M**** P******* R*******
ContestatorC*** N******** D* A******** D* S******* A****
IntimatD******* G******* R******** A F********* P****** P******* P*** A************ J******** A F********* P****** A**** P***** A************ F********* P****** C********
IntimatAdmite cererea. Anulează înştiinţarea de plată nr.185490/22.12.2010. Respinge cererea de chemare în garanţie. Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a chematului în garanţie. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată azi, 27.04.2015.
Hotarare 494/2015 din 27.04.2015Amână pronunţarea la 27.04.2015. Pronunţată azi, 20.04.2015, la Tribunalul Argeş - Secţia Civilă, complet specializat Contencios Administrativ şi Fiscal.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 20.04.2015Amână pronunţarea la 20.04.2015. Pronunţată azi, 06.04.2015.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 06.04.2015Admite cererea de imposibilitate de prezentare la instanţă formulată de apărătorul contestatoarei. Amână judecarea cauzei la 06.04.2015. Cu recurs odată cu fodnul. Pronunţată în şedinţa publică de la 02 Martie 2015, la Tribunalul Argeş – Secţia Civilă, complet specializat de Contencios Administrativ şi Fiscal.
Incheiere de sedinta din 02.03.2015Se reveni cu adresă către Casa Judeţeană de Asigurări de Sănătate Argeş. Amână judecarea cauzei la data de 02.03.2015. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 26 Ianuarie 2015.
Incheiere de sedinta din 26.01.2015Introduce în cauză, în calitate de intimată D******* G******* R******** A F********* P****** P******* P*** A************ J******** A F********* P****** A**** P***** A************ F********* P****** C********, faţă de care apreciază procedura îndeplinită prin depunerea înscrisurilor. Uneşte cu fondul excepţia lipsei calităţii procesuale pasive, având în vedere că este necesară administrarea de probe comune cu fondul. Încuviinţează pentru contestatoare proba cu înscrisuri, sens în care emite adresă către Casa Judeţeană de Asigurări de Sănătate Argeş pentru a comunica detaliat obligaţiile de plată ale contestatoarei, în sensul precizării pe ani a sumelor din care se compune debitul reţinut în înştiinţarea de plată nr. 18546/22.12.2010. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 26 Ianuarie 2015. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 10 Decembrie 2014, la Tribunalul Argeş –Secţia Civilă, complet specializat Contencios Administrativ şi Fiscal
Incheiere de sedinta din 10.12.2014Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 10 decembrie 2014, pentru când se emite adresă către intimate, pentru a face dovada modului în care i s-au comunicat contestatoarei deciziile contestate, a preciza dacă sunt întocmite în forma cerută de lege, cu menţiunea de a depune la dosar, în copii certificate pentru conformitate cu originalul, toate înscrisurile care au stat la baza emiterii deciziilor contestate, precum şi a dovezilor de comunicare, conform legii, a acestora către contestatoare. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 05 noiembrie 2014, la Tribunalul Argeş –Secţia Civilă, complet specializat Contencios Administrativ şi Fiscal.
Incheiere de sedinta din 05.11.2014Scoate cauza de pe rol şi o înaintează compartimentului arhivă pentru repartiţie aleatorie la un complet de contencios administrativ şi fiscal, cu blocarea C2 FOND CAF şi C2CAF NCPC. Pronunţată în şedinţa publică, azi 26 septembrie 2014, la Tribunalul Argeş –Secţia Civilă, complet specializat Contencios Administrativ şi Fiscal.
Incheiere finala dezinvestire din 26.09.2014Admite cererea de abţinere formulată de domnul magistrat Nifon Sachelarie, judecător la Tribunalul Argeş, Secţia Civilă. Constată incompatibilitatea. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 25 Septembrie 2014, la Tribunalul Argeş – Secţia Civilă.
Incheiere abtinere din 25.09.2014