C****** E**** D*****
ContestatorC******* N******** D* A********* S* D****** N******** D** R****** S* P*** D******* R******** D* D****** S* P***** C********
IntimatAdmite în parte cererea de chemare în judecată având ca obiect contestaţie la executare – acţiune formulată de către contestatoarea C****** E**** D*****, în contradictoriu cu intimata Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România S.A. – prin Direcţia Regională de Drumuri şi Poduri Constanţa. Pe cale de consecinţă, 1. anulează în parte Încheierea data de 02.12.2014 privind stabilirea cheltuielilor de executare în dosarul de executare nr.3411/2014 instrumentat de B.E.J. Negoescu Marina Adelina 2. anulează în parte executarea care face obiectul dosarului de executare anterior menţionat, respectiv pentru suma de 362,88 lei executată cu titlul cheltuieli de executare. . Respinge ca neîntemeiat capătul de cerere formulat de contestatoarea debitoare privind obligarea intimatei creditoare la plata cheltuielilor de judecată reprezentând taxă judiciară de timbru. Pentru recuperarea sumei achitate cu titlul taxă judiciară de timbru, contestatoarea debitoare are deschisă calea în drept prevăzută de art.45 alin.1 lit.(f) din O.U.G. nr.80/2013 privind taxele judiciare de timbru. Ia act că intimata creditoare nu a solicitat cheltuieli de judecată. Cu drept de apel la Tribunal, în termen de 10 de zile, de la comunicare, conform art.650 alin.3 C.proc.civ.. Apelul se depune la Judecătoria Constanţa, sub sancţiunea nulităţii, conform art.471 alin.1 C.proc.civ.. Prezenta hotărâre se comunică din oficiu şi de îndată ce va rămâne definitivă, către B.E.J. Negoescu Marina Adelina, conform art.719 alin.4 C.proc.civ.. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 23.04.2015.
Incheiere finala dezinvestire 6836/2015 din 23.04.2015Amână pronunţarea la data de 23.04.2015. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 22.04.2015.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 22.04.2015Amână pronunţarea la data de 22.04.2015. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 07.04.2015.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 07.04.2015Amână pronunţarea la data de 07.04.2015. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 23.03.2015.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 23.03.2015Pentru a se emite adresă către executorul judecătoresc cu solicitarea de a preciza dacă s-a executat suma care face obiectul titlului executoriu, cu înscrisuri aferente.
Incheiere de sedinta din 26.01.2015