B**** I**** U*****
CondamnatP************ C******
IntimatRespinge cererea de întrerupere executare pedeapsă formulata de petentul condamnat B**** I**** U*****. În baza art. 275 alin. 2 din CPP obligă condamnatul la plata sumei de 450 lei cheltuieli judiciare către stat din care suma de 100 lei reprezentând onorariu avocat din oficiu va fi avansata din fondurile Ministerului Justiţiei, suma de 63 lei contravaloarea expertizei va fi avansata din fondurile Ministerului Justitiei alocate in acest sens Tribunalului Dolj, iar suma de 84 lei contravaloarea examenelor complementare efectuate de către Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Craiova va fi avansata din fondurile Ministerului Justitiei alocate in acest sens Tribunalului Dolj. Cu drept de contestaţie în termen de 3 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică de la 28.05.2015.
Hotarare 1979/2015 din 28.05.2015Amână cauza faţă de lipsa condamnatului.
Incheiere de sedinta din 14.05.2015Dispune sesizarea instanţei de executare, în vederea soluţionării cauzei şi înaintarea dosarului la Serviciul Registratură, pentru repartizarea aleatorie a cauzei. Pronunţată în Camera de Consiliu, azi, 06.05.2015. Dispune ca plata cheltuielilor necesare efectuării examenelor complementare de către Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Craiova să fie suportată din fondurile Ministerului Justiţiei alocate Tribunalului Dolj. Definitivă. Pronunţată în Camera de Consiliu, astăzi, 06.05.2015.
Incheiere de sedinta din 06.05.2015Dispune efectuarea unei expertize medico legale de către I.M.L. Craiova, având următoarele obiective: să se precizeze afecţiunile de care suferă condamnatul şi dacă acestea fac imposibilă executarea imediată a pedepsei; să se facă referire asupra caracterului evolutiv al acestora; să se stabilească dacă aceste afecţiuni pot fi tratate in reţeaua sanitară a A.N.P. sau dacă permit tratarea acestora cu asigurarea pazei permanente în reţeaua sanitară a Ministerului Sănătăţii; să se indice locul sau unitatea sanitară din reţeaua Ministerului Sănătăţii, unde urmează să se efectueze tratamentul, in cazul in care boala de care condamnatul suferă nu poate fi tratată in reţeaua A.N.P.; să se aprecieze perioada necesară pentru întreruperea executării pedepsei in vederea instituirii tratamentului. Dispune ca plata expertizei medico-legală să fie suportată din fondurile Ministerului Justiţiei alocate în acest sens Tribunalului Dolj. Se emite adresă către Penitenicarul Craiova, în vederea prezentării petentului - condamnat B**** I**** U***** la IML Craiova în vederea expertizării medicale a acestuia. Pronunţată în Camera de Consiliu din 09.12.2014.
Incheiere de sedinta din 09.12.2014Se efectuează adresă către judecătorul de supraveghere a privării de libertate de la P************ C******, pentru a proceda la luarea unei declaraţii petentului-condamnat B**** I**** U*****, în care acesta să precizeze dacă a formulat cerere de întrerupere a executării pedepsei, dacă doreşte efectuarea unei expertize medico-legale, iar în caz afirmativ, dacă are înscrisuri medicale de depus în susţinerea cererii sale. Pronunţată în Camera de Consiliu din 26.11.2014.
Incheiere de sedinta din 26.11.2014