B***** V*****
InculpatÎn baza art. 396 alin. (1), (4) C. proc. pen. raportat la art. 83 C. pen. stabileşte pedeapsa de 9 luni închisoare în sarcina inculpatului B***** V***** pentru săvârşirea infracţiunii de conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe prevăzută şi pedepsită de art. 336 alin. 1 din C.pen. cu aplicarea art. 396 alin. 10 C.proc.pen. În baza art. 83 alin. (1) C. pen. amână aplicarea pedepsei închisorii pe un termen de supraveghere stabilit în condiţiile art. 82 C. pen., de 2 ani de la data rămânerii definitive a prezentei hotărâri. Constată că nu este necesară aplicarea pedepselor complementare sau a pedepselor accesorii. Obligă inculpatul la plata către stat a sumei de 400 lei, cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat.
Hotarare 140/2014 din 12.12.2014Amâna pronuntarea hotărârii la data de 12.12.2014 dată pentru când inculpatul are termen în cunoştinţă.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 28.11.2014În temeiul art.346 al.2 Cod pr. penală constată legalitatea sesizării instanţei , a administrării probelor şi a efectuării actelor de urmărire penală
Incheiere de sedinta din 04.11.2014