Dosar 4864/290/2013 din 29.09.2013

cerere de valoare redusă


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 4864/290/2013
Data dosar:
29.09.2013
Instanta:
Judecătoria Reșița
Departament:
Civil - Penal
Obiect:
cerere de valoare redusă
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 07.02.2014 la ora 09:00

    Complet: C8CC (NCPC - stagiar)
  • Admite cererea

    Admite acţiunea.

    Incheiere finala dezinvestire 349/2014 din 07.02.2014
  • Sedinta din data de 10.01.2014 la ora 09:00

    Complet: C8CC (NCPC - stagiar)
  • Amână cauza

    Reiterarea adresei către reclamantă, cu menţiunea de a depune la dosarul cauzei dovada de îndeplinire a procedurii de citare cu pârâta prin publicitate într-un ziar de largă răspândire , cu 15 zile înainte de termenul de judecată acordat, precum şi să depună dovada de achitare a sumei de 100 lei reprezentând onorariul curatorului special , sub sancţiunea suspendării cauzei , în baza art. 242 alin. 1 C.p.c.

    Incheiere de sedinta din 10.01.2014
  • Sedinta din data de 13.12.2013 la ora 09:00

    Complet: C8CC (NCPC - stagiar)
  • Amână cauza

    în vederea îndeplinirii procedurii de citare dispune recitarea reclamantei iar pârâta, prin publicitate printr-un ziar central de largă răspândire şi prin afişare la uşa instanţei, pe portalul instanţei, precum şi la ultimul sediu cunoscut. Efectuarea unei adrese către reclamanta cu menţiunea să îndeplinească procedura de citare cu pârâta, prin publicitate într-un ziar central de largă răspândire, cu 15 zile înainte de termenul stabilit şi să depună la dosarul cauzei dovada citării, la fiecare termen de judecată.

    Incheiere de sedinta din 13.12.2013
  • Sedinta din data de 29.11.2013 la ora 09:00

    Complet: C8CC (NCPC - stagiar)
  • Amână cauza

    în vederea citării pârâtei, prin publicitate printr-un ziar central de largă răspândire şi prin afişare la uşa instanţei, pe portalul instanţei, precum şi la ultimul sediu cunoscut. Efectuarea unei adrese către reclamanta cu menţiunea să îndeplinească procedura de citare cu pârâta, prin publicitate într-un ziar central de largă răspândire, cu 15 zile înainte de termenul stabilit şi să depună la dosarul cauzei dovada citării, la fiecare termen de judecată. Numeşte în calitate de curator al pârâtei, dintre avocaţii baroului, potrivit art. 58 C.p.c, pe domnul M.H. De asemenea, efectuarea unei adrese către Baroul Caraş-Severin pentru a i se aduce la cunoştinţă că domnul M.H.a fost desemnat curator pentru reprezentarea intereselor pârâtei. Citarea domnului M.H în calitate de reprezentant al intereselor pârâtei, cu un exemplar al cererii de chemare în judecată, la sediul Baroului Caraş-Severin.

    Incheiere de sedinta din 29.11.2013

Flux dosar


Actualizare GRPD