Dosar 4977/325/2014 din 14.02.2014

contestaţie la executare


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 4977/325/2014
Data dosar:
14.02.2014
Instanta:
Judecătoria Timișoara
Departament:
SECŢIA a II -a CIVILĂ
Obiect:
contestaţie la executare
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 02.07.2014 la ora 09:00

    Complet: C17C
  • Anulează cererea

    Anuleaza contestatia ca netimbrata

    Hotarare 10209/2014 din 02.07.2014
  • Sedinta din data de 17.06.2014 la ora 09:00

    Complet: C17C
  • Amână cauza

    Pune in vedere reclamantului sa depuna la dosar dovada achitării taxei judiciare de timbru în valoare de 638,55 lei sub sanctiunea anulării contestatiei la executare ca netimbrata. Proroga punerea in discutia partilor a exceptiei tardivitatii invocata de catre intimatii Caba prin intampinare şi excepţia netimbrării cererii invocată din oficiu pentru urmatorul termen de judecata. Proroga punerea in discutia partilor a cererilor in probatiune pentru urmatorul termen de judecata.se citeaza intimatii.

    Incheiere de sedinta din 17.06.2014
  • Sedinta din data de 20.05.2014 la ora 09:00

    Complet: C17C
  • Amână cauza

    Se desprinde cererea de reexaminare a încheierii de şedinţă prin care i-a fost respinsă cererea de ajutor public judiciar de scutire de la plata taxei judiciare de timbru în valoare de 638,55 lei depusa la prezentul dosar din eroare si se inregistreaza separat formandu-se un nou dosar urmand a fi repartizat aleatoriu de sistemul informatic al instantei. Proroga punerea in discutia partilor a exceptiei tardivitatii invocata de catre intimatii Caba prin intampinare şi excepţia netimbrării cererii invocată din oficiu dupa solutionarea cererii de reexaminare ajutor public judiciar Proroga punerea in discutia partilor a cererilor in probatiune pentru urmatorul termen de judecata.se citeaza intimatii.

    Incheiere de sedinta din 20.05.2014
  • Sedinta din data de 22.04.2014 la ora 09:00

    Complet: C17C
  • Amână cauza

    Având în vedere că împotriva încheierii de şedinţă prin care i-a fost respinsă cererea de ajutor public judiciar de scutire de la plata taxei judiciare de timbru în valoare de 638,55 lei, contestatorul urmează să formuleze cerere de reexaminare, Constata necesar a se cita intimatii din care un exemplar de pe inscrisurile contestatorului se comunica cu intimatul AFP Timis Va proroga punerea in discutia partilor a exceptiei tardivitatii invocata de catre intimatii Caba prin intampinare şi excepţia netimbrării cererii invocată din oficiu pentru urmatorul termen de judecata, Va proroga punerea in discutia partilor a cererilor in probatiune pentru urmatorul termen de judecata

    Incheiere de sedinta din 22.04.2014
  • Sedinta din data de 11.03.2014 la ora 09:00

    Complet: C17C
  • Amână cauza

    Respinge cererea de ajutor public judiciar.Pune in vedere contestatorului sa isi precizeze obiectul actiunii in concret in sensul de a arata actele de executare pe care le contesta si sa indice in concret dosarul la care urmeaza a se conexa prezentul dosar, depunand in acest sens si copie de pe cererea de chemare in judecata inregistrata pe rolul Judecatoriei Timisoara. Proroga punerea in discutia partilor a exceptiei tardivitatii invocata de catre intimatii Caba prin intampinare pentru urmatorul termen de judecata, Proroga punerea in discutia partilor a cererilor in probatiune pentru urmatorul termen de judecata.se citeaza intimatii.

    Incheiere de sedinta din 11.03.2014

Flux dosar


Actualizare GRPD