Dosar 3696/109/2013 din 23.04.2013

contestaţie decizie de concediere


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 3696/109/2013
Data dosar:
23.04.2013
Instanta:
Tribunalul Argeș
Departament:
Secţia pentru conflicte de muncă şi asigurări sociale
Obiect:
contestaţie decizie de concediere
Categorie:
Litigii de munca
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 12.02.2015 la ora 08:30

    Complet: C4-LM-FOND
  • Respinge cererea

    Respinge contestaţia. Admite în parte cererea reconvenţională. Obligă contestatorul - pârât să plătească intimatei - reclamante suma de 8.954 lei, precum şi echivalentul în lei la data plăţii efective a sumei de 3900 Euro, reprezentând prejudiciul produs acesteia. Obligă contestatorul – pârât la plata cheltuielilor de judecată în cuantum de 2000 lei. Executorie de drept. Cu apel în termen de 10 zile de la comunicare, ce va fi depus la Tribunalul Argeş Pronunţată în şedinţă publică, azi 12.02.2015.

    Hotarare 331/2015 din 12.02.2015
  • Sedinta din data de 29.01.2015 la ora 09:00

    Complet: C4-LM-FOND
  • Amână cauza

    AMÂNĂ PRONUNŢAREA LA DATA DE 12.02.2015 Pronunţată în şedinţă publică, azi 29.01.2015, la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.

    Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 29.01.2015
  • Sedinta din data de 27.11.2014 la ora 09:00

    Complet: C4-LM-FOND
  • Amână cauza

    Încuviinţează cererea formulată de părţi, prin care solicită amânarea cauzei pentru a lua cunoştinţă de conţinutul raportului de expertiză. Amână judecarea cauzei la data de 29.01.2015 Părţile au termen în cunoştinţă. Se reia procedura de citare cu martorul Micu Ion, propus de contestatorul-pârât, cu mandat de aducere. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 27 Noiembrie 2014, la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale

    Incheiere de sedinta din 27.11.2014
  • Sedinta din data de 30.10.2014 la ora 09:00

    Complet: C4-LM-FOND
  • Amână cauza

    Menţine în sarcina apărătorului intimatei-reclamante obligaţia de a depune la dosar, traduse în limba română, înscrisurile aflate la filele nr. 222-229. Amână judecarea cauzei la data de 27.11.2014, în vederea audierii martorului Micu Ion, propus de contestatorul-pârât. Se revine cu adresă către expert Crăciuneanu Maria pentru efectuarea şi depunerea la dosar a raportului de expertiză. Părţile au termen în cunoştinţă. Se citează martorul Micu Ion, cu mandat de aducere. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 30 Octombrie 2014, la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale

    Incheiere de sedinta din 30.10.2014
  • Sedinta din data de 18.09.2014 la ora 09:00

    Complet: C4-LM-FOND
  • Amână cauza

    Se revine cu adresă către expert Crăciuneanu Maria pentru efectuarea şi depunerea la dosar a raportului de expertiză, cu respectarea disp. art. 335-336 NCpc. Prorogă discutarea cererii expertului privind majorarea onorariului provizoriu, după efectuarea şi depunerea la dosar a raportului de expertiză. Pune în vedere apărătorului intimatei-reclamante să depună la dosar, traduse în limba română, înscrisurile aflate la filele nr. 222-229. Pune în vedere martorului propus de intimata-reclamantă să se prezinte la următorul termen de judecată necitat. Amână judecarea cauzei la data de 30.10.2014 în vederea administrării probelor cu martori şi expertiză. Părţile au termen în cunoştinţă. Se citează martorul propus de contestatorul-pârât. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 18 Septembrie 2014, la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.

    Incheiere de sedinta din 18.09.2014
  • Sedinta din data de 12.06.2014 la ora 09:00

    Complet: C4-LM-FOND
  • Amână cauza

    Ia act că ambele părţi au indicat cu listă, numele experţilor consilieri la efectuarea expertizei, respectiv pentru intimata-reclamantă, în persoana d-nei expert Popa Valeria şi pentru contestatorul-pârât, în persoana d-lui expert Toma Sorin. Pune în vedere intimatei-reclamante să depună la dosar, în original, dovada de achitare a onorariului pentru expert. Respinge solicitarea apărătorului intimatei-reclamante privind decăderea contestatorului-pârât din proba testimonială. Înlătură de la audiere pe martorul Macavei Gabriel Cornel propus de contestatorul-pârât. Respinge solicitarea contestatorului-pârât, de înlăturare de la audiere a martorului Coman Iulian propus de intimata-reclamantă. Pune în vedere contestatorului-pârât să depună la dosar, cu listă, numele martorului pe care înţelege să-l propună spre audiere, în 5 zile de la încuviinţare, sub sancţiunea decăderii din probă. Se emite adresă către expert Crăciuneanu Maria pentru efectuarea şi depunerea la dosar a raportului de expertiză, cu respectarea disp. art. 335-336 NCpc. Se emite adresă către Biroul Local de Expertize de pe lângă Tribunalul Argeş în vederea comunicării numirii expertului şi achitării onorariului către acesta. Amână judecarea cauzei la data de 18.09.2014 în vederea administrării probelor cu martori şi expertiză. Părţile au termen în cunoştinţă. Se citează martorul propus de intimata-reclamantă la sediul societăţii. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 12 Iunie 2014 la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.

    Incheiere de sedinta din 12.06.2014
  • Sedinta din data de 15.05.2014 la ora 09:00

    Complet: C4-LM-FOND
  • Amână cauza

    Încuviinţează, atât pe cererea principală cât şi pe cererea reconvenţională, pentru contestatorul-pârât – proba cu înscrisuri, proba cu interogatoriul intimatei-reclamante şi proba cu un martor. Încuviinţează, atât pe cererea principală cât şi pe cererea reconvenţională, pentru intimata-reclamantă – proba cu înscrisuri, proba cu interogatoriul contestatorului-pârât, proba cu un martor, respectiv: Coman Iulian, pe teza dovedirii situaţiei de fapt şi proba cu expertiză contabilă numai cu privire la cererea reconvenţională, cu obiectivele: - să se stabilească care era consumul normat de motorină aferent curselor efectuate de contestatorul-pârât în perioada martie 2010 – martie 2013; - să se stabilească dacă a fost depăşit consumul normat de combustibil luând în considerare kilometri parcurşi şi încărcătura autovehiculului; - în cazul în care a fost depăşit consumul normat de combustibil să se stabilească cu cât a fost depăşit şi contravaloarea combustibilului consumat nejustificat. Numeşte expert contabil prin tragere la sorţi pe d-na. Crăciuneanu Maria. Fixează onorariul provizoriu de expert în suma de 600 lei, în sarcina intimatei-reclamante. Pune în vedere intimatei-reclamante să depună la dosar dovada achitării onorariului fixat, în termen de 5 zile, sub sancţiunea decăderii din probă. Adresele către expert şi către Biroul Local de Expertize Judiciare se vor emite numai după depunerea dovezii de achitare a onorariului provizoriu pentru expert. Încuviinţează pentru ambele părţi cate un expert consilier la efectuarea expertizei şi le pune în vedere să indice cu listă numele acestora. Pune în vedere contestatorului-pârât să se prezinte personal la următorul termen de judecată în vederea administrării interogatoriului şi să indice cu listă numele martorului în termen de 5 zile de la încuviinţare, sub sancţiunea decăderii. Amână judecarea cauzei la data de 12.06.2014 Părţile au termen în cunoştinţă. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 15 Mai 2014 la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.

    Incheiere de sedinta din 15.05.2014
  • Sedinta din data de 10.04.2014 la ora 09:00

    Complet: C4-LM-FOND
  • Amână cauza

    Pune în vedere intimatei-reclamante să precizeze pentru care curse, aferente cărei perioade, solicită în cererea reconvenţională prejudiciul în sumă de 10.074,88 lei. Amână judecarea cauzei la data de 15.05.2014 Părţile au termen în cunoştinţă. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 10 Aprilie 2014 la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.

    Incheiere de sedinta din 10.04.2014

Flux dosar


Actualizare GRPD