S* V******* R****** S* C* S***** A***
ReclamantD********* C******* V*******
PârâtAdmite excepţia perimării. Constată perimată cererea . Cu drept de a formula recurs în termen de 5 zile de la pronunţare. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 21.04.2015.
Hotarare 4376/2015 din 21.04.2015În temeiul disp. art.242 alin.1 Cod proc. civ dispune suspendarea judecăţii pentru neîndeplinirea de către reclamant a obligaţiilor stabilite în sarcina sa Cu drept de a formula recurs sau cerere de repunere pe rol pe toată durata suspendării. Pronunţată în şedinţă publică azi, 19.08.2014.
Incheiere suspendare din 19.08.2014Desemnează curator special, prin tragere la sorţi, cu nr. 57 pe lista curatorilor comunicată de Baroul Bucureşti pe domnul Iacob Laurenţiu Emilian. Stabileşte remuneraţia provizorie a curatorului Iacob Laurenţiu Emilian în cuantum de 250 de lei, în conformitate cu disp. art. 48 alin. 2 din O.U.G. 80/2013. Stabileşte obligaţia avansării remuneraţiei curatorului în sarcina reclamantului Se va comunica reclamantului obligaţia de achitare a remuneraţiei curatorului în contul deschis de Baroul Bucureşti în acest scop, şi de a face dovada îndeplinirii obligaţiei în termen de 10 zile de la primirea comunicării. Se emite adresă către domnul Iacob Laurenţiu Emilian pentru a i se aduce la cunoştinţă că a fost numit curator special, pentru a apăra interesele pârâtului, după depunerea dovezii de achitare a onorariului. Se emite adresă către Baroul Bucureşti pentru a se aduce la cunoştinţă că a fost numit în cauză, în calitate de curator special, domnul Iacob Laurenţiu Emilian după depunerea dovezii de achitare a onorariului. Soluţionată în camera de consiliu şi pronunţată în şedinţă publică, azi 27.05.2014.
Incheiere de sedinta din 27.05.2014