Dosar 9306/278/2013 din 10.10.2013

înlocuirea tratamentului medical (art.431 C.p.p.)


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 9306/278/2013
Data dosar:
10.10.2013
Instanta:
Judecătoria Petroșani
Departament:
Penal
Obiect:
înlocuirea tratamentului medical (art.431 C.p.p.)
Categorie:
Penal
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 28.01.2014 la ora 9:00

    Complet: C.III . penal
  • admite cererea

    Admite cererea introdusă de Spitalul de Urgenta Petroşani, cu sediul in municipiul Petroşani, str. 1 Decembrie nr.137 A, jud. Hunedoara şi în consecinţă: În temeiul art.434 alin.1 C. proc. pen. înlocuieşte măsura de siguranţă a obligării la tratament medical a numitului G****** I*** D*******, dispusa prin sentinţa penală nr. 304/16.07.2013 de Judecătoria Petroşani, definitivă prin nerecurare la data de 29.07.2013, cu măsura de siguranţa a internării medicale prev. de art.114 C.pen., până la însănătoşirea acestuia. La rămânerea definitivă a prezentei hotărâri, se va comunica o copie a acesteia Direcţiei Judeţene de Sănătate Publică Hunedoara, în vederea punerii in executare. În temeiul art. 192 pct. 3 C.proc.pen. cheltuielile judiciare în sumă de 500 lei ( din care 85 lei reprezintă contravaloarea expertizei, conform raportului de expertiză medico legală depus la dosar) rămân în sarcina statului. Cu drept de recurs în 10 zile de la pronunţare pentru procuror şi de la comunicare pentru intimat. Pronunţata in şedinţă publică, azi 28.01.2014. PREŞEDINTE,

    Hotarare 39/2014 din 28.01.2014
  • Sedinta din data de 21.01.2014 la ora 9:00

    Complet: C.III . penal
  • Amână cauza

    Acordă un nou termen de judecată la data de 28.01.2014 – Completul III penal, pentru când : - se vor cita părţile ; - se va reveni cu adresă către Serviciul Judeţean de Medicină Legală Hunedoara – Deva, cu menţiunea de a se înainta instanţei raportul de expertiză efectuat în cauză cu menţiunea că – în caz de necomunicare în termen util – a relaţiilor solicitate, se va aplica amenda judiciară prev. de art. 198 al.1 lit.a c.proc.pen. Pronunţată în şedinţă publică azi, 21.01.2014

    Incheiere de sedinta din 21.01.2014
  • Sedinta din data de 07.01.2014 la ora 9:00

    Complet: C.III . penal
  • Amână cauza

    Acordă un nou termen de judecată la data de 21.01.2014 – Completul III penal, pentru când : - se vor cita părţile ; - se va reveni cu adresă către Serviciul Judeţean de Medicină Legală Hunedoara – Deva, pentru efectuarea unei expertize medico-legale psihiatrice a intimatului, având următoarele obiective : să se stabilească care este în prezent starea de sănătate a intimatului şi dacă, faţă de afecţiunile de care acesta suferă, se impune luarea măsurii de siguranţă a internării medicale, cu precizarea că, costul acestei expertize, va fi suportat din fondurile Tribunalului Hunedoara. Pronunţată în şedinţă publică azi, 07.01.2014.

    Incheiere de sedinta din 07.01.2014
  • Sedinta din data de 10.12.2013 la ora 9:00

    Complet: C.III . penal
  • Amână cauza

    Acordă un nou termen de judecată la data de 07.01.2014 – Completul III penal, pentru când : - se vor cita părţile ; - se va reveni cu adresă către Serviciul Judeţean de Medicină Legală Hunedoara – Deva, pentru efectuarea unei expertize medico-legale psihiatrice a intimatului, având următoarele obiective : să se stabilească care este în prezent starea de sănătate a intimatului şi dacă, faţă de afecţiunile de care acesta suferă, se impune luarea măsurii de siguranţă a internării medicale, cu precizarea că, costul acestei expertize, va fi suportat din fondurile Tribunalului Hunedoara. Pronunţată în şedinţă publică azi, 10.12.2013.

    Incheiere de sedinta din 10.12.2013
  • Sedinta din data de 19.11.2013 la ora 9:00

    Complet: C.III . penal
  • Amână cauza

    Admite cererea privind efectuarea unei expertize medico-legale psihiatrice a intimatului G****** I*** D******* şi acordă un nou termen de judecată la data de 10.12.2013 – Completul III penal, pentru când : - se vor cita părţile ; - se va emite adresă către Serviciul Judeţean de Medicină Legală Hunedoara – Deva, pentru efectuarea unei expertize medico-legale psihiatrice a intimatului, având următoarele obiective : să se stabilească care este în prezent starea de sănătate a intimatului şi dacă, faţă de afecţiunile de care acesta suferă, se impune luarea măsurii de siguranţă a internării medicale, cu precizarea că, costul acestei expertize, va fi suportat din fondurile Tribunalului Hunedoara. Pronunţată în şedinţă publică azi, 19.11.2013.

    Incheiere de sedinta din 19.11.2013
  • Sedinta din data de 29.10.2013 la ora 9:00

    Complet: C.II . penal
  • Amână cauza

    Acordă un nou termen de judecată la data de 19.11.2013 – Completul III penal, pentru când : - se vor cita părţile ; - se va emite mandat de aducere împotriva intimatului ; - se va emite adresă către S******* D* U****** P********, în sensul celor dispuse de către instanţă. Pronunţată în şedinţă publică azi, 29.10.2013.

    Incheiere de sedinta din 29.10.2013

Flux dosar


Actualizare GRPD