S*** F**** S****
DebitorC****** I********* d* I********* P******* M*****
LichidatorD******* G******* R******** A F********* P****** P******* P*** A************ J******** A F********* P****** D********
CreditorE******* E****** S* (******** C****** B******* S**
CreditorT****** F****** S** C* S***** A*** L* A**** P********* S******** R****** S**** C******* C****** B**** C********* R***** S*
CreditorÎn temeiul art.129 alin.2 din Legea nr. 85/2006: Aprobă raportul final întocmit de lichidatorul judiciar Cabinet Individual de Insolvenţă Pantelin Marian. În temeiul art. 132 alin. 2 din Legea nr. 85/2006, închide procedura falimentului debitoarei SC FICUS SRL, creditori fiind Direcţia Generală Regională Ploieşti - AJFP Dâmboviţa ; Eurobank Ergasias SA Tonescu Finance SRL UAT Moţăieni , ; SC Ara Grup SRL , ; SC Ad Auto Total SRL ; UAT Oraşul Pucioasa ; SPRINT CAR Distribution SRL , ; Compania Na?ională pentru Controlul Gazelor Instalaţiilor de Ridicat şi Recipientelor sub Presiune SA - CNCIR ; SC Conex Distribution SA,SC Ami Prod SRL –; SCAugsburg Internaţional Impex SRL- ; SC BCR Leasing IFN SA – Bucureşti ; CEC Bank SA – Bucureşti ; SC Electrica Furnizare SA –AFEE Târgovişte - Târgovişte ; GDF Suez Energy Romania SA- ; SC Premium Lubricants SA – ; Porsche Leasing Romania IFN SA- ; Trost Auto Service Technik SRL – ; Tempera Eurotel SRL –; SC Wurth Romania SRL - ; SC Ricambi Auto SRL - Bucureşti ; DAS AUTOPAINT SRL-in insolvenţă, prin administrator judiciar Intercom Management SPRL, ; Fondul Naţional de Garantare a Creditelor pentru Întreprinderi Mici şi Mijlocii SA IFN ; Rocast SRL şi salariaţii. Dispune radierea societăţii din evidenţa Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Dâmboviţa. În temeiul art. 136 din lege, descarcă lichidatorul judiciar, judecătorul sindic şi toate persoanele care i-au asistat de orice îndatoriri şi responsabilităţi cu privire la procedură, debitor şi averea lui, creditori, titulari de garanţii, acţionari sau asociaţi. În temeiul art. 135 din lege, dispune notificarea închiderii procedurii către Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa şi Oficiul Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Dâmboviţa pentru efectuarea menţiunii şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică de la 4.12.2018.
Hotarare 432/2018 din 04.12.2018Amână cauza pentru continuarea procedurii, respectiv soluţionarea eventualelor contestaţii la planul de distribuire al sumelor obţinute din lichidare, distribuirea sumelor şi întocmirea raportului final. Acordă termen la data de 4.12.2018, S2, sala 7, pentru când se citează creditorii prin intermediul Buletinului procedurilor de insolvenţă. Pronunţată în şedinţa publică de la 9.10.2018.
Incheiere de sedinta din 09.10.2018Ia act de cesiunea de creanţă dintre Bancpost SA şi Eurobank Ergasias SA, conform contractului de cesiune de creanţe din data de 16.03.2018 şi dispune conceptarea în cauză, în calitate de creditor, a cesionarului creanţei, Eurobank Ergasias SA. Amână cauza pentru continuarea procedurii de valorificare a ultimelor bunuri aflate în patrimoniul debitoarei, respectiv stocul de marfă reprezentând piese de schimb auto. Acordă termen la data de 9.10.2018, S2, sala 7, pentru când se citează creditorii care nu au termen în cunoştinţă, prin intermediul Buletinului procedurilor de insolvenţă. Pronunţată în şedinţa publică de la 8.05.2018.
Incheiere de sedinta din 08.05.2018Amână cauza pentru continuarea procedurii de valorificare a ultimelor bunuri aflate în patrimoniul debitoarei, respectiv stocul de marfă reprezentând piese de schimb auto. Acordă termen la data de 8.05.2018, S2, sala 7, pentru când se citează creditorii care nu au termen în cunoştinţă, prin intermediul Buletinului procedurilor de insolvenţă. Pronunţată în şedinţa publică de la 13.02.2018.
Incheiere de sedinta din 13.02.2018Amână cauza pentru continuarea procedurii de valorificarea a stocului de marfă existent în patrimoniul debitoarei conform strategiei aprobată în adunarea creditorilor. Acordă termen la data de 13.02.2018, S2, sala 7, pentru când se citează creditorii care nu au termen în cunoştinţă, prin intermediul Buletinului procedurilor de insolvenţă. Pronunţată în şedinţa publică de la 21.11.2017.
Incheiere de sedinta din 21.11.2017Amână cauza pentru continuarea procedurii de valorificarea a bunurilor debitoarei, conform strategiei aprobată în adunarea creditorilor. Acordă termen la data de 21.11.2017, S2, sala 7, pentru când se citează creditorii care nu au termen în cunoştinţă, prin intermediul Buletinului procedurilor de insolvenţă. Pronunţată în şedinţa publică de la 6.06.2017.
Incheiere de sedinta din 06.06.2017Pune în vedere lichidatorului judiciar, sub sancţiunea amenzii să procedeze la publicarea anunţurilor pentru licitaţiile organizate, separat, pentru fiecare licitaţie în parte. Amână cauza pentru continuarea procedurii de valorificarea a bunurilor debitoarei, conform strategiei aprobată în adunarea creditorilor. Acordă termen la data de 6.06.2017, S2, sala 7, pentru când se citează creditorii care nu au termen în cunoştinţă, prin intermediul Buletinului procedurilor de insolvenţă. Pronunţată în şedinţa publică de la 7.03.2017.
Incheiere de sedinta din 07.03.2017Respinge cererea de repunere în termenul de declarare a creanţei formulată de creditoarea SC Lubtech Distribution SRL, prin lichidator judiciar Valor SPRL, întrucât conform înscrisului aflat la fila 200 (verso), volum 5, aceasta a fost notificată cu scrisoare recomandată, nr. 1192 din 23.05.2014, astfel că, atât din Buletinul procedurilor de insolvenţă, cât şi din scrisoarea recomandată rezultă că acestei creditoare i-a fost notificată deschiderea procedurii insolvenţei şi avea posibilitatea să se înscrise la masa credală, în termenul stabilit de judecătorul sindic; Amână cauza pentru continuarea procedurii de valorificarea a bunurilor debitoarei, conform strategiei aprobată în adunarea creditorilor şi acordă termen la data de 7.03.2017, S2, sala 7, pentru când se citează creditorii care nu au termen în cunoştinţă, prin intermediul Buletinului procedurilor de insolvenţă. Pronunţată în şedinţa publică de la 13.12.2016.
Incheiere de sedinta din 13.12.2016Ia act de susţinerile lichidatorului judiciar, în sensul că din eroare nu a fost menţionat creditorul Rocast SRL în tabelul definitiv consolidat, însă cererea acestuia a fost analizată şi înscrisă la masa credală; Ia act că a fost notificată cesiunea de creanţă dintre Banca Comercială Română SA şi Tonescu Finance SRL, sens în care dispune introducerea în cauză a cesionarului creanţei; Pune în vedere lichidatorului judiciar să analizeze cererea de repunere în termenul de declarare a creanţei, depusă din partea SC Lubtech Distribution SRL, în sensul precizării motivului pentru care acestui creditor nu i-a fost notificată deschiderea procedurii insolvenţei, precizări necesare soluţionării cererii de repunere în termen; Amână cauza pentru continuarea procedurii de valorificarea a bunurilor debitoarei, conform strategiei aprobată în adunarea creditorilor şi acordă termen la data de 13.12.2016, S2, sala 7, pentru când se citează creditorii care nu au termen în cunoştinţă, prin intermediul Buletinului procedurilor de insolvenţă. Pronunţată în şedinţa publică de la 6.09.2016.
Incheiere de sedinta din 06.09.2016termen la 6.09.2016 pentru continuarea procedurii, respectiv valorificarea bunurilor aflate in patrimoniul debitoarei
Incheiere de sedinta din 12.04.2016Ia act că a fost întocmit tabelul definitiv rectificat al creanţelor, în care au fost înscrise şi creanţele Das Autopaint SRL, prin administrator judiciar Intercom Management SPRL şi UAT Comuna Moţăieni. Dispune citarea creditorilor prin intermediul Buletinului procedurilor de insolvenţă. Ia act de notificarea creditoarei SC Premiul Lubricants SA privind schimbarea sediului social, . Pune în vedere lichidatorului judiciar să precizeze dacă a fost analizată cererea de creanţă aflată la fila 211, vol III. Amână cauza în vederea continuării procedurii, respectiv valorificarea bunurilor din patrimoniul debitoarei, la data de 12.04.2016, S2, sala 7, etaj 3.
Incheiere de sedinta din 28.01.2016Pune în vedere lichidatorului judiciar să verifice cererea de repunere în termen formulată de Intercom Management SAPRL şi cererea de actualizare a creanţei cu suma de 7883,4 lei, din partea UAT comuna Motăieni . Acordă termen la data de 28 ianuarie 2016 complet S3, sala 7, etaj 3 pentru continuarea procedurii .
Incheiere de sedinta din 22.10.2015Acordă termen la data de 22 octombrie 2015 complet S3, sala 7, etaj 3 pentru continuarea procedurii .
Incheiere de sedinta din 21.05.2015Dispune intrarea in faliment
Hotarare 134/2015 din 19.02.2015Pune în vedere administratorului judiciar să reconvoace adunarea creditorilor în sensul exprimării votului acestora asupra planului de reorganizare şi pentru valorificarea imobilului prezentat în raport Pune în vedere administratorului judiciar, să exprime un punct de vedere cu privire la adresa formulată de la SC Ricambi Auto SRL, de revenire la adresa nr. 13862/BA/CME/30.09.2014 Fixează termen pentru confirmarea planului la 19 februarie 2015 , completul S3, sala 7.
Incheiere de sedinta din 22.01.2015Pune în vedere administratorului judiciar să publice, în termen de 5 zile de la depunerea planului, un anunţ referitor la acesta, în Buletinul procedurilor de insolvenţă, conform art.99 alin.21 din Legea nr. 85/2006 şi să convoace adunarea creditorilor, în termen de 20-30 de zile de la publicarea anunţului, pentru a se exprima votul creditorilor asupra planului de reorganizare, ce va fi comunicat împreună cu anexele şi în format electronic, prin grija administratorului judiciar, potrivit art. art.99 alin.21 din Legea nr. 85/2006. Pune în vedere administratorului judiciar să depună la dosar procesul verbal al adunării creditorilor în care planul de reorganizare a fost aprobat. Fixează termen pentru confirmarea planului la 22 ianuarie 2014 , completul S3, sala 7.
Incheiere de sedinta din 02.10.2014Ia act că a fost depus la dosar tabelul definitiv al creanţelor împotriva debitorului SC Ficus SRL Ia act că a fost constituit comitetul creditorilor format din : Bancpost – preşedinte DGRFP Ploieşti – membru şi CEC Bank - membru , confirmat lichidatorului şi stabilit onorariul fix de 4000 lei + TVA şi un onorariu de succes de 4 % + TVA din sumele obţinute în procedură , urmând ca pentru etapele următoare de reorganizare şi/sau faliment să fie stabilit un alt onorariu. Amână cauza la data de 2 octombrie 2014 în vederea depunerii unui plan de reorganizare din partea debitorului
Incheiere de sedinta din 04.09.2014Dispune deschiderea procedurii generale de insolvenţă a debitoarei SC FICUS SRL cu sediul social în localitatea Pucioasa str. Republicii bloc SARMIS sc.A1 et.2 ap.21 judeţul Dâmboviţa, având număr de ordine în registrul comerţului J15/2049/1992, CUI 2468173. Stabileşte termen pentru continuarea procedurii la data de 4 septembrie 2014.
Incheiere de sedinta din 17.04.2014