R****** G*****
Intimat ReclamantR****** F*****
Intimat ContestatorB**** F******
Intimat ContestatorR****** G*****
Intimat ContestatorM***** M****
IntimatIa act că petentul a renunţat la cererea privind lămurirea dispozitivului. Irev. Dată în şed camerei de consiliu. Pron în şed publică.
Hotarare completaredispozitiv 1009/2014 din 09.05.2014Amână judecarea cauzei la data de 9 mai 2014, pentru când se va repeta procedura de citare cu părţile lipsă ce nu au termen în cunoştinţă, intimata M***** M**** urmând a fi citată şi de la adresa menţionată în buletinului de identitate depus în copie la dosar.
Incheiere de sedinta din 21.03.2014Admite excepţia lipsei de interes a contestatorilor R****** G***** şi R****** F*****. Respinge recursul contestatorilor sus-menţionat ca nefondat. Admite recursul declarat de către contestatoarea B**** F******. Modifică în parte sentinţa civilă nr.1080/14.11.2013 a Judecătoriei Gura Humorului, în sensul că: Admite excepţia perimării executării. Admite contestaţia la executare. Anulează actele de executare efectuate în dosarul execuţional nr.38/2012 al BIEJ Tătaru Ioan. Menţine celelalte dispoziţii ale sentinţei care nu sunt contrare prezentei decizii. Obligă intimaţii la plata către contestatoarea recurentă B**** F****** a cheltuielilor de judecată constând în 1700 lei din faţa primei instanţe şi 500 lei din faţa recursului. Irevocabilă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 07.02.2014.
Hotarare 309/2014 din 07.02.2014