P********* R*****
PârâtS** T******* S* B******* P*** L*** J***** D****** C
ReclamantAdmite excepţia netimbrării cererii reconvenţionale. Anulează cererea reconvenţională formulată de pârâta-reclamantă, ca netimbrată. Admite acţiunea.
Hotarare 6583/2013 din 31.05.2013Apreciază că întâmpinarea formulată de pârâtă (fl.48-51 ds.) are caracter de cerere reconvenţională, sens în care se va pune în vedere pârâtei-reclamante, prin adresă, să timbreze corespunzător cele cinci capete de cerere cu 254,72 lei taxă judiciară de timbru şi 3 lei timbru judiciar, sub sancţiunea anulării cererii, conform art.20 din Lg.146/1997; de asemenea, i se va pune în vedere să facă precizări faţă de capetele de cerere – antrenarea răspunderii patrimoniale a organelor de conducere, arătând temeiul, persoanele responsabile, perioada, etc. şi restituirea sumelor nedatorate încasate de Asociaţia de proprietari nr.13 Botoşani, arătând sumele solicitate, perioada, ce reprezintă, data plăţii, etc., sub sancţiunea suspendării cauzei, cf. art.155, ind.1 C.pr.civ., şi totodată i se va comunica duplicatul răspunsului la întâmpinare, formulat de reclamantă. În vedere îndeplinirii măsurilor dispuse, instanţa urmează a amâna cauza.
Incheiere de sedinta din 29.04.2013Pentru a se comunica reclamantei duplicatul întâmpinării formulate de pârâtă şi eventual a formula un răspuns, instanţa urmează a amâna cauza.
Incheiere de sedinta din 21.03.2013