C**** D****** I***
InculpatAdmite sesizarea. Dispune îndreptarea erorii materiale în sensul că în loc de sintagma " prezentei sentinţe" se va trece " sentinţei anterioare". Fără cale de atac. dată în camera de consiliu.
Incheiere de sedinta din 19.05.2015Din oficiu dispune îndreptarea erorii strecurate în dispozitivul sentinţei în sensul că în loc de pedeapsa rezultantă de 2 ani şi 3 luni închisoare se va trece 2 ani şi 4 luni închisoare .Fără cale de atac. Dată în camera de consiliu.
Incheiere indreptare eroare materiala din 05.03.2015Condamnă inculpatul pentru săvârşirea infracţiunii de conducerea unui vehicul fără permis de conducere prev. de art. 335 alin. 1 Cod penal la 1 ( un) an închisoare. Constată incidenţa art. 40 alin. 1 Cod penal. În baza art. 39 alin.1. lit. b Cod penal contopeşte pedeapsa de 2 ani închisoare aplicată prin sentinţa penală nr. 502 din 13 noiembrie 2014 dată în dosarul nr. 2865/40/2014 al Tribunalului Botoşani cu pedeapsa de 1 an închisoare aplicată prin prezenta sentinţă , urmând astfel ca inculpatul să execute o pedeapsă rezultantă de 2 ani şi 3 luni închisoare. În temeiul art. 91 şi 92 Cod penal dispune suspendarea sub supraveghere a executării pedepsei pe o durată de 3 ( trei) ani, termen ce se va calcula de la data rămânerii definitive a prezentei sentinţe. În temeiul art. 92 alin. 3 Cod penal şi art. 93 Cod penal, pe durata termenului de supraveghere condamnatul trebuie să respecte următoarele măsuri de supraveghere şi obligaţii : a) să se prezinte la Serviciul de Probaţiune Suceava , la datele fixate de acesta; b) să primească vizitele consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa; c) să anunţe, în prealabil, schimbarea locuinţei şi orice deplasare care depăşeşte 5 zile d) să comunice schimbarea locului de muncă; e) să comunice informaţii şi documente de natură a permite controlul mijloacelor sale de existenţă. În temeiul art. 93 alin. 2 lit. b Cod penal, impune condamnatului să frecventeze unul sau mai multe programe de reintegrare socială derulate de către Serviciul de Probaţiune Suceava sau organizate în colaborare cu instituţii din comunitate. În temeiul art. 93 alin. 3 şi 4 Cod penal, pe parcursul termenului de supraveghere, obligă pe condamnatul C. D. - I. să presteze o muncă neremunerată în folosul comunităţii, pe o perioadă de 60 de zile, într-un număr de ore zilnice ce se stabileşte potrivit legii de executare a pedepselor, în cadrul Primăriei municipiului Suceava sau la o altă instituţie ce va fi desemnată de Serviciul de Probaţiune Suceava . În temeiul art. 94 Cod penal , desemnează Serviciul de Probaţiune Suceava cu supravegherea inculpatului, pe durata termenului de supraveghere, căruia i se vor comunica datele prevăzute de art. 93 alin. 1 lit. c-e Cod penal. Atrage atenţia persoanei supravegheate asupra dispoziţiilor art. 96 Cod penal, cu privire la revocarea suspendării executării pedepsei sub supraveghere în cazul nerespectării măsurilor de supraveghere sau a neexecutării obligaţiilor impuse ori stabilite de lege şi a săvârşirii de noi infracţiuni. Obligă inculpatul a plăti statului 250 lei cheltuieli judiciare. Cu apel în termen de 10 zile de la comunicare, cerere care se va depune la registratura Judecătoriei Dorohoi, Judeţul Botoşani. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 27 februarie 2015 .
Hotarare 238/2015 din 27.02.2015Se amână pronunţarea la data de 27 februarie 2015.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 20.02.2015Se amână cauza pentru a se ataşa sentinţele prin care a fost condamnat inculpatul şi pentru a se cita martorii din lucrări.
Incheiere de sedinta din 23.01.2015Constată legalitatea sesizării instanţei, a efectuării actelor de urmărire penale, cât şi a administrării probelor . Dispune începerea judecăţii cauzei privind pe inculpatul C.D.I. Stabileşte termen în şedinţă publică la data de 23 ianuarie 2015 Se va cita inculpatul . Prezenta încheiere se comunică inculpatului şi parchetului . Definitivă Pronunţată în Camera de consiliu
Incheiere camera preliminara din 09.12.2014