B**** D*****
PetentI************ D* P****** A* J******** A**** - B***** R***** P******
IntimatAdmite plângerea. Anulează procesul-verbal şi exonerează petentul de la plata amenzii. Dispune restituirea permisului de conducere către petent. Cu recurs. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi,07.02.2014.
Hotarare 1042/2014 din 07.02.2014Încuviinţează petentului proba cu înscrisuri şi proba testimonială în cadrul căreia să fie audiat un martor. Se citează martorul la adresa ce a fost indicată de către petent şi îi pune în vedere acestuia, personal şi prin apărător, să prezinte martorul necitat, aşa cum s-a obligat, în vederea audierii. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 07.02.2014, pentru a se comunica intimatei un exemplar al înscrisurilor depuse la acest termen de către petent. Cu drept de recurs, odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 10 Ianuarie 2014.
Incheiere de sedinta din 10.01.2014Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 10.01.2014, pentru a se comunica intimatei precizarea depusă la acest termen de către petent, prin apărător, cu privire la motivele pentru care solicită anularea procesului verbal contestat, cu menţiunea de a depune întâmpinare. Cu drept de recurs, odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 22 Noiembrie 2013.
Incheiere de sedinta din 22.11.2013Încuviinţează petentului cererea de amânare a cauzei pentru ca acesta să-şi precizeze motivele pentru care solicită anularea procesului verbal contestat. Amână judecarea cauzei la 22.11.2013, pentru când părţile au termen în cunoştinţă, potrivit dispoziţiilor art.153 alin.1 teza a II-a Cod proc.civilă, modificat prin Legea 202/2010. Cu drept de recurs, odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 20 Septembrie 2013.
Incheiere de sedinta din 20.09.2013