S* C***** S** O***** R***
DebitorD**** T********* P*** A*** C************
CreditorS* C***** T********* S**
CreditorS* E*** E****** S*
CreditorS* V******** R****** S*
CreditorÎn temeiul art.129 din Legea nr.85/2006 privind procedura insolvenţei, Aprobă raportul final de lichidare întocmit de lichidatorul CII GIUCOANE CAMELIA-LIANA cu sediul ales în Timişoara, Piaţa Ţepeş Vodă, nr.1, et.1, ap.8B, judeţ Timiş. În temeiul art.132 alin.2 din Legea nr.85/2006 privind procedura insolvenţei, Dispune închiderea procedurii insolvenţei debitorului S.C. CROMEX SRL Oţelu Roşu cu sediul social în Oţelu Roşu, str. Ecaterina Teodoroiu, nr.45, judeţul Caraş-Severin. Dispune radierea debitorului S.C. CROMEX SRL Oţelu Roşu din Registrul Comerţului de sub nr. J11/857/1991. În temeiul art.136 din Legea nr.85/2006, Descarcă pe lichidatorul CII Giucoane Camelia-Liana Timişoara, de orice îndatoriri şi responsabilităţi. . În temeiul art.135 din Legea nr.85/2006, Dispune notificarea prezentei sentinţe D**** T********* P*** A*** C************, Oficiului Registrului Comerţului pentru efectuarea menţiunii de închidere a procedurii şi de radiere, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Executorie. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare. În cazul exercitării căii de atac cererea se va depune la Tribunalul Caraş-Severin. Pronunţată în şedinţa publică azi data de 13 decembrie 2018.
Hotarare 375/2018 din 13.12.2018Dispune convocarea adunării creditorilor în temeiul art.129 din Legea nr.85/2006 pentru a se pronunţa asupra raportului final.
Incheiere de sedinta din 01.11.2018Citarea lichidatorului cu menţiunea de-a întocmi raportul final de lichidare, în temeiul art.132 alin.2 din Legea nr.85/2006, în cauză fiind aplicabile prevederile art.129 din Legea nr.85/2006.
Incheiere de sedinta din 13.09.2018Încuviinţează cererea de amânare formulată de lichidator prin raportul de activitate pentru continuarea procedurii în vederea achitării diferenţei de preţ şi a perfectării vânzării în formă autentică.
Incheiere de sedinta din 10.05.2018Încuviinţează cererea de amânare formulată de lichidator prin raportul de activitate pentru continuarea procedurii în vederea valorificării bunului imobil aflat în patrimoniul debitorului
Incheiere de sedinta din 11.01.2018Încuviinţează cererea de amânare formulată de lichidatorul judiciar, pentru continuarea procedurii, în vederea valorificării bunului aflat în patrimoniul debitorului, după convocarea Adunării creditorilor în data de 18.10.2017.
Incheiere de sedinta din 05.10.2017Încuviinţează cererea de amânare formulată de lichidatorul judiciar pentru continuarea procedurii şi valorificarea bunului imobil aflat în patrimoniul debitorului.
Incheiere de sedinta din 15.06.2017Încuviinţează cererea de amânare formulată de lichidatorului judiciar pentru valorificarea bunului imobil aflat în patrimoniul debitorului.
Incheiere de sedinta din 16.02.2017Încuviinţează cererea de amânare formulată de către lichidatorul judiciar, pentru continuarea procedurii, cu valorificarea bunului imobil aflat în patrimoniul debitorului.
Incheiere de sedinta din 10.11.2016Încuviinţează cererea de amânare formulată de către lichidatorul judiciar, pentru demararea procedurilor de licitaţie şi continuarea procedurii în vederea valorificării bunului din patrimoniul societăţii debitoare.
Incheiere de sedinta din 15.09.2016Dispune comunicarea unei copii a notificării nr. 36523/08.06.2016 către lichidatorul judiciar, cu menţiunea de a face verificările necesare şi dacă este cazul, să modifice corespunzător tabelul de creanţe. Încuviinţează cererea de amânare formulată de lichidatorul judiciar, în vederea încheierii contractului de vânzare-cumpărare cu ofertantul SC SEBA STAR CONFORT SRL.
Incheiere de sedinta din 23.06.2016Încuviinţează cererea de amânare formulată de către lichidatorul judiciar prin raportul de activitate nr. 12/10.05.2016, pentru continuarea procedurii. Pune în vedere lichidatorului judiciar să facă demersuri în vederea încheierii contractului de vânzare-cumpărare.
Incheiere de sedinta din 12.05.2016Încuviinţează cererea de amânare formulată de către lichidatorul judiciar, pentru încheierea contractului de vânzare-cumpărare a bunului imobil şi pentru achitarea acestuia.
Incheiere de sedinta din 14.04.2016Încuviinţează cererea de amânare formulată de reprezentantul lichidatorului judiciar pentru convocarea Adunării creditorilor la data de 26.02.2016 şi punerea în discuţie a ofertei de închiriere şi de vânzare a terenurilor.
Incheiere de sedinta din 04.02.2016Încuviinţează cererea de amânare formulată de reprezentantul lichidatorului judiciar pentru continuarea procedurii, în vederea încheierii în formă autentică a contractului de vânzare-cumpărare.
Incheiere de sedinta din 12.11.2015Încuviinţează cererea de amânare formulată de reprezentantul lichidatorului judiciar pentru continuarea procedurii cu încheierea contractului de vânzare-cumpărare în formă autentică a bunului imobil aflat în patrimoniul debitoarei şi încasarea preţului acestuia.
Incheiere de sedinta din 17.09.2015Dispune amânarea cauzei pentru continuarea procedurii şi pentru valorificarea bunurilor din patrimoniul debitoarei.
Incheiere de sedinta din 14.05.2015Încuviinţează cererea de amânare formulată de lichidator prin raportul de activitate pentru continuarea procedurii în vederea valorificării bunurilor aflate în patrimoniul debitorului
Incheiere de sedinta din 12.02.2015Încuviinţează cererea de amânare formulată de lichidator prin raportul de activitate pentru continuarea procedurii în vederea evaluării şi valorificării bunurilor aflate în patrimoniul debitorului
Incheiere de sedinta din 06.11.2014Încuviinţează cererea de amânare formulată de lichidator prin raportul de activitate pentru continuarea procedurii în vederea evaluării şi valorificării bunurilor aflate în patrimoniul debitorului
Incheiere de sedinta din 03.07.2014Încuviinţează cererea de amânare formulată de lichidator prin raportul de activitate pentru continuarea procedurii în vederea evaluării şi valorificării bunurilor aflate în patrimoniul debitorului.
Incheiere de sedinta din 24.04.2014Încuviinţează cererea de amânare formulată de lichidator prin raportul de activitate pentru continuarea procedurii în vederea aprobării efectuării evaluării bunurilor aflate în patrimoniul debitorului şi stabilire metodă de evaluare. Pune în vedere lichidatorului să verifice suplimentul de creanţă depus în cauză. .
Incheiere de sedinta din 13.02.2014Admite cererea administratorului judiciar şi dispune începerea procedurii simplificate a falimentului. Numeşte lichidator pe CII Giucoane Camelia-Lia.
Hotarare intermediara 498/2013 din 24.10.2013Încuviinţează cererea de amânare formulată de reprezentanta administratorului judiciar pentru continuarea procedurii în vederea aprobării raportului privind propunerea de intrare a debitorului în procedura simplificată a falimentului. Dispune afişarea la uşa instanţei a Raportului asupra cauzelor şi împrejurărilor care au dus la insolvenţa debitorului şi a tabelului preliminar al creanţelor. Desemnează comitetul creditorilor. Pune în vedere reprezentantei administratorului judiciar ca în cadrul adunării creditorilor convocată pentru data de 08.07.2013 să pună în discuţie confirmarea comitetului creditorilor astfel cum a fost desemnat.
Incheiere de sedinta din 04.07.2013Admite cererea debitorului. Dispune deschiderea procedurii generale a insolvenţei. Numeşte administrator judiciar pe CII Giucoane Camelia-Lia.
Incheiere de sedinta 54/2013 din 25.04.2013Dispune efectuarea unei adrese către debitor cu menţiunea de a depune înscrisurile prev.de art.28 din Legea nr.85/2006
Incheiere de sedinta din 28.03.2013Dispune efectuarea unei adrese către debitor cu menţiunea de a indica datele de identificare ale practicianului în insolvenţă solicitat prin cererea introductivă.
Incheiere de sedinta din 07.03.2013