U******* A************ T********** C***** L**** B*******
ReclamantB**** L*** M******
PârâtB**** L*** M****** l* b**** d* m******* A*** R****** P******
PârâtRespinge excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtului, invocată de pârât prin completarea la întâmpinare. Admite în parte acţiunea civilă formulată de reclamanta U******* A************ T********** C***** L**** B*******, reprezentată prin Primar Vultur Petru, în contradictoriu cu pârâtul B**** L*** M******. Obligă pârâtul să plătească reclamantei suma de 57.275,73 lei, reprezentând prejudiciul cauzat de pârât reclamantei în calitatea sa de gestionar al U.A.T. Comuna Lunca Bradului, constatat prin Decizia nr. 1775/13.11.2012 e Curţii de Conturi a României – Camera de Conturi a Judeţului Mureş. Obligă pârâta la plata către reclamant a dobânzii legale pentru sumele achitate de reclamant pentru amenzile aplicate din culpa pârâtei, începând din momentul plăţii efectuate de către reclamant şi până la data plăţii efective de către pârât. Obligă pârâta la plata cheltuielilor de judecată în cuantum de 1500 lei. Anulează ca netimbrată acţiunea reconvenţională formulată de reclamantul reconvenţional B**** L*** M******, U******* A************ T********** C***** L**** B*******, reprezentată prin Primar Vultur Petru. Cu drept de apel în termen de 15 zile de la comunicare; apelul se va depune la Judecătoria Reghin. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 17 iulie 2015.
Hotarare 758/2015 din 17.07.2015Amână pronunţarea în cauză la data de 17 iulie 2015. Pronun?area se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 09.07.2015Amână pronunţarea în cauză la data de 9 iulie 2015. Pronun?area se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 24.06.2015emiterea unei adrese către Top Factoring SRL, pentru a comunica instanţei în copie certificată pentru conformitate cu originalul contractul încheiat cu Comuna Lunca Bradului şi eventualele acte adiţionale în baza căruia s-au emis factura fiscală nr. VDF, nr. 081068367 din data de 14.03.2011, pentru cod client 233445194, sub sancţiunea aplicării amenzii judiciare unuia dintre administratorii societăţii în caz de neconformare.
Incheiere de sedinta din 13.05.2015revenirea cu adresă către Vodafone România SA, pentru a comunica instanţei în copie certificată pentru conformitate cu originalul contractul încheiat cu Comuna Lunca Bradului şi eventualele acte adiţionale în baza căruia s-a emis factura fiscală nr. VDF, nr. 081068367 din data de 14.03.2011, pentru cod client 233445194, sub sancţiunea aplicării amenzii judiciare. -pune în vedere reprezentantei reclamantei să efectueze demersurile necesare în vederea depunerii la dosar a contractului încheiat între Vodafone România SA şi Comuna Lunca Bradului.
Incheiere de sedinta din 08.04.2015- revenirea cu adresă către Vodafone România SA.
Incheiere de sedinta din 28.01.2015emiterea unei adrese către Telekom România Mobil şi Vodafone România SA.
Incheiere de sedinta din 03.12.2014- pune în vedere reprezentantei reclamantei să depună la dosar copia rechizitoriului emisă în dosarul nr. 1453/289/2014 şi cele două contracte emise de către Vodafone şi Cosmote.
Incheiere de sedinta din 05.11.2014admite cererea în probaţiune formulată de reclamantă, privind administrarea probei cu interogatoriul pârâtului. - admite cererile în probaţiune formulate de reprezentantul pârâtului, respectiv încuviinţarea probei cu martora Ujică Paula şi administrarea probei cu interogatoriul reclamantei. - citarea martorei Ujică Paula de la locul de muncă. - pune în vedere reprezentantului pârâtului să depună la dosar, în termen de 5 zile, întrebările la interogatoriu şi să formuleze în scris excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtului. - citarea reclamantei cu menţiunea de a depune la dosar toate actele care au stat la baza întocmirii facturii nr. 275/09.02.2009 privind achiziţionarea materialelor PI, documentele care au stat la baza întocmirii facturii nr. 10/28.06.2011 privind organizarea festivalului Lunca Bradului şi orice ale documente întocmite în vederea organizării acestui festival; contractul în baza căruia s-a emis factura Vodafone depusă la dosar, respectiv VDF081068367/14.03.2011; contractul încheiat cu SC Humovar SRL şi SC Imperial Metal SRL.
Incheiere de sedinta din 24.09.2014