C****** F* D**
InculpatÎn baza art. 336 alin. 1 Cod penal, cu aplic. art. 396 al.10 Cod procedură penală, condamnă pe inculpatul C D, cetăţenie română, studii 12 clase, conducător auto, fără antecedente penale, pentru săvârşirea infracţiunii de conducere a unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe, la o pedeapsă principală de 1 an închisoare şi 2 ani pedeapsa complementară a interzicerii exercitării drepturilor prevăzute de art. 66 lit. a, b Cod penal, în condiţiile prevăzute de art. 67 alin.1 si 68 alin. 1 lit.b Cod penal, respectiv dreptul de a fi ales în autorităţile publice sau în orice alte funcţii publice şi dreptul de a ocupa o funcţie care implică exerciţiul autorităţii de stat. În baza art. 91 Cod penal dispune suspendarea executării pedepsei sub supraveghere şi stabileşte un termen de supraveghere de 2 ani, conform dispoziţiilor art. 92 Cod penal. În baza art. 93 alin.1 Cod penal obligă inculpatul ca pe durata termenului de supraveghere să respecte următoarele măsuri de supraveghere: a) să se prezinte la Serviciul de Probaţiune de pe lângă Tribunalul Bihor, la datele fixate de acesta; b) să primească vizitele consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa; c) să anunţe, în prealabil, schimbarea locuinţei şi orice deplasare care depăşeşte 5 zile; d) să comunice schimbarea locului de muncă; e) să comunice informaţii şi documente de natură a permite controlul mijloacelor sale de existenţă. În baza art. 93 alin. 2 lit. d Cod penal impune condamnatului să execute următoarea obligaţie: să nu părăsească teritoriul României, fără acordul instanţei. În baza art. 93 alin. 3 Cod penal, pe parcursul termenului de supraveghere, inculpatul va presta o muncă neremunerată în folosul comunităţii în cadrul Primăriei Ţeţchea pe o perioadă de 60 de zile lucrătoare. În baza art. 91 alin. 4 Cod penal atrage atenţia inculpatului asupra dispoziţiilor art. 96 Cod penal, referitoare la revocarea suspendării executării pedepsei sub supraveghere. În temeiul art. 274 alin. 1 Cod procedură penală obligă inculpatul la plata sumei de 150 lei, cu titlu de cheltuieli judiciare în favoarea statului. Cu drept de apel în 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică din 30.09.2014.
Hotarare 116/2014 din 30.09.2014în vederea deliberării, amână pronunţarea cauzei la data de 30.09.2014
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 23.09.2014în vederea deliberării, amână pronunţarea cauzei la data de 23.09.2014
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 16.09.2014constată legalitatea sesizării instanţei. dispune începerea judecăţii, stabilind termen pentru data de 16.09.2014.
Incheiere de executare silita 88/2014 din 11.07.2014