G***** I**
Recurent InculpatG***** I**
Recurent InculpatG***** G******** L*******
Intimat Parte vătămatăDECIZIA PENALA nr 81 din 20.06.2013 În baza art. 38515 punctul 2 lit. b) Cpp admite recursul declarat de recurentul inculpat G***** I**, împotriva sentinţei penale 199/11.03.2013 pronunţată de Judecătoria Slatina în dosarul nr. 8122/311/2012 şi pe cale de consecinţă : Casează sentinţa recurată şi în baza art. 11 punctul 2 lit. b cu aplicarea art. 10 alin. 1 lit. h) Cpp încetează procesul penal pornit la plângerea prealabilă a părţii vătămate GEANTĂ GEORGIANA împotriva inculpatului G***** I**, pentru infracţiunea de loviri sau alte violenţe, prevăzută de art. 180 alin. 2 C.p, prin retragerea plângerii de către partea vătămată. În baza art. 192 alin. 1 punctul 2 lit. c) Cpp obligă partea vătămată Geantă Georgiana la plata sumei de 50 lei cu titlu de cheltuieli judiciare către stat. Definitivă.
Hotarare 81/2013 din 20.06.2013Admite cererea de amânare formulată apărătorul ales al recurentului inculpat G***** I**, avocat Soare Teodora. Acordă termen de judecată la data de 20 iunie 2013, ora 09:00, sala 1. Se va cita intimata parte vătămată G***** G******** L******* la ultimul domiciliu cunoscut, respectiv comuna Fărcăşeşti, judeţul Gorj, precum şi conform art. 177 alin 4 C.p.p. la sediul Consiliului Local al comunei Vitomireşti, judeţul Olt şi cu mandat de aducere. În baza art. 183 C.p.p. se va emite mandat de aducere care se va înainta cu adresă către Poliţia comunei Fărcăşeşti, judeţul Gorj în vederea executării potrivit art.184 C.p.p. şi a asigurării prezenţei părţii vătămate G***** G******** L******* în instanţă, cu menţiunea că potrivit art.198 alin.1 lit. b C.p.p. neexecutarea mandatului de aducere reprezintă abatere judiciară care se sancţionează cu amendă judiciară de la 100 lei la 1.000 lei. În baza art. 291 alin 3 C.p.p. modificat prin Legea nr.202/2010 recurentul inculpat G***** I** primeşte termen în cunoştinţă şi nu va mai fi citat. Pronunţată în şedinţa publică azi 06 iunie 2013, la Tribunalul Olt.
Incheiere de sedinta din 06.06.2013Admite cererea de amânare formulată apărătorul ales al recurentului inculpat G***** I**, avocat Belgiu Elvis. Acordă termen de judecată la data de 06 iunie 2013, ora 09:00, sala 1. Pune în vedere apărătorului ales, avocat Belgiu Elvis, ca la termenul fixat recurentul - inculpat G***** I** să se prezinte în instanţă în vederea audierii, cu consecinţa judecării cauzei fără ca acesta să mai fie ascultat în cazul în care nu se prezintă fără motive temeinice. Se va cita intimata parte vătămată G***** G******** L*******. În conformitate cu dispoziţiile art. 291 alin 3 C.p.p. nu se va mai cita recurentul inculpat G***** I**, acesta fiind reprezentat de apărător ales. Pronunţată în şedinţa publică azi 09 mai 2013, la Tribunalul Olt.
Incheiere de sedinta din 09.05.2013Admite cererea de amânare formulată de reprezentantul Ministerului Public şi acordă termen de judecată la data de 09 mai 2013, ora 09:00, sala 1. Se va cita recurentul inculpat G***** I**, la ultimul domiciliu cunoscut, respectiv comuna Vitomireşti, judeţul Olt şi prin afişare la sediul Consiliului Local al comunei Vitomireşti, Judeţul Olt, potrivit art. 177 alin 4 C.p.p şi cu mandat de aducere. În baza art. 183 C.p.p. se va emite mandat de aducere care se va înainta cu adresă către Postul de Poliţie al comunei Vitomireşti, judeţul Olt în vederea executării potrivit art.184 C.p.p. şi a asigurării prezenţei inculpatului G***** I** în instanţă, cu menţiunea că potrivit art.198 alin.1 lit. b C.p.p. neexecutarea mandatului de aducere reprezintă abatere judiciară care se sancţionează cu amendă judiciară de la 100 lei la 1.000 lei. Se va cita intimata parte vătămată G***** G******** L*******. Pronunţată în şedinţa publică azi 25 aprilie 2013, la Tribunalul Olt.
Incheiere de sedinta din 25.04.2013