S* O******* V***** I******** G**** S* L* S** C***** Ş* A********
ReclamantC******** L**** G******
PârâtM********* G****** P*** P*****
PârâtS* O******* V***** I******** G****
ReclamantAdmite excepţia lipsei capacităţii procesuale pasive a C******** L**** G******. Admite în parte cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta S* O******* V***** I******** G**** SA în contradictoriu cu pârâtele M********* G****** P*** P***** şi C******** L**** G******. Obligă pârâta M********* G****** P*** P***** la plata sumei de 2207,58 lei reprezentând debit şi la plata sumei de 505,73 lei cu titlu de dobândă legală calculată pentru perioada 19.02.2009 – 22.12.2011, la care se adaugă dobânda legală calculată de la data de 23.12.2011 până la plata efectivă a debitului. Respinge pretenţiile formulate împotriva pârâtei C******** L**** G****** ca fiind formulate împotriva unei persoane fără capacitate procesuală de folosinţă. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare.
Hotarare 7553/2015 din 09.12.2015Amână pronunţarea în cauză pentru data de 09.12.2015
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 26.11.2015Pentru a cita reclamanta cu menţiunea de a formula concluzii faţă de excepţia invocată din oficiu la acest termen de judecată şi să precizeze cadrul procesual, respectiv să indice persoana împotriva căreia îşi formulează pretenţiile.
Incheiere de sedinta din 15.10.2015În temeiul art. 242 alin.1 pct.2 din C.proc. civ., suspendă judecata cauzei, faţă de lipsa părţilor. Cu recurs pe toată perioada suspendării.
Incheiere suspendare din 18.12.2014