Dosar 1088/329/2014 din 11.06.2014

plângere contravetionala


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1088/329/2014
Data dosar:
11.06.2014
Instanta:
Judecătoria Turnu Măgurele
Departament:
Sectie fond
Obiect:
plângere contravetionala
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 05.11.2014 la ora 8:30

    Complet: 7-C7 mixt
  • Admite plângerea

    Admite plângerea formulată de petentul P***** C****** împotriva procesulu verbal seria CP nr. 5689973 încheiat la data de 12 mai 2014 de Inspectoratul Poliţiei Judeţului Teleorman, Poliţia municipiului Turnu Măgurele pe care îl anulează ca netemeinic şi nelegal şi exonerează pe petent de plata amenzii în sumă de 700 (şaptesute) lei. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 5 noiembrie 2014.

    Hotarare 717/2014 din 05.11.2014
  • Sedinta din data de 22.10.2014 la ora 8:30

    Complet: 7-C7 mixt
  • Amână cauza

    Ia act că se solicită de contravenient judecarea plângerii în lipsa sa. Amână judecarea cauzei la data de 5 noiembrie 2014, complet nr.7 mixt, pentru lipsa martorului asistent la încheierea procesului verbal de contravenţie- Velica Gigi Marian şi pentru lipsa relaţiilor solicitate seminarului teologic Sf.Calinic Cernicarul din cadrul Liceului Sf.Haralambie din Turnu Măgurele. Termenul de judecată este dat în cunoştinţa contravenientului, fiind cunoscut de organul constatator în conformitate cu disp.art.229 C.proc.civ., întrucât a semnat de primirea citaţiei şi pentru care: - se va cita martorul asistent la încheierea procesului verbal de contravenţie- Velica Gigi Marian, cu menţiunea amendării în caz de neprezentare; - se va reveni cu adresă către seminarul teologic Sf.Calinic Cernicarul din cadrul Liceului Sf.Haralambie din Turnu Măgurele, să comunice dacă s-a luat în discuţie incidentul petrecut între contravenient, martorul Purcea Adrian Nicuşor şi numitul Voinescu Alexandru Cătălin, incident ce a avut loc în jurul datei de 12 mai 2014 şi dacă numitul Voinescu Alexandru Cătălin are un comportament indisciplinat în cadrul şcolii. Cu drept de apel odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 22 octombrie 2014.

    Incheiere de sedinta din 22.10.2014
  • Sedinta din data de 08.10.2014 la ora 8:30

    Complet: 7-C7 mixt
  • Amână cauza

    Amână judecarea cauzei la data de 22 octombrie 2014, complet nr.7 mixt, pentru lipsa martorului asistent la încheierea procesului verbal de contravenţie- Velica Gigi Marian şi pentru a se solicita relaţii la seminarul teologic Sf.Calinic Cernicarul din cadrul Liceului Sf.Haralambie din Turnu Măgurele cu privire la incidentul petrecut între contravenient, martorul Purcea Adrian Nicuşor şi numitul Voinescu Alexandru Cătălin şi despre comportamentul acestuia din urmă. Termenul de judecată este dat în cunoştinţa contravenientului, fiind cunoscut de organul constatator în conformitate cu disp.art.229 C.proc.civ., întrucât a semnat de primirea citaţiei şi pentru care: - se va cita martorul asistent la încheierea procesului verbal de contravenţie- Velica Gigi Marian, cu menţiunea amendării în caz de neprezentare; - se va emite adresă către seminarul teologic Sf.Calinic Cernicarul din cadrul Liceului Sf.Haralambie din Turnu Măgurele, să comunice dacă s-a luat în discuţie incidentul petrecut între contravenient, martorul Purcea Adrian Nicuşor şi numitul Voinescu Alexandru Cătălin, incident ce a avut loc în jurul datei de 12 mai 2014 şi dacă numitul Voinescu Alexandru Cătălin are un comportament indisciplinat în cadrul şcolii. Cu drept de apel odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 08 octombrie 2014.

    Incheiere de sedinta din 08.10.2014
  • Sedinta din data de 17.09.2014 la ora 8:30

    Complet: 7-C7 mixt
  • Amână cauza

    În baza art.258 Cod procedură civilă admite proba cu martorii Purcea Adrian Nicuşor şi Tache Ionuţ, solicitată de contravenient. Amână judecarea cauzei la data de 8 octombrie 2014, complet nr.7 mixt, în vederea administrării testimoniale. Termenul de judecată este dat în cunoştinţa contravenientului, fiind cunoscut de organul constatator în conformitate cu disp.art.229 C.proc.civ., întrucât a semnat de primirea citaţiei şi pentru care se vor cita martorii propuşi de părţi. Cu drept de apel odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 17 septembrie 2014.

    Incheiere de sedinta din 17.09.2014

Flux dosar


Actualizare GRPD