S* I*** G***** W*** S**
PetentC*********** G****** A* G***** N******** D* M****
IntimatG**** N******** D* M**** -************ J******* M********
IntimatAdmite în parte plângerea formulată. Modifică procesul-verbal de constatare şi sancţionare a contravenţiei seria AA nr.11064 încheiat la data de 29.10.2013 în sensul că înlocuieşte sancţiunea amenzii cu avertisment. Atrage atenţia petentei ca pe viitor să respecte întocmai prevederile legale. Menţine celelalte prevederi din procesul verbal. Cu apel care se va depune la Judecătoria Dr. Tr. Severin. Pronunţata in şedinţa publica, astăzi, 20.05.2014.
Hotarare 1982/2014 din 20.05.2014Acordă termen pentru dezbaterea fondului şi pune în vedere părţilor să depună note scrise/concluzii scrise.
Incheiere de sedinta din 29.04.2014Respinge cererea de amânare ca nedovedită.Se citează martorii cu mandat de daucere la un nou termen şi cu avertisment amendă 300 lei pentru neprezentare.
Incheiere de sedinta din 08.04.2014Respinge excepţia lipsei calităţii de reprezentant al intimatelor.Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a a Comisariatului Judeţean Mehedinţi al Gărzii Naţionale de Mediu şi o scoate din cauză.Admite proba cu înscrisuri pentru ambele părţi şi proba cu 2 martori pentru petentă, urmând a se cita martorii.
Incheiere de sedinta din 11.03.2014