sedinta din 09.07.2013pentru a se introduce în cauză numitul T.C.F. în calitate de parte vătămată;
Incheiere de sedinta din 28.06.2013îndreaptă eroarea materială din inchierea pron. in 11.06.2013
Incheiere indreptare eroare materiala din 19.06.2013În baza art. 300/1 alin. 3 Cod procedură penală menţine măsura arestării preventive a inculpaţilor:A.C.I., H.G. R. şi B. A. Respinge cererile inculpaţilor privind înlocuirea măsurii arestării preventive cu măsura obligării de a nu părăsi localitatea sau ţara. Cu drept de recurs la tribunal în 24 de ore de la pronunţare cu procurorul şi comunicare cu inculpaţii în Arestul I.P.J. Bihor.
Incheiere de sedinta din 11.06.2013