T**** Ş***** G*****
InculpatÎNCHEIERE 18.04.2013 În baza art. 160 ind. 8a alin. 2 Cod procedură penală cu aplicarea art. 160 ind. 2 alin. 1 şi 2 Cod procedură penală, admite cererea de liberare provizorie sub control judiciar formulată de inculpatul TAŞCU ŞTEFAN – GEORGE (). În baza art. 160 ind. 8a alin. 2 Cod procedură penală, dispune punerea în libertate a inculpatului TAŞCU ŞTEFAN – GEORGE, arestat preventiv în baza mandatului de arestare preventivă nr. 87 din 01.04.2013 emis de Judecătoria Constanţa, la rămânerea definitivă a prezentei încheieri, dacă nu este reţinut sau arestat în altă cauză. În baza art. 160 ind. 8a alin. 3 Cod procedură penală raportat la art. 160 ind. 2 alin. 3 şi alin. 3 ind. 1 Cod procedură penală, pe timpul liberării provizorii, inculpatul se va supune următoarelor obligaţii: a) să nu depăşească limita teritorială a judeţului Constanţa, decât cu încuviinţarea instanţei de judecată; b) să se prezinte la organul de urmărire penală sau la instanţa de judecată ori de câte ori este chemat; c) să se prezinte la organul de poliţie în a cărui rază teritorială locuieşte, conform programului de supraveghere întocmit de organul de poliţie sau ori de câte ori este chemat; d) să nu îşi schimbe locuinţa fără încuviinţarea instanţei; e) să nu deţină, să nu folosească şi să nu poarte nicio categorie de arme; f) să nu se apropie de partea vătămată, de membrii familiei acesteia, de persoanele împreună cu care se presupune că ar fi comis faptele şi să nu comunice cu aceştia în mod direct sau indirect; g) să nu se apropie de martorii din dosar şi să nu comunice cu aceştia direct sau indirect, cu excepţia celor care sunt rude apropiate cu acesta; h) să nu deplaseze în localuri publice. În baza art. 1602 al. 32 Cod procedură penală, atrage atenţia inculpatului că, în caz de încălcare cu rea-credinţă a obligaţiilor care îi revin, se va lua faţă de acesta măsura arestării preventive. În baza art.1602 al.4 Cod procedură penală, măsura dispusă se comunică administraţiei locului de deţinere şi instituţiilor prevăzute de art. 145 al. 21 Cod procedură penală. Cu drept de recurs în termen de 24 de ore de la pronunţare, pentru Ministerul Public, şi de la comunicare, pentru inculpat. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 18.04.2013, ora 17,53. Preşedinte,
Incheiere masuri preventive faza de UP 121/2013 din 18.04.2013În vederea completării relaţiilor solicitate parchetului de pe langă Judecătoria Constanţa in sensul depunerii înregistrarilor video,repune cauza pe rol şi stabileşte termen de judecată la data de 18 aprilie 2013 , ora 10.00.
Incheiere de sedinta din 17.04.2013Faţă de lipsa dosarului de urmărire penală ,pentru a se emite adresă în vederea ataşării acestuia,acordă termen la data de 17 aprilie 2013,ora 11.00.
Incheiere de sedinta din 15.04.2013