D******* G******* A F********* P****** B***** P*** R*********** L**** L***** V*******
CreditorS* T***** C******* E** S** P*** R*********** L**** P** D** M***** J************ C** 2*******
DebitorP** D** M*****
CreditorC******** L**** A* M*********** B***** – D******* F****** P*** R*********** L**** M***** V*******
CreditorD******* G******* R******** A F********* P****** B****** P*** R*********** L**** F****** P****** 4******
CreditorÎn temeiul art. 131 din Legea nr. 85/2006, Dispune închiderea procedurii insolvenţei debitoarei S.C. TUNELE CONSTRUCT EDN S.R.L. Dispune radierea debitoarei din registrul comerţului. În temeiul art. 136 din Legea nr. 85/2006, Descarcă pe lichidatorul judiciar RESTART S.P.R.L şi pe toate persoanele care l-au asistat de orice îndatoriri şi responsabilităţi. Stabileşte onorariul final al lichidatorului judiciar RESTART S.P.R.L. în sumă de 3.570 lei şi cheltuieli de procedură de 160 lei, aceste sume urmând a fi plătite din fondul de lichidare constituit potrivit art. 4 din Legea nr. 85/2006. În temeiul art. 135 din Legea nr. 85/2006, Dispune notificarea prezentei sentinţe Direcţiei Generale Regionale a Finanţelor Publice Braşov şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Braşov, pentru efectuarea menţiunii de radiere, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. În temeiul art. 7 alin. 6 din Legea nr. 85/2006, Dispune notificarea de către lichidatorul judiciar RESTART S.P.R.L. a prezentei sentinţe debitoarei şi creditorilor. Cu drept de apel în 30 de zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 23 septembrie 2019.
Hotarare 1116/2019 din 23.09.2019Amână pronuntarea cauzei la data de 23 septembrie 2019.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 19.09.2019pentru discutarea propunerii de închidere a procedurii
Incheiere de sedinta din 13.06.2019pentru continuarea demersurilor de recuperare a creanţei de la propriul debitor al debitorului şi continuarea procedurii
Incheiere de sedinta din 28.03.2019pentru continuarea procedurii
Incheiere de sedinta din 17.01.2019pentru continuarea procedurii
Incheiere de sedinta din 11.10.2018pentru ca lichidatorul judiciar să depună un punct de vedere cu privire la completarea la obiecţiunile formulate de creditorul AFP Braşov, împotriva raportului final
Incheiere de sedinta din 07.06.2018pentru ca lichidatorul judiciar să depună un punct de vedere cu privire la obiecţiunile formulate de creditorul AFP Braşov, împotriva raportului final
Incheiere de sedinta din 19.04.2018pentru ca lichidatorul judiciar să aducă precizări cu privire la situaţia creanţelor de recuperat menţionate în raportul de activitate şi să depună înscrisuri justificative, amână judecarea cauzei
Incheiere de sedinta din 01.02.2018pentru ca lichidatorul judiciar să depună un punct de vedere cu privire la toate aspectele menţionate în obiecţiunile formulate de creditori, împotriva raportului final
Incheiere de sedinta din 16.11.2017Pentru lămurirea situaţiei bunurilor mobile care figurează în averea debitorului şi discutarea propunerii de închidere a procedurii.
Incheiere de sedinta din 05.10.2017Pentru lămurirea situaţiei bunurilor mobile care figurează în averea debitorului şi discutarea propunerii de închidere a procedurii.
Incheiere de sedinta din 15.06.2017Pentru lămurirea situaţiei bunurilor mobile care figurează în averea debitorului şi discutarea propunerii de închidere a procedurii.
Incheiere de sedinta din 20.04.2017pentru discutarea propunerii de închidere a procedurii
Incheiere de sedinta din 02.03.2017pentru continuarea procedurii
Incheiere de sedinta din 08.12.2016pentru inventarierea bunurilor, stabilirea situaţiei patrimoniului debitorului
Incheiere de sedinta din 15.09.2016pentru inventarierea bunurilor, stabilirea situaţiei patrimoniului debitorului
Incheiere de sedinta din 28.04.2016Admite cererile creditorului ADMINISTRAŢIA JUDEŢEANĂ A FINANŢELOR PUBLICE BRAŞOV şi a administratorului judiciar RESTART S.P.R.L. de deschidere a procedurii falimentului. În temeiul art.107 alin.1 lit. C din Legea nr. 85/2006: Dispune intrarea în procedura generală de faliment a debitoarei S.C. TUNELE CONSTRUCT EDN S.R.L. cu sediul în Braşov, str. Tomis, nr. 42, judeţul Braşov, număr de înregistrare în registrul comerţului J8/1585/2009, cod unic de înregistrare 26212791. În temeiul art.107 alin. 2 din Legea nr. 85/2006: Desemnează lichidator provizoriu pe administratorul judiciar RESTART S.P.R.L., care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 25 din Legea nr. 85/2006, cu o retribuţie provizorie de 3000 lei pentru întreaga procedură şi onorariu de succes de 8,00 % din sumele obţinute din valorificarea bunurilor. În temeiul art. 107 alin. 2 din Legea nr. 85/2006: Constată dizolvarea societăţii debitoare şi ridicarea dreptului de administrare al debitoarei. Indisponibilizează părţile sociale ale debitoarei. Fixează termenul maxim de predare a documentelor, informaţiilor şi gestiunii către lichidator, împreună cu lista actelor şi operaţiunilor efectuate după deschiderea procedurii la data de 22.01.2016. În baza art. 108 alin.1 şi 2 din Legea nr. 85/2006: Dispune notificarea de către lichidator a deschiderii procedurii de faliment debitoarei, creditorilor, creditorilor ale căror creanţe s-au născut între data deschiderii procedurii şi data intrării în faliment şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Braşov, pentru efectuarea cuvenitelor menţiuni, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Fixează termenul limită pentru depunerea cererilor creanţelor născute în cursul procedurii sau modificate faţă de tabelul definitiv de creanţe la data de 26.02.2016. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor născute în cursul procedurii, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului suplimentar al creanţelor la 26.03.2016. Fixează termenul limită pentru întocmirea şi afişarea tabelului definitiv consolidat al creanţelor la 22.04.2016. În temeiul art.113 din Legea nr. 85/2006: Dispune sigilarea bunurilor din averea debitoarei şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. Fixează termen de judecată în şedinţă publică la data de 28.04.2016, sala de judecată T5, ora 12.00. Executorie. Cu drept de apel în 30 de zile de la comunicare, care se va depune la Tribunalul Braşov. Pronunţată în data de 15.01.2016, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Hotarare intermediara 33/2016 din 15.01.2016Amână pronunţarea cauzei la data de 15 ianuarie 2016.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 07.01.2016Pentru continuarea procedurii reorganizării judiciare sau deschiderea falimentului debitorului, amână judecarea cauzei.
Incheiere de sedinta din 22.10.2015Pentru continuarea procedurii reorganizării judiciare sau deschiderea falimentului debitorului, amână judecarea cauzei.
Incheiere de sedinta din 25.06.2015Pentru continuarea procedurii reorganizării judiciare, amână judecarea cauzei.
Incheiere de sedinta din 16.04.2015Pentru continuarea procedurii reorganizării judiciare, amână judecarea cauzei.
Incheiere de sedinta din 15.01.2015Pentru continuarea procedurii reorganizării judiciare, amână judecarea cauzei.
Incheiere de sedinta din 09.10.2014Pentru continuarea procedurii reorganizării judiciare, amână judecarea cauzei.
Incheiere de sedinta din 19.06.2014HOTĂRĂŞTE Confirmă planul de reorganizare al activităţii propus de către debitorul SC TUNELE CONSTRUCT EDN SRL – în insolvenţă, înregistrat la grefa instanţei la data de 30 12 2013. De la data pronunţării prezentei activitatea debitorului este reorganizată şi devin incidente dispoziţiile art.102 al.1 şi 2 din Legea nr.85/2006. Pune în vedere debitorului şi administratorului judiciar RESTART SPRL să respecte prevederile art.103-106 din Legea nr.85/2006. Stabile?te termen de judecată la data de 19 06 2014, sala T5, ora aproximativă 12,00.
Hotarare intermediara 882/2014 din 20.03.2014pentru discutarea confirmării planului de reorganizare
Incheiere de sedinta din 09.01.2014DISPUNE Admite cererea formulată de către creditorul majoritar al debitorului DAN MIHAIL POP si înregistrată la grefa instantei la data de 10 12 2013 si în consecintă: Numeste administrator judiciar definitiv în dosarul nr.4879/62/2013 având ca obiect procedura insolventei debitorului SC TUNELE CONSTRUCT EDN SRL pe practicianul în insolventă RESTART SPRL si dispune încetarea atributiilor administratorului judiciar provizoriu BRAUDIT SPRL.
Incheiere de sedinta din 09.01.2014Pentru a da posibilitate persoanelor prevăzute de lege să propună un plan de reorganizare şi continuarea procedurii, amână judecarea cauzei.
Incheiere de sedinta din 05.12.2013HOTĂRĂŞTE Admite cererea formulată de către reclamantul creditor DIRECŢIA GENERALĂ REGIONALĂ A FINANŢELOR PUBLICE BRAŞOV în contradictoriu cu pârâtul debitor SC TUNELE CONSTRUCT EDN SRL, având ca obiect deschiderea procedurii insolvenţei. Constată ca debitorul este în stare de insolvenţă si intentionează să îsi reorganizeze activitatea pe baza unui plan de reorganizare. Dispune deschiderea procedurii generale a insolvenţei împotriva debitorului SC TUNELE CONSTRUCT EDN SRL. Desemnează provizoriu administrator judiciar pe practicianul în insolvenţă BRAUDIT SPRL, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art.20 din lege.
Hotarare intermediara 1985/2013 din 19.09.2013