S*** D********* S***** P*** A************ J******* B** C****** S*** C* S***** A***
ReclamantS*** D********* S***** P*** A************ J******* B** C****** S***
ReclamantS*** S***** S***
PârâtRespinge cererea, ca neîntemeiată. Cu apel în 30 zile de la comunicare, la Curtea de Apel Piteşti. Cererea se va depune la Tribunalul Argeş. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 04.12.2013
Hotarare 451/2013 din 04.12.2013Amână pronunţarea în cauză la data de 04.12.2013. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică, azi 20.11.2013.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 20.11.2013Încuviinţează pentru reclamantă proba cu înscrisuri solicitată. Constatată decăzută reclamanta din dreptul de a propune administrarea probei cu interogatoriul pârâtei. Constatată decăzută pârâta din dreptul de a propune administrarea probei cu expertiza în specialitatea contabilitate. Ia act că reclamanta a solicitat prorogarea administrării probei cu expertiza în specialitatea contabilitate, având ca obiectiv stabilirea debitului, după administrarea probei cu înscrisuri încuviinţată. Pune în vedere reclamantei să depună la dosarul cauzei înscrisurile de care înţeleg să se folosească, în copii conforme cu originalul şi în exemplare suficiente pentru comunicare, cu cel puţin 5 zile înainte de termenul fixat pentru judecată, sub sancţiunea decăderii din probă conform art. 254 alin. 4 lit. b Cod Procedură Civilă.
Incheiere de sedinta din 30.10.2013Respinge cererea de amânare a cauzei pentru lipsă de apărare, formulată de pârâta SC Simarc SA. Pune în vedere pârâtei ca până la următorul termen de judecată să studieze înscrisurile aflate la dosarul cauzei, având în vedere că acestea i-au fost comunicate în etapa procedurii prealabile. Pune în vedere reclamantei, prin consilier juridic ca până la următorul termen de judecată să depună încheierea de deschidere a procedurii insolvenţei privind pe societatea SC Dumatrucks SRL, mandatul administratorului judiciar precum şi copii traduse şi legalizate ale tuturor înscrisurilor aflate la dosar în limba engleză, în exemplare suficiente pentru comunicare. Amână cauza în temeiul învoielii părţilor
Incheiere de sedinta din 09.10.2013