Dosar 5643/120/2011/a32 din 03.12.2013

procedura insolvenţei contestaţie la tabelul suplimentar


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 5643/120/2011/a32
Data dosar:
03.12.2013
Instanta:
Tribunalul Dâmbovița
Departament:
Secţia a II-a Civilă de Contencios Administrativ şi Fiscal
Obiect:
procedura insolvenţei contestaţie la tabelul suplimentar
Categorie:
Faliment
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 06.05.2014 la ora 9:00

    Complet: Sindic - S2
  • Conexat

    conexat la 5643/120/2011/a31

    Incheiere finala dezinvestire din 06.05.2014
  • Sedinta din data de 01.04.2014 la ora 9:00

    Complet: Sindic - S2
  • Amână cauza

    Revine cu adresă către BRD GSG SA, pentru a se lămuri situaţia sumelor constituite, de T********* D********, cu titlu de garanţie de bună execuţie, urmând să se precizeze următoarele: care este motivul pentru care s-au deblocat sumele reprezentând garanţia de bună execuţie, în cuantum de 241.312 lei, consemnată în contul RO08BRDE160SA09104161600, din moment ce, potrivit răspunsului BRD nr. 1940/21.02.2014, în intervalul 25.03.2009 - 20.02.2014 nu au fost identificate adrese semnate de T********* D******** prin care să se solicite deblocarea acestei sume; care este motivul pentru care suma nu se mai află în cont la data de faţă; în situaţia în care aceste sume au fost deblocate, să se arate cine a dispus deblocarea şi către cine au fost viraţi banii, respectiv la ce dată şi în baza cărui document; în legătură cu suma de 60.003,39 lei, care se află la acest moment în contul RO08BRDE160SA09104161600 să precizaţi cine a consemnat această sumă şi ce reprezintă, având în vedere că potrivit susţinerilor părţilor aceasta reprezintă garanţia de bună execuţie pentru investiţia Grupul Şcolar Voineşti. Pune în vedere lichidatorului judiciar, să identifice, în contabilitatea debitoarei, extrasele de cont, care fac dovada că sumele reprezentând garanţia de bună execuţie au fost încasate de debitoare. Pune în vedere reprezentantului convenţional al debitoarei să timbreze cererea de intervenţie principală, cu taxă judiciară de timbru, în cuantum de 200 lei. Acordă termen pentru ca instanţa să se pronunţe asupra admiterii în principiu a acestei cererii de intervenţie, după timbrarea acesteia. Respinge cererea de introducere în cauză şi citare a creditoarei BRD GSG SA. Fixează termen la 6.05.2014, pentru când părţile au termen în cunoştinţă.

    Incheiere de sedinta din 01.04.2014
  • Sedinta din data de 18.03.2014 la ora 9:00

    Complet: Sindic - S2
  • Amână cauza

    Emite adresă către BRD GSG SA, pentru a se lămuri situaţia sumelor constituite, de T********* D********, cu titlu de garanţie de bună execuţie, urmând să se precizeze următoarele: care este motivul pentru care s-au deblocat sumele reprezentând garanţia de bună execuţie, în cuantum de 241.312 lei, consemnată în contul RO08BRDE160SA09104161600, din moment ce, potrivit răspunsului BRD nr. 1940/21.02.2014, în intervalul 25.03.2009 - 20.02.2014 nu au fost identificate adrese semnate de T********* D******** prin care să se solicite deblocarea acestei sume; care este motivul pentru care suma nu se mai află în cont la data de faţă; în situaţia în care aceste sume au fost deblocate, să se arate cine a dispus deblocarea şi către cine au fost viraţi banii, respectiv la ce dată şi în baza cărui document; în legătură cu suma de 60.003,39 lei, care se află la acest moment în contul RO08BRDE160SA09104161600 să precizaţi cine a consemnat această sumă şi ce reprezintă, având în vedere că potrivit susţinerilor părţilor aceasta reprezintă garanţia de bună execuţie pentru investiţia Grupul Şcolar Voineşti. Pune în vedere administratorului special să depună la dosar dovezile, în sprijinul celor susţinute la acest termen de judecată. Pune în vedere lichidatorului judiciar, să identifice, în contabilitatea debitoarei, extrasele de cont, care fac dovada că sumele reprezentând garanţia de bună execuţie au fost încasate de debitoare. Pune în vedere reprezentantei AJFP Dâmboviţa şi lichidatorului judiciar, să formuleze un punct de vedere cu privire la cererea de intervenţie, urmând ca după ce se va lua la cunoştinţă de această cerere, instanţa să se pronunţe asupra admisibilităţii în principiu. Dispune comunicarea către intimatul T********* D********, a unui exemplar al cererii de intervenţie accesorie şi a înscrisurilor anexate acesteia, cu menţiunea de a formula un punct de vedere, pentru termenul la care instanţa urmează să se pronunţe asupra admisibilităţii în principiu. Acordă termen la 1.04.2014, pentru instanţa să se pronunţe asupra admisibilităţii în principiu, a cererii de intervenţie accesorie, formulată de debitoare prin administrator special, dată pentru care părţile au termen în cunoştinţă.

    Incheiere de sedinta din 18.03.2014
  • Sedinta din data de 21.01.2014 la ora 9:00

    Complet: Sindic - S2
  • Amână cauza

    Dispune emiterea unei adrese către BRD GSG SA, pentru a preciza dacă sumele constituite cu titlul de garanţie de bună execuţie sunt în contul debitoarei, iar în caz contrar să indice cine a solicitat deblocarea sumelor, respectiv mişcarea pe cont a sumei în discuţie. Pune în vedere lichidatorului judiciar să întocmească un punct de vedere cu privire la garanţia de bună execuţie. Acordă termen la 18.03.2014, pentru când părţile au termen în cunoştinţă, urmând a fi comunicat un exemplar al notelor scrise către intimat.

    Incheiere de sedinta din 21.01.2014
  • Sedinta din data de 07.01.2014 la ora 8:30

    Complet: Comercial - C3F - AMANARE
  • Amână cauza

    Respinge cererea de abţinere formulată de domnişoara judecător Adriana Laura Banu în soluţionarea dosarului 5643/120/2011/a32 aflat pe rolul Tribunalului Dâmboviţa – Secţia a II-a Civilă de Contencios Administrativ şi Fiscal,

    Incheiere abtinere din 07.01.2014
  • Sedinta din data de 19.12.2013 la ora 9:00

    Complet: Sindic - S2 - AMANARE
  • Amână cauza

    Amână cauza pentru a fi soluţionată cererea de abţinere formulată de magistratul investit cu soluţionarea prezentei contestaţii. Acordă termen la 21.01.2014, pentru când părţile au termen în cunoştinţă, urmând a fi comunicată o copie a întâmpinării formulată de lichidatorii judiciari, către intimat.

    Incheiere de sedinta din 19.12.2013

Flux dosar


Actualizare GRPD