R***** M*****
ContestatorC** B*** S*
IntimatSC 432/18.03.2015 Respinge, ca nefondate, opoziţia la executare şi contestaţia la executare formulate de contestatorul R***** M*****, în contradictoriu cu intimata creditoare C** B*** S*, Fără cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Apelul se va depune la Judecătoria Vişeu de Sus.
Hotarare 432/2015 din 18.03.2015amână pronunţarea la data de 18.03.2015
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 12.03.2015Amână judecarea cauzei la data de 12 martie 2015, termen dat în cunoştinţă contestatorului , iar intimatei potrivit prev. art. 229 NCPC. Se va emite adresă către intimata CEC Bank cu solicitarea de a depune la dosar înscrisuri doveditoare cu privire la aspectele menţionate în adresa din data de 24.02.2015. Se va reveni cu adresă către SC Miomil , cu solicitarea de a preciza când a intrat în posesia biletelor la ordin emise şi data la care i-a solicitat CEC Bank eliberarea acestor bilete la ordin .
Incheiere de sedinta din 26.02.2015Respinge excepţia netimbrării acţiunii invocate de intimată prin întâmpinare. Respinge excepţia tardivităţii formulării contestaţiei al executare invocate de intimată. Apreciază că solicitarea privind nulitatea celor două bilete la ordin sunt chestiuni ce ţin de fondul cauzei ,nefiind o excepţie veritabilă. Amână judecarea cauzei la data de 26 februarie 2015, termen dat în cunoştinţă contestatorului , iar intimatei potrivit prev. art. 229 NCPC. Se va emite adresă către intimata CEC Bank cu solicitarea de a preciza când a remis cotorul în care se regăsesc biletele la ordin ce fac obiectul acţiunii către emitenta SC Miomil SRL şi dacă şi când i-a solicitat acesteia emiterea biletelor menţionate . Se va emite adresă către SC Miomil , cu solicitarea de a preciza când a intrat în posesia biletelor la ordin emise şi data la care i-a solicitat CEC Bank eliberarea acestor bilete la ordin .
Incheiere de sedinta din 15.01.2015