S* S****** S**
ReclamantO***** V**** D* S*** R********** D* C******** L**** V**** D* S*** R********** P*** P*****
PârâtRespinge excepţia prescripţiei dreptului la acţiune. Admite acţiunea formulată de către reclamanta S* S****** S**, în contradictoriu cu pârâtul ORAŞUL VIŞEU DE SUS şi, în consecinţă: Obligă pârâtul la plata către reclamantă a sumei de 68.134 lei cu titlu de preţ, la care se va adăuga dobânda legală calculată începând cu data scadenţei şi până la plata efectivă. Obligă pârâtul la plata către reclamantă a sumei de 1428,14 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică azi, 18 noiembrie 2015.
Hotarare 4524/2015 din 18.11.2015Termen acordat în vederea deliberării şi pentru a da părţilor posibilitatea să depună la dosar concluzii scrise. Soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 11.11.2015Termen acordat în vederea deliberării şi pentru a da părţilor posibilitatea să depună la dosar concluzii scrise
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 28.10.2015Termen acordat faţă de lipsa dosarului nr. 420/100/2014 al Tribunalului Maramureş care nu a fost restituit de către Curtea de Apel Cluj.
Incheiere de sedinta din 02.09.2015Termen acordat pentru a se depune la dosar înscrisuri
Incheiere de sedinta din 24.06.2015Termen acordat pentru a se depune înscrisuri
Incheiere de sedinta din 29.04.2015Termen acordat pentru a se comunica cu părţile lipsă înscrisurile depuse la dosar şi pentru a se solicita relaţii
Incheiere de sedinta din 04.03.2015