E*** F*****
ReclamantP******* H******
PârâtAdmite în parte acţiunea formulată de reclamantul E*** F***** împotriva pârâtului P******* H******. Obligă pe pârât să-i achite reclamantului suma de 3.500 Euro, echivalentul în lei la data plăţii reprezentând împrumut. Stabileşte termen de restituire a împrumutului 3 luni de la data pronunţarea prezentei. Obligă pe pârât să-i plătească reclamantului şi dobânda legală la împrumutul nerestituit începând cu data expirării termenului de restituire de 3 luni stabilit de instanţă şi până la data achitării integrale a împrumutului. Obligă pe pârât să plătească suma de 880 lei cheltuieli de judecată către reclamant. Cu apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Apelul se depune la Judecătoria Curtea de Argeş. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 16 decembrie 2015.
Hotarare 1209/2015 din 16.12.2015Respinge ca neîntemeiată cererea apărătorului pârâtului de amânare a cauzei. Amână pronunţarea la data de 16 decembrie 2015. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 9 decembrie 2015.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 09.12.2015Decade pârâtul din proba cu martorul încuviinţat. Constată că reclamantul a renunţat la audierea martorului Casereanu Bogdan. Se emite adresă către Parchetul de pe lângă Judecătoria Curtea de Argeş pentru a se înainta copii certificate de pe declaraţiile date de martorii State Gheorghe şi Eana Gheorghiţa în dosarul de urmărire penală nr. 2142/P/2013 şi copii certificate de pe eventualele înscrisuri depuse de părţi la dosarul respectiv. Amână judecarea cauzei la data de 9 decembrie 2015, ora 11.00. Pronunţată în şedinţa publică de la 28 octombrie 2015.
Incheiere de sedinta din 28.10.2015Încuviinţează proba cu martorele Eana Gheorghiţa şi State Gheorghe, solicitată de reclamantă, precum şi proba cu un martor ce va fi nominalizat cu listă, pentru pârât în contraprobă. Încuviinţează înlocuirea martorei Eana Gheorghiţa cu un alt martor, ce va fi indicat cu listă şi prezentat necitat. Pune în vedere părţilor ca martorii ce vor fi indicaţi cu liste să nu fie rude în grad prohibit de lege cu părţile. Se citează martorul pârâtului, în măsura în care se va depune listă cu numele şi adresa acestuia. Amână judecarea cauzei la data de 28 octombrie 2015, ora 11.00. Pronunţată în şedinţa publică de la 9 septembrie 2015.
Incheiere de sedinta din 09.09.2015Constată că Judecătoria Curtea de Argeş este competentă general, material şi teritorial pentru a soluţiona cauza de faţă. Estimează durata necesară pentru cercetarea procesului ca fiind de 4 luni. Încuviinţează proba cu înscrisuri şi proba cu interogatoriu pentru ambele părţi. Prorogă discutarea probei testimoniale după interogarea părţilor. Se citează reclamantul cu menţiunea chemării la interogatoriu. Pune în vedere pârâtului să se prezinte la termenul următor de judecată pentru a fi interogat. Amână judecarea cauzei la data de 9 septembrie 2015, la cererea pârâtului. Pronunţată în şedinţa publică de la 20 mai 2015.
Incheiere de sedinta din 20.05.2015