C**** V******** C*** A***** M******* M******
ReclamantI****** E************
PârâtM****** O***
PârâtAdmite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtelor I****** E************ şi M****** O***. Respinge acţiunea formulată de reclamantul Cucoş Victor în contradictoriu cu pârâtele I****** E************ şi M****** O***, pentru constatare drept de proprietate prin uzucapiune. Cu drept de apel, în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Tg.Neamţ. Pronunţată în şedinţă publică,azi,11.03.2016.
Hotarare 583/2016 din 11.03.2016Amână pronunţarea. Termen:11.03.2016 Pronunţată în şedinţă publică, azi, 26.02.2016.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 26.02.2016Amână judecarea cauzei pentru când: Ia act de renunţarea reclamantului la cererea de renunţare la judecată. Uneşte excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtelor cu fondul. Se vor cita pârâtele cu precizările formulate de reclamant, cu menţiunea de a-şi preciza poziţia procesuală faţă de cererea de modificare a cadrului procesual, prin modificarea obiectului cererii de chemare în judecată şi introducerea în cauză a unui nou pârât.
Incheiere de sedinta din 22.01.2016Amână judecarea cauzei pentru când:Pune în vedere reclamantului, prin apărător, să depună la dosar cererea de renunţare formulată în scris, semnată de reclamant, pentru a fi comunicată pârâtelor, în vederea exprimării poziţiei procesuale faţă de aceasta.
Incheiere de sedinta din 11.12.2015Amână judecarea cauzei şi stabileşte termen la data de 11.12.2015, complet C6c, pentru când se vor reveni cu adresă către expertul Ţurcanu Mirel Viorel în vederea întocmirii şi depunerii raportului de expertiză topo cadastrală
Incheiere de sedinta din 23.10.2015Amână judecarea cauzei şi stabileşte termen la data de 23.10.2015, complet C6c, pentru când se vor reveni cu adresă către expertul Ţurcanu Mirel Viorel în vederea întocmirii şi depunerii raportului de expertiză topo cadastrală, precum şi către Primăria comunei Agapia şi către Comisia locală de fond funciar Agapia.
Incheiere de sedinta din 09.10.2015Amână judecarea cauzei pentru când: Se va emite adresă domnului expert Ţurcanu Mirel Viorel în vederea întocmirii şi depunerii raportului de expertiză topo cadastrală. Se va reveni cu adresă către Primăria comunei Agapia precum şi către Comisia locală de fond funciar Agapia.
Incheiere de sedinta din 26.06.2015Amână judecarea cauzei pentru când: Pune în vedere reclamantului, prin apărător, şi pârâţilor, prin adresă, dreptul de a formula obiective pentru raportul de expertiză topo cadastrală, cu condiţia depunerii în scris a acestora înaintea termenului de judecată. Se va administra proba testimonială. Se va emite adresă către Primăria comunei Agapia precum şi către Comisia locală de fond funciar Agapia prin care se solicită să comunice situaţia juridică a suprafeţei de teren de 4400 mp situat în intravilanul sat Văratic, comuna Agapia, jud. Neamţ, cu următoarele vecinătăţi: E- Iliescu Vasile, V- drum comunal, S- proprietatea Mânăstirii Văratic, N- terenul bisericii Văratic, respectiv: - situaţia acesteia înainte şi în timpul perioadei de cooperativizare, precum şi după anul 1989, - copii de pe registrul agricol ale suprafeţei de 4400mp.
Incheiere de sedinta din 22.05.2015Amână judecarea cauzei şi stabileşte termen de judecată la data de 22 mai 2015 Complet C6c., pentru când: Se va reveni cu adresă către Primăria comunei Agapia pentru a comunica instanţei copii conform cu originalul după certificatele de deces ale defuncţilor Avram I. Gheorghe şi Avram Eleonora, precum şi copii conform cu originalul după certificatele de naştere şi căsătorie ale celor două pârâte, respectiv (Avram)Ionescu Elena – Lorelay şi (Avram) M****** O***, sub sancţiunea amendării domnului Primar al comunei Agapia.
Incheiere de sedinta din 10.04.2015Amână judecarea cauzei pentru când: Se va emite adresă către Primăria comunei Agapia pentru a comunica instanţei copii conform cu originalul după certificatele de deces ale defuncţilor Avram I. Gheorghe şi Avram Eleonora, precum şi copii conform cu originalul după certificatele de naştere şi căsătorie ale celor două pârâte, respectiv (Avram)Ionescu Elena – Lorelay şi (Avram) M****** O***.
Incheiere de sedinta din 13.03.2015Admite în parte. Obligă petentul să achite eşalonat cuantumul taxei judiciare de timbru.
Incheiere de sedinta 477 din 19.09.2014