Ţ*** A*****
Reclamant debitorP****** M* C*********
Pârât creditorB***** I********* A* E*********** J*********** I******* V*****
Pârât executor judecătorescŢ*** F*********
Intervenient în nume propriu debitorRespinge ca inadmisibilă cererea formulată de reclamantul Ţ*** A***** împotriva pârâţilor Pauliuc Constantin şi B***** I********* A* E*********** J*********** I******* V*****. Respinge ca inadmisibilă cererea de intervenţie principală formulată de intervenienta Ţ*** F********* împotriva reclamantului Ţ*** A***** şi a celor doi pârâţi. Obligă pe reclamant şi pe intervenientă, în solidar, la 1000 lei cheltuieli de judecată către pârâtul Pauliuc Constantin. Cu apel în 5 zile de la pronunţare.Apelul se depune la Judecătoria Curtea de Argeş. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 30 iulie 2013.
Incheiere finala dezinvestire din 30.07.2013Stabileşte că legea de procedură aplicabilă în cauză este Codul de procedură civilă în vigoare de la data de 15 februarie 2013. Admite în principiu cererea de intervenţie principală formulată de intervenienta Ţ*** F*********, care se va concepta în cauză cu această calitate. Pune în vedere reclamantului-debitor şi intervenientei în interes propriu să facă dovada achitării garanţiei în sumă de câte 3500 lei fiecare. În baza art. 153 alin. 1 Cod procedură civilă, constată că părţile au termen în cunoştinţă. Amână judecarea cauzei la data de 30 iulie 2013. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 09 iulie 2013.
Incheiere de sedinta din 09.07.2013Stabileşte că Judecătoria Curtea de Argeş este competentă să judece cererea de faţă. Se comunică pârâtului Biroul Executorului Judecătoresc Iordache Vasile cererea de intervenţie în interes propriu formulată pentru acest termen de judecată. Ia act că părţile prezente nu solicită termen pentru a lua cunoştinţă de întâmpinarea şi cererea de intervenţie în interes propriu depuse pentru azi. Pune în vedere intervenientei în interes propriu să facă dovada achitării taxei judiciare de timbru în sumă de 10 lei şi timbru judiciar în sumă de 0,3 lei, sub sancţiunea anulării cererii ca netimbrate. Pune în vedere reclamantului să precizeze c/valoarea bunului sechestrat. În baza art. 153 alin. 1 Cod procedură civilă, constată că părţile au termen în cunoştinţă. Amână judecarea cauzei la data de 09 iulie 2013. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 02 iulie 2013.
Incheiere de sedinta din 02.07.2013