M********* A******* N******** P*** D******* P***** R****** C* P**********
PetentU******* M******* 0**** C***** T***** - R****** P*** L******** C******** L*** C*** H****** S******
PetentU******* M******* 0**** C***** T***** - R****** P*** C********* C******* D** I*** S****** L***
PetentO***** V*******
IntimatR******* P* M****
IntimatDispune eliminarea petentei M.Ap.N., prin Direcţia pentru relaţii cu Parlamentul, din citativ, raportat la lipsa capacităţii procesuale. Respinge proba cu înscrisuri solicitată de petentul O***** V*******. Respinge plângerea formulată de petenta UM 01824 Câmpia Turzii, reprezentată de M.Ap.N., ca nefondată. Respinge plângerea formulată de petenta UM 01969 Câmpia Turzii, reprezentată de M.Ap.N., ca nefondată. În temeiul art. 2781 alin. 8 lit. a Cod procedură penală menţine dispoziţiile Rezoluţiei de scoatere de sub urmărire penală a Parchetului de pe lângă Judecătoria Botoşani din 14.01.2013 dată în dosarul nr. 2131/P/2009. Cheltuielile judiciare rămân în sarcina statului. Definitivă. Pronunţată în şedinţa publică, astăzi 10 septembrie 2013.
Hotarare 1964/2013 din 10.09.2013Faţă de termenul de judecată solicitat de petentul Ministerul Apărării Naţionale – prin Direcţia pentru Relaţii cu Parlamentul Bucureşti, pentru ca reprezentantul său să fie prezent la judecarea cauzei,
Incheiere de sedinta din 14.08.2013Va dispune acordarea unui termen de judecată, urmând a fi citaţi în calitate de intimaţi Rădăşanu Mihai, Cazacu Teodor, Cazacu Constantin-Iulian, Cazacu Petru-Paul la domiciliile cunoscute, urmând a fi citaţi şi petenţii pentru următorul termen de judecată.
Incheiere de sedinta din 16.07.2013