N**** E******
ContestatorA************ F********* P****** A M*********** C***** D* A**** R*********** L**** D* E** I** O****** - Ş** A************
IntimatAdmite cererea formulată de petenta N**** E******. Dispune restituirea către aceasta a cauţiunii de 1.000 lei, ce a fost achitată prin virament bancar de la ING Bank N.V. Amsterdam – Sucursala Bucureşti la data de 25 martie 2013 şi consemnată cu recipisa nr. 1020482/1 din data de 5 aprilie 2013, eliberată de CEC Bank S.A. – Sucursala Piteşti. Irevocabilă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 30 aprilie 2014.
Incheiere de sedinta din 30.04.2014Admite cererea de suspendare a executării silite ce formează obiectul dosarului de executare silită numărul *********3083 al Administraţia Finanţelor Publice Curtea de Argeş. Suspendă executarea silită începută în acest dosar de executare de către intimata ADMINISTRAŢIA FINANŢELOR PUBLICE A MUNICIPIULUI CURTEA DE ARGEŞ, prin reprezentant legal, împotriva contestatarei N**** E******, cu domiciliul ales la Cabinet de Avocat Elenina Nicuţ, până la soluţionarea irevocabilă a contestaţiei la executare ce face obiectul cauzei de faţă. Admite contestaţia la executare formulată împotriva executării silite începute în dosarul de executare numărul *********3083 al Administraţia Finanţelor Publice Curtea de Argeş şi anulează această executare silită. Obligă pe intimată la plata sumei de 210 lei cheltuieli de judecată către contestatară. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 09 aprilie 2013.
Hotarare 418/2013 din 09.04.2013Stabileşte că Judecătoria Curtea de Argeş este competentă să judece cererea de faţă. Pune în vedere contestatarei să depună dovada plăţii cauţiunii printr-o modalitate din care să rezulte că a fost primită de bancă. Se emite adresă intimatei pentru a preciza care este titlul de creanţă care a stat la baza emiterii titlului executoriu numărul 33030013530227/13 decembrie 2012 şi care a fost modalitatea de comunicare a acestuia către debitoare, anexând şi înscrisurile care dovedesc comunicarea într-una din formele prevăzute de Codul de procedură fiscală. În baza art. 153 alin. 1 Cod procedură civilă, constată că părţile au termen în cunoştinţă. Amână judecarea cauzei la data de 09 aprilie 2013. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 26 martie 2013.
Incheiere de sedinta din 26.03.2013