S* A****** G***** S* R*********** L**** P*** M***** I** L*****
DebitorS* A****** G***** S* P*** L********* J******* C********* I********* S*** P*** R*********** P****** E***
DebitorM***** I** L*****
CreditorD********* C****** - A************ J******** D* A*********** F****** M********
CreditorP******* C****** G*****
CreditorAdmite cererea având ca obiect îndreptare eroare materială. Îndreaptă eroarea materială existentă în sentinta 776 din 30 iunie 2014 în sensul că denumirea corectă a debitorului va fi SC Agromec Gogosu SA, în loc de SC Agromec Gogosu SRL. Cu apel. Fixează termen de judecată la 10 martie 2023. Pronuntată azi 27.01.2023, prin punerea solutiei la dispozitia părtilor, prin grefa instantei.
Incheiere de sedinta din 27.01.2023Camera de consiliu. În baza art. 230 Noul Cod de procedură civilă: Dispune preschimbarea termenului de judecată stabilit în cauză din data de 27.02.2023 pentru data de 10.03.2023, dată pentru când se citează părţile. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, 18.01.2023.
Incheiere de sedinta din 18.01.2023Acordă termen la data de 27.01.2023, se va depune la dosar de către lichidatorul judiciar actul constitutiv al debitorului, adresă la ORC Mehedinti pentru a comunica relatii.
Incheiere de sedinta din 13.01.2023Amână cauza pentru când lichidatorul judiciar va informa instanţa cu privire la demersurile întreprinse pentru intabularea terenului.
Incheiere de sedinta din 28.11.2022Pentru când lichidatorul judiciar se va conforma dispoziţiilor instanţei Se vor cita părţile prin BPI .
Incheiere de sedinta din 19.09.2022Pentru când lichidatorul judiciar va informa instanţa cu privire la soluţia definitivă din dosarul nr.349/332/2021, urmând a face demersurile ce se impun în funcţie de soluţia pronunţată. Se vor cita părţile prin BPI .
Incheiere de sedinta din 16.05.2022Pentru când lichidatorul judiciar va informa instanţa cu privire la soluţia definitivă din dosarul nr.349/332/2020
Incheiere de sedinta din 07.03.2022Pentru când lichidatorul judiciar va informa instanţa despre soluţia definitivă din dosarul nr. 349/332/2020 al Judecătoriei Vânju Mare. Se vor cita părţile lipsă prin BPI.
Incheiere de sedinta din 13.12.2021Pentru când lichidatorul judiciar va informa instanţa despre demersurile întreprinse în vederea valorificării bunurilor rămase nevalorificate din averea debitoarei , despre soluţia definitivă din dosarul nr. 349/332/2020 al Judecătoriei Vânju Mare, distribuirea sumelor din planul de distribuire nr.5/2021. Se vor cita părţile lipsă prin BPI.
Incheiere de sedinta din 06.09.2021Pentru când lichidatorul judiciar va informa instanţa despre demersurile întreprinse în vederea valorificării bunurilor rămase nevalorificate din averea debitoarei , precum şi despre soluţia definitivă din dosarul nr. 349/332/2020 al Judecătoriei Vânju Mare. Se vor cita părţile lipsă prin BPI.
Incheiere de sedinta din 26.04.2021Pentru când lichidatorul judiciar va încunoştinţa instanţa despre demersurile întreprinse, despre soluţia definitivă din dosarul nr, 349/332/2020 al Judecătoriei Vînju Mare. Se vor cita părţile lipsă prin BPI
Incheiere de sedinta din 15.02.2021Pentru când lichidatorul judiciar va depune la dosar raportul de reevaluare a bunului imobil - Secţia Gogoşu şi va informa instanţa dacă s-au valorificat bunurile imobile şi mobile ale debitoarei. Se vor cita părţile lipsă prin BPI .
Incheiere de sedinta din 02.11.2020Pentru când lichidatorul judiciare se va conforma dispoziţiilor instanţei. Se vor cita părţile ce nu au termen în cunoştinţă.
Incheiere de sedinta din 22.06.2020Suspendat de drept în temeiul art. 63 alin. 11 din Decretul nr.240/2020.
Camera de Consiliu În baza art. 230 Cod procedură civilă: Dispune preschimbarea termenului de judecată stabilit în cauză, din data de 30.03.2020, pentru data de 11.05.2020, dată pentru care vor fi citate părţile. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 16.03.2020.
Incheiere de sedinta din 16.03.2020Acordă termen la data de 30.03.2020, pentru când părţile au termen în cunoştinţă.
Incheiere de sedinta din 03.02.2020Amina cauza la 03 februarie 2020, pentru când lichidatorul judiciar va informa instanţa cu privire la valorificarea bunurilor debitoarei precum şi la soluţia pronuntata in dosarul nr.12791/225/2018. Se vor cita părţile lipsă prin BPI
Incheiere de sedinta din 28.10.2019Pentru când lichidatorul judiciar va informa instanţa cu privire la valorificarea bunurilor debitoarei precum şi la soluţiile definitive din dosarele în care este implicată debitoarea . Se vor cita părţile lipsă prin BPI
Incheiere de sedinta din 03.06.2019Pentru când lichidatorul judiciar va informa instanţa cu privire la lămurirea situaţiei juridice a construcţiilor şi terenurilor de la cele 4 secţii, inclusiv rezultatul licitaţiilor. Se vor cita părţile lipsă prin BPI.
Incheiere de sedinta din 25.03.2019Se va afişa la uşa instanţei raportul asupra fondurilor obţinute din lichidare şi planul de distribuire între creditori nr.3/26.11.2018. Amână cauza pentru când lichidatorul judiciar va informa instanţa cu privire la : -distribuirea sumelor conform planului de distribuire, în situaţia în care nu s-au formulat contestaţii; dacă s-au formulat contestaţii la raport şi planul de distribuire, modul de soluţionare; soluţiile definitive în cele 5 acţiuni formulate; precum şi demesurile întreprinse pentru valorificarea celorlalte bunuri ale debitoarei Se vor cita părţile lipsă prin BPI.
Incheiere de sedinta din 26.11.2018Pentru când lichidatorul judiciar va depune la dosar planul de distribuire şi va informa instanţa dacă s-au formulat contestaţii ; va informa instanţa dacă s-au valorificat bunuril imobile şi mobile, rămase nevalorificate din patrimoniul debitoarei ; soluţia din dosarul aflat pe rolul Judecătoriei Vânju Mare cu privire la Secţia Jiana, soluţiile date de cartea funciară cu privire la intabularea construcţiilor, eventual acţiuni în instanţă.
Incheiere de sedinta din 17.09.2018Camera de Consiliu. Se restituie cererea lichidatorului judiciar. Se ia act că termenul de judecată pentru continuarea procedurii este la data de 17.09.2018
Incheiere de sedinta din 02.07.2018Pentru când lichidatorul judiciar se va conforma dispoziţiilor instanţei, în sensul de a comunica demersurile întreprinse pentru lămurirea dreptului de proprietate al debitoarei cu privire la bunurile imobile. Se vor cita părţile lipsă prin BPI.
Incheiere de sedinta din 18.06.2018Pentru când lichidatorul judiciar va informa instanţa cu privire la hotărârea adunării creditorilor din 03.05.2018; demersurile întreprinse pentru intabularea celor 4 imobile; dacă s-au valorificat sau nu bunurile mobile sau imobile aflate în patrimoniul debitoarei . Se vor cita părţile lipsă prin BPI .
Incheiere de sedinta din 23.04.2018Pentru când lichidatorul judiciar va informa instanţa, pe de o parte cu privire la modul de soluţionare a acţiunii de drept comun pentru a se stabili cine este proprietar pe terenul aparţinând Secţiei Jiana , iar pe de altă parte pentru a se valorifica bunurile mobile şi imobile ale debitoarei, precum şi dacă s-a întocmit documentaţia pentru cele trei secţii în vederea intabulării. Se vor cita părţile lipsă prin BPI .
Incheiere de sedinta din 29.01.2018Având în vedere stadiul procedurii, urmează a se acorda un termen mai lung pentru când lichidatorul judiciar va informa instanţa cu privire la lămurirea situaţiei juridice a Secţiei Jiana , precum şi întocmira şi înaintarea documentaţiei cadastrale cu privire la celelalte 3 secţii, respectiv Balta Verde, Cioroboreni şi Gogoşu la OCPI .Se vor cita părţile lipsă prin BPI.
Incheiere de sedinta din 02.10.2017Având în vedere stadiul procedurii, urmează a se acorda un termen mai lung pentru când lichidatorul judiciar va informa instanţa cu privire la demersurile întreprinse pentru evaluarea bunurilor imobile şi mobile ale debitoarei, precum şi pentru lămurirea situaţiei juridice a imobilului- Secţia Jiana- pentru a se stabili care este adevăratul proprietar a întregulului imobil, respectiv intabularea dreptului de proprietate a noului proprietar în CF, iar până la lămurirea acestei situaţii juridice nu se vor distribui sumele obţinute ca urmare a valorificării secţiei Jiana . Se vor cita părţile lipsă prin BPI.
Incheiere de sedinta din 24.04.2017În temeiul art. 122 din Legea nr.85/2006 se va afişa la uşa instanţei raportul asupra fondurilor obţinute din lichidare li planul de distribuire între creditori nr.2/15.01.20177. Amână cauze pentru când lichidatorul judiciar va informa instanţa cu privire la : -distribuirea sumelor conform planului de distribuire, în situaţia înc are nu s-au formulat contestaţii; - dacă s-au formulat contestaţii la raport şi planul de distribuire, modul de soluţionare; - să depună la dosar actul autentic privind vânzarea secţiei Jiana ; demesurile întreprinse pentru valorificarea celorlalte bunuri ale debitoarei Se vor cita părţile lipsă prin BPI.
Incheiere de sedinta din 30.01.2017Pentru când lichidatorul judiciar va informa instanţa cu privire la demersurile efectuate în vederea valorificării bunurilor debitoarei . Se vor cita părţile lipsă prin BPI .
Incheiere de sedinta din 07.11.2016Acordă termen mai lung, pentru când lichidatorul judiciar va informa instanţa cu privire la hotărârea adunării creditorilor din 23.06.2016; demersurile efectuate pentru valorificarea bunurilor mobile şi imobile ; iar în situaţia valorificării acestora, eventual plan de distribuire . Se vor cita părţile lipsă prin BPI .
Incheiere de sedinta din 13.06.2016Acordă termen la data de 13.06.2016 pentru valorificarea bunurilor mobile şi imobile din patrimoniul debitoarei . Se vor cita prin BPI părţile ce nu au termen în cunoştinţă
Incheiere de sedinta din 14.03.2016Acordă termen la data de 14.03.2016, pentru valorificarea bunurilor conform hotărârii adunării creditori; pentru virarea sumelor conform planului de distribuire.
Incheiere de sedinta din 16.11.2015Acordă termen la data de 16.11.2015, pentru a se verifica dacă se formulează contestaţii la planul de distribuire şi raportul asupra fondurilor;pentru valorificarea bunurilor conform hotărârii adunării creditori
Incheiere de sedinta din 19.10.2015Acordă termen la data de 19.10.2015, pentru întocmirea şi depunerea de către lichidatorul judiciar a planului de distribuire a sumelor încasate, precum şi de a depune hotărârea adunării creditorilor din data de 12.10.2015.
Incheiere de sedinta din 05.10.2015Acordă termen la data de 05.10.2015, pentru valorificare bunuri
Incheiere de sedinta din 18.05.2015Acordă termen la data de 18.05.2015, pentru valorificare bunuri
Incheiere de sedinta din 23.02.2015Acordă termen la data de 23.02.2015, pentru valorificare bunuri
Incheiere de sedinta din 08.12.2014Amână judecarea cauzei la data de 08.12.2014 pentru când lichidatorul judiciar va informa instanţa cu privire la hotărârea adunării creditorilor.
Incheiere de sedinta din 13.10.2014ÎNCHEIERE CAMERA DE CONSILIU: Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar al S.C. AGROMEC GOGOSU S.A. – CONSULTANT INSOLVENŢĂ SPRL reprezentat prin POPESCU EMIL. Confirmă calitatea de lichidator judiciar al S.C. AGOMEC GOGOŞU S.A. a CONSULTANT INSOLVENŢĂ SPRL şi onorariul acestuia. Cu apel. Pronunţată în şedinţă publică azi 01 septembrie 2014, la sediul Tribunalului Mehedinţi. Acordă termen la data de 13.10.2014, pentru a se afişa la uşa instanţei şi a se comunica tabelele de creanţă; pentru a se întocmi şi depune la dosar rapoartele de evaluare a bunurilor aflate în patrimoniul debitoarei şi pentru a se depune de lichidatorul judiciar procesul verbal al adunării creditorilor privind aprobarea rapoartelor de evaluare şi metoda de vânzare a bunurilor.
Incheiere de sedinta din 01.09.2014Camera de Consiliu . Admite cererea. Deschide procedura simplificată- faliment împotriva debitoarei SC Agromec Gogoşu S.A. Dizolvă societatea debitoare. Ridică dreptul de administrare al debitoarei. Desemnează lichidator judiciar pe Consultant Insolvenţă SPRL reprezentat de Popescu Emil. Termen pentru depunere creanţe -31 iulie 2014. Termen pentru tabel preliminar 14 august 2014. Termen pentru tabel definitiv 01.09.2014. Termen pentru judecată 01.09.2014 Cu apel. Pronunţată în şedinţă publică azi 30.06.2014
Hotarare 776/2014 din 30.06.2014