S* C** A******* S** A***** S* C*** M****** S**
ReclamantA****** D* P**** P***** D********* R***** Ş* P******
PârâtConstată perimată acţiunea.
Hotarare 119/2014 din 29.05.2014Având în vedere că reclamanta SC Com Adrianca SRL actualmente SC Casa Marchis SRL nu şi-a îndeplinit obligaţiile stabilite în cursul judecăţii, respectiv nu a făcut dovada începerii urmării penale pentru o infracţiune ce are legătură cu actul administrativ contestat în cauză, faţă de prevederile art.242 alin.1 din Noul Cod de procedură civilă, s-a dispus suspendarea judecării cauzei în baza art. 242 alin.1 din Noul Cod de procedură civilă, până la intervenţia părţilor.
Incheiere suspendare din 03.10.2013Ca ocazia deliberării, având în vedere înscrisul depus la dosar de către reclamanta SC Com Adrianca SRL actualmente SC Casa Marchis SRL la data de 09.09.2013, prin care a indicat ca şi temei de drept al cererii de suspendare art.413 pct.1 şi 2 din Noul Cod de procedură civilă, apreciind necesare noi lămuriri în cauză, se impune citarea reclamantei cu menţiunea de a face dovada celor invocate, respectiv a începerii urmăririi penale pentru o infracţiune ce are legătură cu actul administrativ contestat în cauză, sub sancţiunea prevăzută de art.242 din Noul Cod de procedură civilă, dispune în baza art.400 Cod procedură civilă repunerea cauzei pe rol şi Fixează termen de judecată pentru data de 3 octombrie 2013, cam.46, etaj II, ora 11, pentru când se vor cita părţile.
Incheiere de sedinta din 12.09.2013S-a amânat pronunţarea în cauză pentru data de 12 septembrie 2013, cam.46, et.II.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 05.09.2013Având în vedere cererea de amânare formulată de către reprezentantul reclamantei, avocat Marchiş Ioan, întrucât se află în imposibilitate de a se prezenta în cauză din motive medicale, justificată cu adeverinţa medicală, pe care o apreciază ca fiind legală şi întemeiată, văzând şi poziţia de neopunere a părţii adverse, Pentru ca reprezentantul pârâtei A****** D* P**** P***** D********* R***** Ş* P****** să depună la dosar o copie lizibilă a actului administrativ atacat, respectiv a Deciziei nr.26197/25.09.2012 a cărei anulare se solicită, Apreciind necesar a se depune la dosar de către reclamanta SC Com Adrianca SRL actualmente SC Casa Marchis SRL dovada stadiului de soluţionare a litigiilor cu privire la creanţele la bugetul de stat, precum şi înscrisurile relevante în acest sens, dispune admite cererea formulată şi amână judecarea cauzei pentru data de 5 septembrie 2013, camera 46, ora 11,00, pentru când părţile termen în cunoştinţă.
Incheiere de sedinta din 13.06.2013Având în vedere că s-a făcut dovada complinirii lipsurilor cererii de chemare în judecată, aceasta va fi comunicată pârâtului, cu menţiunea de a depune la dosar întâmpinare în termen de 25 de zile de la comunicare, precum şi întreaga documentaţie care a stat la baza emiterii actului contestat, respectiv a Deciziei nr.26197/25.09.2012, primul termen de judecată urmând a fi comunicat părţilor prin citaţie, ulterior, în temeiul art.201 din Noul Cod de procedură civilă.
Incheiere de sedinta din 18.04.2013