D*** V*****
CreditorS* S***** S**
DebitorG*** A** I**** R* V*****
LichidatorO****** R********** C********* V*****
Reprezentant legalJ********** R* V*****
Reprezentant legalîn temeiul art. 131 din Legea privind procedura insolvenţei.Dispune închiderea procedurii insolvenţei debitorului S* S***** S**.Dispune radierea debitorului din registrul comerţului. Executorie.Cu drept de apel.
Hotarare 1500/2014 din 05.03.2014Admite cererea de amânare formulată de către lichidatorul judiciar prin care acesta solicită acordarea unui nou termen de judecată pentru continuarea procedurii în vederea întocmirii raportului final cu propunerea de închidere a procedurii falimentului debitoarei faţă de împrejurarea că aceasta nu deţine bunuri în patrimoniu în vederea valorificării, ca fiind întemeiată.
Incheiere de sedinta din 27.01.2014Admite cererea administratorului judiciar Grup Axa IPURL, In temeiul art. 107 lit. D din Legea privind procedura insolvenţei; Dispune începerea procedurii simplificate a falimentului debitorului S* S***** S**. In temeiul art.107 alin 2 din Legea privind procedura insolvenţei . Desemnează lichidator judiciar pe Grup Axa IPURL, cu o retribuţie de 400 lei care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 25 din lege. Definitivă.Cu apel.
Hotarare 6556/2013 din 13.11.2013Amână cauza şi acordă un nou termen de judecată la data de 13 noiembrie 2013, pentru când se va cita în prezenta cauză, în calitate de creditoare DIRECŢIA GENERALĂ REGIONALĂ A FINANŢELOR PUBLICE CRAIOVA, autoritate publică cu personalitate juridică ce se subrogă în drepturile şi obligaţiile fostei creditoare DIRECŢIA GENERALĂ A FINANŢELOR PUBLICE VÂLCEA, absorbită prin fuziune, conform dispoziţiilor art.13 alin.3 din OUG nr.74/2013, privind unele măsuri pentru îmbunătăţirea şi reorganizarea activităţii Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală.
Incheiere de sedinta din 16.10.2013Admite cererile de amânare formulate de către administratorului judiciar prin care acesta solicită acordarea unui nou termen de judecată pentru continuarea procedurii şi efectuarea unei adrese către O****** R********** C********* V*****, pentru a solicita un istoric al societăţii de la înfiinţare şi până în prezent faţă de situaţia că există posibilitatea ca debitoarea să fi avut iniţial alţi asociaţi şi administratori care ulterior au cesionat părţile sociale celor doi cetăţeni chinezi pentru a eluda prevederile legii insolvenţei privind răspunderea patrimonială, ca fiind întemeiate.
Incheiere de sedinta din 12.06.2013Admite cererea formulată de creditoarea D*** V*****.În temeiul art. 33 alin.6 din Legea privind procedura insolvenţei. Dispune deschiderea procedurii insolvenţei împotriva debitorului S* S***** S**.Numeşte administrator judiciar pe GRUP AXA IPURL care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 20 din lege, cu o retribuţie de 400 lei lunar.Cu apel în termen de 30 zile de la comunicare. Termen de fond 12 iunie 2013.
Hotarare 2732/2013 din 17.04.2013Admite cererea de amânare formulată de către creditoarea bugetară, prin reprezentantul său legal în sensul de a se acorda un nou termen de judecată pentru a se realiza selecţia de către ANAF, cu privire la administratorul judiciar, pentru a face propuneri, ca fiind întemeiată.
Incheiere de sedinta din 20.03.2013