S***** I**********
ReclamantV***** Ş*****
PârâtAdmite în parte cererea. Îndreaptă eroarea materială strecurată în dispozitivul sentinţei civile nr.348 din 04.04.2018 a Judecătoriei Bălceşti, în ambele exemplare originale, în sensul reducerii cheltuielilor de judecată datorate de pârât.
Incheiere indreptare eroare materiala din 15.06.2018Admite în parte cererea principală şi reconvenţională. Stabileste linia de hotar dintre terenurile proprietatea părtilor pe aliniamenul identificat prin schiţa anexă la raportul de expertiză întomcit în cauză. Respinge restul cererilor formulate de către părţi. Compensează cheltueile de judecată până la concurenţa sumei celei mai mici.
Hotarare 348/2018 din 04.04.2018avand nevoie de timp pentru a delibera amană pronuntarea
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 28.03.2018avand nevoie de timp pentrua delibera, amana pronuntarea la 28 martie 2018, ora 15.00.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 21.03.2018amana judecarea cauzei pentru a da posibilitatea reclamantului să achite diferenta de onorariu definitiv.
Incheiere de sedinta din 21.02.2018admite cererea de amanre a judecăţii formulata de pârât, prin apărtor ale, pentru a lua cunoştinţă de conţinutul ultimul raport de expertiză nedepus in termenul legal.
Incheiere de sedinta din 17.01.2018amana judearea cauzei pentru a se emite adresă la expert in vederea depunerii lucrării
Incheiere de sedinta din 13.12.2017amana judearea cauzei pentru a se emite adresă la expert in vederea completării raportului de expertiză topografică,
Incheiere de sedinta din 15.11.2017amana judecarea cauzei fata de imposibilitate obiectivă a apărătorului pârâtului de a se prezenta,şi se va reveni cu adresă pentru comunicarea relaţiilor
Incheiere de sedinta din 18.10.2017amana judecarea cauzei în pentru a se depune la dosar noi inscrisuri
Incheiere de sedinta din 27.09.2017amana judecarea cauzei pentru a da posibilitatea părtilor să studieze ultimul raport de expertiză.
Incheiere de sedinta din 28.06.2017amana judecarea cauzei fata de lipsa raportului de expertiză completativ.
Incheiere de sedinta din 24.05.2017amana judecarea cauzei in vederea completării raportului de expertiză topografică, sens în care se va emite adresă la expert.
Incheiere de sedinta din 12.04.2017amana judecarea cauzei pentru a da posibilitatea părtilor să studieze raportul de expertiză ultim depus.
Incheiere de sedinta din 08.03.2017amana judecarea cauzei, sens în care se va reveni cu adresă la expert în vederea depunerii lucrării.
Incheiere de sedinta din 25.01.2017amana judecarea cauzei, sens în care se va reveni cu adresă la expert în vederea refacerii lucrării.
Incheiere de sedinta din 14.12.2016amana judecarea cauzei penru a da posibilitatea părtilor să ia cunoştinţă de conţinutul raportului de expertiză nedepus în termen.
Incheiere de sedinta din 02.11.2016amana judecarea cauzei fata de lipsa raportului de expertiză.
Incheiere de sedinta din 28.09.2016admite obiectiunea formulata de parat, prin apărător ales, sens în care se va reveni cu adresă la expert în vederea refacerii lucrării şi convocării părţilor
Incheiere de sedinta din 06.07.2016amana jduecarea cauzei pentru a da posibilitatea părtilor să studieze raportul de expertiză, nedepus in termen.
Incheiere de sedinta din 01.06.2016amana judecarea cauzei fata de lipsa raportului de expertiză.
Incheiere de sedinta din 20.04.2016amână judecarea cauzei fata de lipsa raportului de expertiză, admite cererea de înlocuire formulat de expert. R.I.. sens în care se desemenează expert F.O., căruia i se emite adresîă în vederea intocmirii şi depunerii lucrării.
Incheiere de sedinta din 09.03.2016amână judecarea cauzei fata de lipsa raportului de expertiză, admite cererea de înlocuire formulat de expert. B. A. sens în care se desemenează expert R.I., căruia i se emite adresă în vederea intocmirii şi depunerii lucrării.
Incheiere de sedinta din 20.01.2016amana judecarea cauzei fata de lipsa reaportului de expertiză
Incheiere de sedinta din 25.11.2015amana judecarea cauzei pentru nedepunerea raportului de expertiză, precum şi a martorilor incuviinţaţi fata de care se vor emite mandate de aducere
Incheiere de sedinta din 14.10.2015amana judecarea cauzei in vederea administrării probelor
Incheiere de sedinta din 09.09.2015amana judecarea cauzei in vederea completării probatoriului
Incheiere de sedinta din 03.06.2015amană judecarea cauzei fata de pozitia reclamantului, sens în care se impune a se reveni cu adresă la parchetul local pentru a comunica relaţiile solicitate
Incheiere de sedinta din 22.04.2015amana judecarea cauzei pentru ca reclamamtului sa-şi exprime punctul de vedere cu privire la cererea de renunţare a paratului la captul accesoriu al cererii reconvenţionale.
Incheiere de sedinta din 01.04.2015amana judecarea cauzei pentru a se emite adresă la parchetul local pentru a comunica relaţii cu privire la modul de soluţionare al dosarului penal nr.1269/P/2013.
Incheiere de sedinta din 18.02.2015