T****** N***
InculpatT****** I*****
InculpatG**** N***
Parte vătămatăS**** A*******
Parte vătămatăT****** N*** p*** a****** l* P******* C****** B*****
InculpatÎn baza art. 192 al. 1 şi 2 c.p. cu aplic.art. 320 ind. 1 c.p.p. condamnă pe inculpatul T****** N*** la 2 ani închisoare. În baza art. 193 al. 1 c.p. condamnă pe acelaşi inculpat la 2 luni închisoare, cu aplic. art. 320 ind. 1 c.p.p. În baza art. 193 al. 1 c.p. cu aplic. art. 320 ind. 1 c.p.p. condamnă pe acelaşi inculpat la 2 luni închisoare. În baza art. 217 al. 1 c.p. cu aplic. art. 320 ind. 1 c.p.p. condamnă pe acelaşi inculpat la 2 luni închisoare. În baza art. 33 lit. a - 34 c.p. inculpatul va executa pedeapsa cea mai grea de 2 ani închisoare. În baza art. 192 al. 1 şi 2 c.p. cu aplic. art. 320 ind. 1 c.p.p. condamnă pe inculpatul T****** I***** la 2 ani închisoare. În baza art. 193 al. 1 c.p. cu aplic. art. 320 ind. 1 c.p.p. condamnă pe acelaşi inculpat la 2 luni închisoare. În baza art. 193 al. 1 c.p. cu aplic. art. 320 ind. 1 c.p.p. condamnă pe acelaşi inculpat la 2 luni închisoare. În baza art. 217 al. 1 c.p. cu aplic. art. 320 ind. 1 c.p.p. condamnă pe acelaşi inculpat la 2 luni închisoare. În baza art. 180 al. 2 c.p. cu aplic. art. 320 ind. 1 c.p.p. condamnă pe acelaşi inculpat la 4 luni închisoare. În baza art. 2 al. 1 pct. 1 din L61/1991 cu aplic. art. 320 ind. 1 c.p.p. condamnă pe acelaşi inculpat la 6 luni închisoare. În baza art. 33 al. 1 lit. a - 34 c.p. inculpatul va executa pedeapsa cea mai grea , de 2 ani închisoare. În baza art. 81-82 c.p. dispune suspendarea condiţionată a executării pedepselor aplicate inculpaţilor, pe o durată de câte 4 ani, calculată de la data rămânerii definitive a sentinţei. Atrage atenţia fiecărui inculpat asupra dispoziţiilor art. 83 c.p. privind revocarea suspendării condiţionate a executării pedepselor. În baza art. 71 c.p. dispune interzicerea, pentru inculpaţi, a executării drepturilor prevăzute de art. 64 al. 1 lit. a, teza a II a şi lit. b c.p. şi dispune suspendarea executării pedepsei accesorii pe durata suspendării condiţionate a executării pedepsei. În baza art. 118 lit. b c.p. dispune confiscarea unei furci şi a 4 fragmente lemn din coada aceteia, obiecte depuse la Camera de corpuri delicte a I.P.J. Călăraşi, conform dovezii seria H nr. 079099 din 18.09.2012. Se ia act că părţile vătămate G**** N*** şi S**** A******* nu se constituie părţi civile în cauză. Obligă inculpaţii la câte 300 lei fiecare cheltuieli judiciare către stat, luând act că mandatul ap. din oficiu Catrangiu Ana Maria ( pentru T****** I*****) şi Tudor Marinela ( pentru inc. T****** N***) au încetat prin transformarea în mandat de apărător ales. Cu recurs în 10 zile de la pronunţare pentru procuror, inculpaţi şi partea vătămată G**** N*** şi de la comunicare pentru partea vătămată S**** A*******. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 21 octombrie 2013
Hotarare 380/2013 din 21.10.2013cerere pentru lipsă de apărare formulată oral de inculpaţi - pentru a-şi angaja apărători aleşi .
Incheiere de sedinta din 07.10.2013pentru a se face adresă pentru a desemna câte 1 apărător din oficiu pentru cei 2 inculpaţi .
Incheiere de sedinta din 16.09.2013