A************ J******** A F********* P****** C************
PârâtD******* G******* R******** A F********* P****** T********
PârâtS* G****** C******** S**
ReclamantRespinge acţiunea formulată de reclamanta S* G****** C******** S** în contradictoriu cu pârâtele D******* G******* R******** A F********* P****** T******** şi A************ J******** A F********* P****** C************. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Recursul se depune la Tribunalul Caraş-Severin. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 26.02.2016
Hotarare 105/2016 din 26.02.2016Se comunică pârâtelor, cu citaţie, un exemplar al suplimentului la raportul de expertiză.
Incheiere de sedinta din 12.02.2016Pune în vedere apărătorului reclamantei să facă dovada stării grave de sănătate a d-nei expert Uher Marina.
Incheiere de sedinta din 29.01.2016Încuviinţează cererea de amânare a cauzei formulată de expertul Uher Marina. Se recitează expertul Uher Marina cu menţiunea de a întocmi un supliment la raportul de expertiză care să lămurească aspectele sesizate de către pârâtă, sub sancţiunea amenzii în caz de neconformare.
Incheiere de sedinta din 15.01.2016Se recitează expertul Uher Marina cu menţiunea de a întocmi un supliment la raportul de expertiză care să lămurească aspectele sesizate de către pârâtă, sub sancţiunea amenzii în caz de neconformare.
Incheiere de sedinta din 04.12.2015Pune în vedere apărătorului reclamantei să facă demersurile necesare în vederea depunerii la dosar a copiei facturii 7220698/30.09.2007 emisă de SC Metal Beton SA Reşiţa. Încuviinţează cererea de amânare a cauzei formulată de apărătorul reclamantei, sens în care dispune recitarea expertului Uher Marina cu menţiunea de a întocmi un supliment la raportul de expertiză care să lămurească aspectele sesizate de către pârâtă.
Incheiere de sedinta din 06.11.2015Se efectuează o adresă către pârâta AJFP Caraş-Severin, cu menţiunea de a depune la dosar anexele aferente Raportului de inspecţie fiscală nr.4036/2010 privind modul de calcul al obligaţiilor principale şi accesoriilor calculate în sarcina reclamantei, copia facturii 7220698/30.09.2007 emisă de SC Metal Beton SA Reşiţa şi Declaraţia 394 a SC Vector Optimal înregistrată sub nr.375/26.01.2009. Se comunică expertului Uher Marina, cu citaţie, un exemplar al obiecţiunilor formulate de către pârâtă, cu menţiunea de a întocmi un supliment la raportul de expertiză care să lămurească aspectele sesizate de către pârâtă.
Incheiere de sedinta din 23.10.2015Repune cauza pe rol. Fixează termen de judecată la data de 23.10.2015, pentru când se citează părţile.
Incheiere de sedinta din 16.10.2015Amână pronunţarea la data de 16.10.2015.
Incheiere de sedinta din 09.10.2015Respinge cererea de amânare a cauzei formulată de apărătorul reclamantei. Se comunică raportul de expertiză reclamantei şi pârâtelor.
Incheiere de sedinta din 25.09.2015Încuviinţează cererea de amânare a cauzei formulată de doamna expert Uher Marina. Se citează expertul Uher Marina cu menţiunea de a depune raportul de expertiză, sub sancţiunea amenzii.
Incheiere de sedinta din 15.07.2015Respinge cererea de amânare a cauzei formulată de doamna expert Uher Marina. Amendează expertul Uher Marina cu suma de 200 lei, pentru nedepunerea raportului de expertiză. Pune în vedere apărătorului reclamantei să depună la dosar dovada achitării onorariului de expert, în sumă de 4000 lei, în original. Se citează expertul Uher Marina cu un exemplar al prezentei încheieri de şedinţă şi menţiunea de a depune raportul de expertiză. Cu drept de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare pentru expert.
Incheiere de sedinta din 26.06.2015Respinge cererea de amânare a cauzei formulată de doamna expert Uher Marina. Amendează expertul Uher Marina cu suma de 300 lei, pentru nedepunerea raportului de expertiză. Pune în vedere apărătorului reclamantei să achite diferenţa de 1000 lei, reprezentând onorariu către expert şi să depună la dosar dovada achitării onorariului de expert, în sumă de 3000 lei, în original. Se citează expertul Uher Marina cu un exemplar al prezentei încheieri de şedinţă şi menţiunea de a depune raportul de expertiză. Cu drept de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare pentru expert.
Incheiere de sedinta din 12.06.2015Pune în vedere apărătorului reclamantei să depună la dosar dovada achitării onorariul de expert, în sumă de 4000 lei. Se citează expertul Uher Marina cu menţiunea de a depune raportul de expertiză, sub sancţiunea amenzii.
Incheiere de sedinta din 29.05.2015Pune în vedere apărătorului reclamantei să achite întregul onorariu cuvenit expertului şi să depună dovada achitării acestuia la dosar. Se citează expertul Uher Marina cu menţiunea de a depune raportul de expertiză.
Incheiere de sedinta din 15.05.2015Pune în vedere apărătorului reclamantei să achite onorariul cuvenit expertului în sumă de 4000 lei. Se citează expertul Uher Marina cu menţiunea de a depune raportul de expertiză.
Incheiere de sedinta din 03.04.2015Înlocuieşte expertul Popa Ştefan cu expertul Uher Marina, obiectivele de expertiză fiind cele stabilite deja în încheierea de şedinţă din data de 06.02.2105, respectiv: - expertul să stabilească şi să calculeze dacă reclamanta are obligaţii fiscale suplimentare de plată, constând în diferenţă impozit pe profit, pentru perioada 01.01.2007-31.12.2009 şi, respectiv, diferenţe TVA, pentru perioada 01.01.2007-30.06.2010; în caz afirmativ să calculeze pentru fiecare obligaţie fiscală principală majorările de întârziere aferente, pentru perioada 01.01.2007-27.09.2010; - expertul că precizeze dacă facturile fiscale, în baza cărora organul fiscal a stabilit obligaţiile fiscale suplimentare de plată, îndeplinesc condiţiile de documente justificative pentru a modifica baza de calcul a impozitului pe profit şi a TVA-ului. Se citează şi se comunică expertului Uher Marina prezenta încheiere de şedinţă, cu menţiunea de a preciza durata estimativă necesară întocmirii expertizei şi costul acesteia.
Incheiere de sedinta din 20.03.2015Sancţionează expertul Popa Ştefan cu amendă judiciară în cuantum de 300 lei. Cu drept de cerere de reexaminare in termen de 15 zile de la data comunicării încheierii, conform art.191 alin.2 Cod procedură civilă. Se recitează expertul Popa Ştefan, cu menţiunea de a preciza durata estimativă necesară întocmirii expertizei şi costul acesteia, sub sancţiunea amenzii judiciare în caz de neconformare.
Incheiere de sedinta din 06.03.2015Se recitează expertul Popa Ştefan, cu menţiunea de a preciza durata estimativă necesară întocmirii expertizei şi costul acesteia, sub sancţiunea amenzii judiciare în caz de neconformare.
Incheiere de sedinta din 20.02.2015Respinge excepţia autorităţii de lucru judecat. Respinge excepţia inadmisibilităţii acţiunii. Se repetă adresa de la fila 174 dosar către pârâta DGRFP Timişoara cu menţiunea de a face dovada comunicării prin poştă a Deciziei nr.1559/576/23.06.2014 şi de a depune întreaga documentaţie care a stat la baza emiterii acestei decizii, sub sancţiunea amendării conducătorului instituţiei în caz de neconformare. Încuviinţează proba cu expertiză fiscală solicitată de reclamantă. Numeşte expert în cauză pe domnul Popa Ştefan. Stabileşte următoarele obiective de expertiză: - expertul să stabilească şi să calculeze dacă reclamanta are obligaţii fiscale suplimentare de plată, constând în diferenţă impozit pe profit, pentru perioada 01.01.2007-31.12.2009 şi, respectiv, diferenţe TVA, pentru perioada 01.01.2007-30.06.2010; în caz afirmativ să calculeze pentru fiecare obligaţie fiscală principală majorările de întârziere aferente, pentru perioada 01.01.2007-27.09.2010; - expertul că precizeze dacă facturile fiscale, în baza cărora organul fiscal a stabilit obligaţiile fiscale suplimentare de plată, îndeplinesc condiţiile de documente justificative pentru a modifica baza de calcul a impozitului pe profit şi a TVA-ului. Se comunică prezenta încheiere de şedinţă expertului Popa Ştefan, cu menţiunea de a preciza durata estimativă necesară întocmirii expertizei şi costul acesteia.
Incheiere de sedinta din 06.02.2015Se comunică un exemplar al răspunsului la întâmpinare pârâtelor în vederea formulării apărării. Pune în vedere apărătorului reclamantei să depună înscrisuri doveditoare privind sediul social al reclamantei. Se efectuează o adresă către pârâta DGRFP Timişoara cu menţiunea de a face dovada comunicării prin poştă a Deciziei nr.1559/576/23.06.2014, de a depune întreaga documentaţie care a stat la baza emiterii acestei decizii şi de a-şi exprima punctul de vedere cu privire la efectuarea unei expertize de specialitate în cauză. Se efectuează adresă către Biroul Local de Expertize în vederea comunicării listei cu consultanţi fiscali.
Incheiere de sedinta din 23.01.2015