S**** E**** (***** O***** C* D** A*** L* T********* B********
ReclamantM********* J********
PârâtM********* F********* P******
PârâtT********* B********
PârâtC***** D* A*** B********
PârâtAdmite în parte acţiunea. Obligă pârâţii Ministerul Justiţiei, C***** D* A*** B******** şi T********* B******** la plata unor daune moratorii sub forma dobânzii legale pentru sumele datorate reclamantei în baza următoarelor titluri executorii: sentinţa civilă nr. 809/26.01.2011 a Tribunalului Bucureşti şi sentinţa civilă nr. 82/F-CM/08.10.2008 a Curţii de Apel Piteşti, astfel cum a fost modificată prin decizia civilă nr.417/R-CM/04.03.2009 a Curţii de Apel Piteşti, de la data de 23.07.2011 până la data plăţii efective. Respinge acţiunea în contradictoriu cu pârâtul Ministerul Finanţelor Publice ca fiind formulată împotriva unei persoane fără calitate procesuală pasivă. Executorie de drept. Cu apel în termen de 10 zile de la comunicare, cererea de apel depunându-se la Tribunalul Argeş. Pronunţată în şedinţă publică, azi 17.09.2015.
Hotarare 1729/2015 din 17.09.2015În temeiul disp. art. 520 alin.4 NCPC suspendă judecata cauzei până la soluţionarea sesizării nr. 16/1/2014/HP/C adresată ÎCCJ de către Curtea de Apel Piteşti. Cu recurs pe toată durata suspendării. Pronunţată în şedinţă publică azi 23.04.2015.
Incheiere suspendare din 23.04.2015Respinge ca neîntemeiată excepţia necompetenţei teritoriale a Tribunalului Argeş de a soluţiona prezenta cauză, invocată de pârâtul Ministerul Finanţelor Publice prin notele de şedinţă. Introduce în cauză, în calitate de pârâţi, T********* B******** şi C***** D* A*** B********. Amână judecarea cauzei la data de 23.04.2015. Pârâţii MFP Argeş şi MJ au termen în cunoştinţă în cond. art. 229 NCPC. Se citează reclamanta şi pârâţii T********* B******** şi C***** D* A*** B******** cu exemplar de pe cererea de chemare în judecată, de pe încheierea prin care s-a dispus introducerea acestora în cauză, întâmpinări şi înscrisurile anexate acestora. De asemenea, li se comunică termenul până la care vor putea să arate excepţiile, dovezile şi celelalte mijloace de apărare de care înţeleg să se folosească, respectiv cu 10 zile înainte de termenul de judecată acordat. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 26 Februarie 2015, la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale
Incheiere de sedinta din 26.02.2015Se emite adresă către părţi pentru a-şi exprima punctul de vedere în sensul dacă solicită sau nu introducerea în cauză a terţilor T********* B******** şi C***** D* A*** B********. Amână judecarea cauzei la data de 26.02.2015 Se citează părţile. Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 15 Ianuarie 2015, la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.
Incheiere de sedinta din 15.01.2015