A****** T***** A******** S*
ReclamantD****** I*** R***
PârâtG******* A******** S* S******** S*** M***
Chemat în garanţieAdmite acţiunea. Constată că pe parcursul procesului capătul principal al cererii de chemare în judecată a rămas fără obiect întrucât chemata în garanţie a stins prin plată creanţa principală. Obligă pârâtul să plătească reclamantei dobânda legala calculata cu data notificării nr. 589E/04.072013 si pana la plata efectiva a debitului. Cu cheltuieli de judecată. Respinge cererea de chemare în garanţie.
Hotarare 1606/2014 din 08.04.2014pentru a studia precizarea de acţiune şi întâmpinarea depusă de chemata în garanţie şi a se pronunţa asupra acestora.
Incheiere de sedinta din 11.03.2014Admite în parte cererile formulate de pârâtprivind acordarea ajutorului public judiciar.În temeiul dispoziţiilor art.8 al.1 şi 3 din OUG nr.51/2008 scuteşte total pentru taxa judiciară de 2.418,92 lei la care a fost obligat pârâtul potrivit cuantumului aferent cererii de chemare în garanţie.Respinge ca lipsite de obiect restul pretenţiilor formulate de pârât.
Hotarare intermediara din 18.02.2014studiul acţiuni şi a probelor cu înscrisuri de către pârâtă şi a se pronunţa asupra acestora, o evntuală înţelegere a părţilor şi stingerea litigiului pe cale amiabilă.
Incheiere de sedinta din 11.02.2014Admite cererea.
Incheiere de sedinta din 31.07.2013