Dosar 10969/280/2014 din 28.04.2014

alte cereri LEGEA 193/2000


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 10969/280/2014
Data dosar:
28.04.2014
Instanta:
Judecătoria Pitești
Departament:
Secţia Civilă
Obiect:
alte cereri LEGEA 193/2000
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 21.11.2016 la ora 08:30

    Complet: C1-5
  • Ia act de renunţare la judecată

    Ia act de renunţarea reclamantei la judecarea acţiunii, în temeiul art. 406 alin 3 NCPC. Obligă pe reclamantă să plătească pârâtei BCR România SA suma de 2000 lei cheltuieli de judecată, reprezentând onorariu avocat, sumă redusă din onorariul total solicitat. Cu drept de recurs în termen de 30 zile de la comunicare la Trib Argeş, care se va depune la Judecătoria Piteşti. Pronunţată in şedinţă publica azi 21. 11. 2016.

    Hotarare 6966/2016 din 21.11.2016
  • Sedinta din data de 14.11.2016 la ora 08:30

    Complet: C1-5
  • Amână cauza

    Amână pronunţarea pentru complexitate la data de 21.11.2016. Cu apel odată cu fondul, la Trib. Argeş. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 14 11 2016

    Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 14.11.2016
  • Sedinta din data de 07.11.2016 la ora 08:30

    Complet: C1-5
  • Amână cauza

    Amână pronunţarea la data de 14.11.2016 . Cu apel odată cu fondul, la Trib. Argeş. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 07 11 2016

    Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 07.11.2016
  • Sedinta din data de 10.10.2016 la ora 08:30

    Complet: C1-5
  • Amână cauza

    În conformitate cu dispoziţiile art. 50 din Legea nr. 304/2004, privind organizarea judiciară si art.15-17 din Regulamentul de Ordine Interioară al Instanţelor Judecătoreşti, pentru ca activitatea judecătorului să se desfăşoare în condiţiile de normalitate, echilibru si reala independenţă, acordă termen la data de 07.11.2016, în vederea discutării conţinutului raportului de expertiză. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 10 Octombrie 2016

    Incheiere de sedinta din 10.10.2016
  • Sedinta din data de 04.07.2016 la ora 08:30

    Complet: C1-5
  • Amână cauza

    Pentru a da părţilor posibilitatea de a lua cunoştinţă de conţinutul raportului de expertiză şi pentru respectarea principiului continuităţii completului şi al dreptului la un proces echitabil, amână judecata cauzei şi acordă termen la data de 10 Octombrie 2016, pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 04 Iulie 2016.

    Incheiere de sedinta din 04.07.2016
  • Sedinta din data de 30.05.2016 la ora 08:30

    Complet: C1-5
  • Amână cauza

    Admite cererea de amânare a cauzei formulată de expertul Mărcuş Mariana pentru a depune raportul de expertiză, motiv pentru care va reveni cu adresă către aceasta pentru ca să întocmească şi să depună la dosarul cauzei raportul de expertiză cu cel puţin 10 zile înainte de termenul acordat, după citarea părţilor prin scrisoare recomandată, cu confirmare de primire, la care va ataşa şi dovezile de citare a acestora, încunoştiinţând-o şi despre noul sediu procesual ales al pârâtei BCR SA. şi despre faptul că apărătorul pârâtei BCR SA a arătat că nu există nici un impediment din partea consilierului parte desemnat de aceasta. Pune în vedere pârâtei BCR SA ca după efectuarea lucrării, experta consilier parte să-şi expună punctul de vedere separat sau să semneze lucrarea care se va efectua de către experta cauzei. Amână judecarea cauzei şi acordă un nou termen la data de 04. 07 2016, Sala 4 , ora 08:30, pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 30 Mai 2016.

    Incheiere de sedinta din 30.05.2016
  • Sedinta din data de 28.03.2016 la ora 08:30

    Complet: C1-5
  • Amână cauza

    Admite cererea de amânare a cauzei formulată de expertul Mărcuş Mariana pentru a depune raportul de expertiză. Emite adresă către expert pentru ca acesta să întocmească şi să depună la dosarul cauzei raportul de expertiză cu cel puţin 5 zile înainte de termenul ce va acorda, după citarea părţilor prin scrisoare recomandată, cu confirmare de primire, la care vor ataşa şi dovezile de citare a acestora. Amână judecarea cauzei la 30 05 2016, Sala 4 , ora 08:30.

    Incheiere de sedinta din 28.03.2016
  • Sedinta din data de 08.02.2016 la ora 08:30

    Complet: C1-5
  • Amână cauza

    Admite cererea de amânare a cauzei formulată de expertul Mărcuş Mariana pentru a depune raportul de expertiză. Emite adresă către expert pentru ca acesta să întocmească şi să depună la dosarul cauzei raportul de expertiză cu cel puţin 5 zile înainte de termenul ce va acorda, după citarea părţilor prin scrisoare recomandată, cu confirmare de primire, la care vor ataşa şi dovezile de citare a acestora. Dispune emiterea unei adrese către Departamentul Arhiva al Judecătoriei Piteşti, prin care solicită renumerotarea dosarului 10969/280/2014, având in vedere inadvertenţele de la fila 321 s.u. si crearea volumelor conform disp. art. 95 alin 5 din HCSM 1375/2015 Amână judecarea cauzei la 28 03 2016, Sala 4 , ora 08:30.

    Incheiere de sedinta din 08.02.2016
  • Sedinta din data de 23.11.2015 la ora 08:30

    Complet: C1-5
  • Amână cauza

    Admite cererea de amânare a cauzei formulată de expertul Mărcuş Mariana pentru a depune raportul de expertiză. Emite adresă către expert pentru ca acesta să întocmească şi să depună la dosarul cauzei raportul de expertiză cu cel puţin 5 zile înainte de termenul ce va acorda, după citarea părţilor prin scrisoare recomandată, cu confirmare de primire, la care vor ataşa şi dovezile de citare a acestora. Amână judecarea cauzei la 08 02 2016, Sala 4 , ora 08:30. Cu apel odata cu fondul.

    Incheiere de sedinta din 23.11.2015
  • Sedinta din data de 05.10.2015 la ora 10:00

    Complet: C1-5
  • Amână cauza

    Admite cererea de amânare a cauzei formulată de expertul Mărcuş Mariana pentru a depune raportul de expertiză. Emite adresă către expert pentru ca acesta să întocmească şi să depună la dosarul cauzei raportul de expertiză cu cel puţin 5 zile înainte de termenul ce va acorda, după citarea părţilor prin scrisoare recomandată, cu confirmare de primire, la care vor ataşa şi dovezile de citare a acestora. Amână judecarea cauzei la 23. 11. 2015, Sala 4 , ora 08:30. Cu apel odata cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 05 Octombrie 2015

    Incheiere de sedinta din 05.10.2015
  • Sedinta din data de 22.06.2015 la ora 10:00

    Complet: C1-5
  • Amână cauza

    Admite cererea de amânare a cauzei formulată de expertul Mărcuş Mariana pentru a depune raportul de expertiză. Emite adresă către expert pentru ca acesta să întocmească şi să depună la dosarul cauzei raportul de expertiză cu cel puţin 5 zile înainte de termenul ce va acorda, după citarea părţilor prin scrisoare recomandată, cu confirmare de primire, la care vor ataşa şi dovezile de citare a acestora. Pune în vedere expertului să citeze pârâta BCR SA la sediul procesual ales pentru comunicarea actelor de procedură la Societatea Civilă de Avocaţi Nestor Nestor Diculescu Kingston Petersen din Bucureşti, Şos. Bucureşti-Ploieşti, nr. 1A, Bucharest Business Park , Intrarea A, et. 4, Sector 1. Amână judecarea cauzei la 05. 10. 2015 Camera 4 ora 08:30 Cu apel odata cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 22 Iunie 2015

    Incheiere de sedinta din 22.06.2015
  • Sedinta din data de 20.04.2015 la ora 10:00

    Complet: C1-5
  • Amână cauza

    În temeiul art. 255-258 NCPC, încuviinţează tuturor părţilor proba cu înscrisuri. In temeiul art. 255-258 NCPC, încuviinţează reclamantei proba cu expertiză tehnică contabilă. În temeiul art. 331 NCPC, numeşte expert contabil prin tragere la sorţi, în şedinţă publică, de pe lista întocmită şi comunicată de BLET de pe lângă Tribunalul Argeş, în persoana expertului Marcus Mariana, şi stabileşte, în sarcina reclamantei, onorariul provizoriu de expertiză în cuantum de 1000 lei. Va pune în vedere reclamantei să facă dovada achitării onorariului provizoriu de expertiză, cu chitanţa depusă la dosar prin compartimentul registratură, în termen de 5 zile de la încuviinţare. Va încuviinţa drept obiective pentru expertiză: 1 Să se calculeze suma achitată de către reclamantă reprezentând dobânda şi comision de administrare, în primul an de creditare; 2. Să se calculeze orice alte sume achitate de reclamantă către BCR SA respectiv S***** C***** S**, după primul an de creditare. 3. Să se calculeze suma totală achitată de reclamantă, având în vedere răspunsul la pct. 1 şi 2; 4. Să se calculeze diferenţa dintre valoarea împrumutului acordat şi sumele achitate de reclamantă către BCR SA; 5. Să se calculeze dobânda ce trebuia achitată de reclamantă după formula 1,2pp +indicele Euribor 6M, începând cu al doilea an de creditare până la data semnării contractului de cesiune dintre BCR SA şi S***** C***** S**; 6. Să se calculeze creanţa reclamantei, dacă dobânda ar fi calculată potrivit pct. 5, calculată până la data începerii executării silite. Emite adrese către BLET de pe lângă Tribunalul Argeş, pentru comunicarea numirii expertului Marcus Mariana, în specialitatea contabilitate, şi către expert, pentru ca acesta să întocmească şi să depună la dosarul cauzei raportul de expertiză cu cel puţin 5 zile înainte de termenul ce va acorda, după citarea părţilor prin scrisoare recomandată, cu confirmare de primire, la care vor ataşa şi dovezile de citare a acestora, după depunerea dovezii de achitare a onorariului provizoriu de expertiză. Încuviinţează pârâtei BCR SA un expert consilier şi pune în vedere acesteia prin apărător să depună la dosar lista cu numele şi adresa expertului consilier. Respinge pârâtei BCR SA proba cu interogatoriul reclamantei, ca nefiind utilă, faţă de contractul încheiat. Amână judecarea cauzei la 22 06 2015. Cu apel odata cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 20 Aprilie 2015

    Incheiere de sedinta din 20.04.2015
  • Sedinta din data de 09.02.2015 la ora 10:00

    Complet: C1-5
  • Amână cauza

    Respinge exceptiile invocate de parata BCR SA. Fixeaza termen pentru continuarea judecatii , urmand a fi citate părtile la 20 04 2015. Cu apel odata cu fondul. Pronuntata in sedinta publica azi 09 02 2015.

    Incheiere de sedinta din 09.02.2015
  • Sedinta din data de 02.02.2015 la ora 10:00

    Complet: C1-5
  • Amână cauza

    Amână pronunţarea pe excepţiile invocate de pârâta Banca Comercială Română SA, la data de 09.02.2015. Cu apel odată cu fondul, la Trib Argeş. Pronunţata in sedinta publica azi 02 02 2015.

    Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 02.02.2015
  • Sedinta din data de 24.11.2014 la ora 10:00

    Complet: C1-5
  • Amână cauza

    Acorda un nou termen de judecata pentru a da posibilitatea paratelor de a lua cunostinta de continutul cererii completatoare. Amână judecarea cauzei la 02 02 2015.

    Incheiere de sedinta din 24.11.2014

Flux dosar


Actualizare GRPD