C***** I***
ReclamantC***** T****
ReclamantK****** F***************** - d******
PârâtK****** L******
PârâtS**** I****** - d*******
PârâtAdmite în parte cererea formulată de reclamanţii C***** T****, CIUTAN GHEORGHE-IOAN - în calit. moştenitor a defunctului C***** I***, MIHOC ANGELA-TIANA - în calit. moştenitoare a defunctului Clitan Ioan şi LUCAN IOANA ELENA - în calit. moştenitoare a defunctului Clitan Ioan în contradictoriu cu pârâţii: KOTELES ELISABETA în calitate de moştenitoare a defunctului Koteles Francisc Alexandru; KOTELES LEVENETE FERENCZ, în calitate de moştenitor a defunctului Koteles Francisc Alexandru; KOTELES ZSOLT SANDOR, în calitate de moştenitor a defunctului Koteles Francisc Alexandru şi IMRAN ALIZ IDA în calitate de moştenitoare a defunctului Koteles Francisc Alexandru; K****** L******; GASPAR KLARA, în calitate de moştenitor a defunctei Szabo Iuliana; SZABO ILDIKO, în calitate de moştenitor a defunctei Szabo Iuliana; OLAH MIRCEA; FRESE VIORICA, având ca obiect acţiune în constatare, partaj judiciar, hotărâre care să ţină loc de act autentic şi întabulare CF. Constată că, prin înscrisul sub semnătură privată intitulat „Contract de vânzare cumpărare” din data de 15.07.1996, promitenţii vânzători Olah Mircea şi Frese Viorica au promis promitenţilor cumpărători C***** I*** şi C***** T**** vânzarea imobilului constând în teren agricol în suprafaţă de 11.500 mp situat în localitatea Tinca, înscris în C.F. nr.51719 Tinca, nr. cadastral 51719, prezenta hotărâre ţinând loc de act autentic de vânzare cumpărare şi dispune întabularea în cartea funciară a dreptului de proprietate astfel dobândit, cu titlu de cumpărare. Respinge cererea privind constatarea existenţei unui partaj convenţional şi de pronunţare a unei hotărâri care să ţină loc de act autentic, formulată de reclamanţi în contradictoriu cu pârâţii KOTELES ELISABETA în calitate de moştenitoare a defunctului Koteles Francisc Alexandru; KOTELES LEVENETE FERENCZ, în calitate de moştenitor a defunctului Koteles Francisc Alexandru; KOTELES ZSOLT SANDOR, în calitate de moştenitor a defunctului Koteles Francisc Alexandru şi IMRAN ALIZ IDA în calitate de moştenitoare a defunctului Koteles Francisc Alexandru; K****** L******; GASPAR KLARA, în calitate de moştenitor a defunctei Szabo Iuliana şi SZABO ILDIKO în calitate de moştenitor a defunctei Szabo Iuliana. Fără cheltuieli de judecată. Cu apel care se depune la Judecătoria Salonta, în termen de 30 de zile de la comunicare.
Hotarare 401/2018 din 03.07.2018În vederea deliberării amână pronunţarea soluţiei pentru data de 03.07.2018, ora 14:00.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 26.06.2018În vederea deliberării amână pronunţarea soluţiei pentru data de 26.06.2018, ora 14:00.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 19.06.2018În vederea deliberării amână pronunţarea soluţiei pentru data de 19.06.2018, ora 14:00.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 12.06.2018În vederea deliberării amână pronunţarea soluţiei pentru data de 12.06.2018, ora 14:00.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 05.06.2018În vederea deliberării amână pronunţarea soluţiei pentru data de 05.06.2018, ora 14:00.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 29.05.2018Faţă de lipsa de procedură cu pârâţii.
Incheiere de sedinta din 17.04.2018Pentru ca avocatul reclamamţilor să facă dovada soluţionării definitive a dosarului nr.679/833/2016 al Judecătoriei Salonta.
Incheiere de sedinta din 27.03.2018Având în vedere Hotărârea nr.1/ 08.01.2018 a Colegiului de conducere al Judecătoriei Salonta prin care s-a aprobat începând cu data de 05.02.2018- desfiinţarea completelor C 1 şi C1 mixt şi desfiinţarea completelor C 2, PM 1 şi PM 2 şi transformarea acestora în complete mixte, urmând ca acestea să fie redenumite astfel : a) completul C 2 va deveni completul C 2 Mixt – judecător Constantinescu Alin, grefier Forgaciu Camelia; b) completul PM 1 va deveni completul C 4 Mixt – judecător Ardelean Liviu Petru, grefier Popovici Adriana c) completul PM 2 va deveni completul C 3 Mixt – judecător Bondar Gabriela, grefier Bolha Gabriela, Cauza fost repartizată ciclic completului de judecată C 4 Mixt.
Suspendă cauza în baza art. 411 alin.2 C.pr.civilă. Cu recurs declarabil pe toată perioada suspendării.
Incheiere suspendare din 15.06.2016Pentru ca reclamanta să facă dovada îndeplinirii complete a procedurii Legii 17/2014;
Incheiere de sedinta din 27.04.2016În vederea introducerii în cauză a moştenitorilor def.reclamant C***** I*** şi citarea lor la adresele indicate;
Incheiere de sedinta din 09.03.2016Pentru ca reprezentantul reclamanţilor să precizeze acţiunea faţă de decesul reclamantului Clitan Ioan;
Incheiere de sedinta din 03.02.2016În vederea repetării procedurii de citare cu pârâţii, cu atenţionarea factorului poştal, omite audierea celor doi martori prezenţi şi pune în vedere acestora să se prezinte fără citaţie.
Incheiere de sedinta din 09.12.2015În vederea citării martorilor propuşi de reclamant.
Incheiere de sedinta din 04.11.2015În vederea citării pârâţilor la interogatoriu, urmând ca cei doi martori propuşi de reclamanţi să fie citaţi la un alt termen de judecată.
Incheiere de sedinta din 23.09.2015În vederea citării părţilor nou introduse în cauză, după indicarea domiciliilor actuale şi depunerii ex din acţiune şi înscrisuri în vederea comunicării, în termen de 48 de ore.
Incheiere de sedinta din 24.06.2015Pentru ca recl. să facă dovada demersurilor privind decesul numitului K.F.A, sub sancţiunea aplicării amenzii judiciare
Incheiere de sedinta din 10.06.2015Pentru ca recl. să facă dovada demersurilor privind decesul numitului K.F.A, sub sancţiunea aplicării amenzii judiciare.
Incheiere de sedinta din 03.06.2015Pentru ca recl. să formuleze precizare de acţiune şi faţă de def. K.Fr.
Incheiere de sedinta din 20.05.2015Pentru ca reclamanţii să precizeze cererea, respectiv să indice toţi moştenitorii pârâţilor decedaţi.
Incheiere de sedinta din 15.04.2015