I***** R***
ReclamantA*** G********
PârâtA*** R***
PârâtAdmite cererea de lămurire dispozitiv, formulată de reclamantul I***** R***, cu domiciliul în mun. Mangalia, str. G-ral Boierescu, nr.1, jud. Constanţa. Dispune lămurirea dispozitivului sentinţei civile nr.1888 pronunţată de Judecătoria Mangalia la data de 26.11.2015 în dosar nr.4450/254/2013, în sensul că s-a dispus obligarea pârâţilor A*** G******** şi A*** R*** să lase în deplină proprietate şi posesie reclamantului I***** R***, întregul imobil compus din teren în suprafaţă de 126 m.p. şi construcţii: C1 cu suprafaţa construită la sol de 30 m.p. şi C2 cu suprafaţa construită la sol de 37 m.p., imobil situat la adresa din mun. Mangalia, str. G-ral Boierescu, nr.1, jud. Constanţa, reprezentat grafic pe planul de situaţie, anexa 2 la raportul de expertiză topografică întocmit de expert Grădinaru Aliona. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare, cererea urmând a se depune la Judecătoria Mangalia. Pronunţată astăzi, 16.03.2017, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere de sedinta din 16.03.2017Având nevoie de timp pentru a delibera, Amână pronunţarea la data de 16.03.2017, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 09.03.2017.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 09.03.2017Pune în vedere reclamantului, prin reprezentant convenţional să depună la dosarul cauzei un înscris din partea BEJ Grasu Gelu Iulian.
Incheiere de sedinta din 23.02.2017Admite cererea de chemare în judecată precizată având ca obiect revendicare imobiliară formulată de reclamantul I***** R***, cu domiciliul în mun. Mangalia, str. G-ral Boierescu, nr.1, jud. Constanţa, în contradictoriu cu pârâţii A*** G******** şi A*** R***, amândoi cu domiciliul în mun. Mangalia, str. G-ral Boierescu, nr.1, jud. Constanţa. Obligă pârâţii să lase în deplină proprietate şi posesie reclamantului imobilul compus din teren, în suprafaţă de 126 m.p. şi pe care sunt edificate două construcţii: C1 cu suprafaţa construită la sol de 30 m.p. şi C2 cu suprafaţa construită la sol de 37 m.p., imobil situat la adresa din mun. Mangalia, str. G-ral Boierescu, nr.1, jud. Constanţa, reprezentat grafic pe planul de situaţie, anexa 2 la raportul de expertiză topografică întocmit de expert Grădinaru Aliona. Obligă pârâţii să demoleze pe cheltuiala lor, gardul de plasă materializat în teren între pct.5-1, din planul de situaţie, anexa 3 la suplimentul la raportul de expertiză topografică întocmit de expert Grădinaru Aliona, iar în cazul în care pârâţii refuză, autorizează reclamantul să demoleze gardul de plasă materializat în teren între pct.5-1, pe cheltuiala pârâţilor. Obligă pârâţii la plata către reclamant a sumei de 1.467,15 lei cu titlu de cheltuieli de judecată constând din suma de 667,15 lei reprezentând taxă judiciară de timbru şi suma de 800 lei reprezentând onorariu expertiză topografică. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, cererea de apel urmând a fi depusă la Judecătoria Mangalia. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 26.11.2015.
Hotarare 1888/2015 din 26.11.2015Având nevoie de timp pentru a delibera, Amână pronunţarea la data de 26.11.2015. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 19.11.2015.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 19.11.2015Având nevoie de timp pentru a delibera, Amână pronunţarea la data de 19.11.2015. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 05.11.2015.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 05.11.2015Pentru a se formula şi depune la dosar de către părţi, concluzii pe raportul de suplimentul la expertiză.
Incheiere de sedinta din 08.10.2015Lipsa suplimentului raportului de expertiză dispus în cauză.
Incheiere de sedinta din 03.09.2015Efectuarea unui supliment la raportul de expertiză întocmit în cauză.
Incheiere de sedinta din 04.06.2015În vederea administrării probatoriului încuviinţat de instanţă ; pentru a da posibilitatea părţilor să ia cunoştinţă de raportul de expertiză întocmit în cauză şi pentru formularea eventualelor obiecţiuni la raport. Amână judecarea cauzei. Stabileşte termen de judecată la data de 04.06.2015.
Incheiere de sedinta din 23.04.2015Lipsa raportului de expertiză dispus a se efectua în cauză.
Incheiere de sedinta din 05.03.2015Administrarea probelor propuse.
Incheiere de sedinta din 15.01.2015Pentru pregătirea apărării de către reprezentantul convenţional al pârâţilor.
Incheiere de sedinta din 04.12.2014Se vor cita pârâţii prin publicitate, respectiv prin afişarea citaţiei la uşa instanţei şi prin publicarea citaţiei pe portalul instanţelor de judecată, precum şi la ultimul domiciliu cunoscut. Desemnează un curator special pentru pârâţi, în conformitate cu dispoziţiile art. 58 alin. (3) din Cod de procedură civilă, dintre avocaţii anume desemnaţi în acest scop de către Baroul de avocaţi Constanţa. Se va emite adresă către Baroul de avocaţi Constanţa pentru a desemna un curator special în vederea reprezentării intereselor pârâţilor.. Stabileşte remuneraţia la suma de 300 de lei şi pune în vedere reclamantului să achite remuneraţia cuvenită curatorului special desemnat în contul Baroului de avocaţi Constanţa. Pune în vedere reclamantului să facă dovada citării pârâţilor într-un ziar de largă răspândire.
Incheiere de sedinta din 23.10.2014Lipsa de procedură cu pârâţii.
Incheiere de sedinta din 04.09.2014Respinge cererea de ajutor public judiciar Cu drept la reexaminare în 5 zile de la comunicare . Pronunţată în şedinţă publică –13.02.2014
Incheiere de sedinta din 13.02.2014