S**** I*** D***
ReclamantB***** I*** - d******
PârâtB***** M**** - Î* N*** P****** Ş* Î* C******* D* S**** S*************** A D*** B***** I***
PârâtB***** G******* - Î* C******* D* M*********** A D*** B***** I***
PârâtB***** I***
PârâtAdmite în parte cererea formulată de reclamantul S**** I*** D***, în contradictoriu cu pârâţii BOCHIŞ MARIA, BLIDAR GABRIELA, şi BLINDAR IOAN. Respinge ca inadmisibil capătul de cerere având ca obiect grăniţuire. Obligă pârâtele Bochiş Maria şi Blindar Gabriela să lase în deplina proprietate şi liniştita posesie a reclamantului suprafaţa de 68,66/1516 mp din top. 723/2 Tinca şi suprafaţa de 38,65/440 mp din top. 724 Tinca, identificată grafic cu punctele A-B-C-D-E-20-19-18-17-16-15-14-13-12-11-10 în raportul de expertiză întocmit de expert Borza Aurel Marius, ce face parte integrantă din prezenta hotărâre. Obligă pârâtele Bochiş Maria şi Blindar Gabriela să desfiinţeze supraedificatele identificate prin C5, C6, C7 în raportul de expertiză întocmit de expert Borza Aurel Marius amplasate pe top. 723/2 Tinca proprietatea reclamantului, iar în caz contrar autorizează reclamantul să desfiinţeze aceste lucrări pe cheltuiala pârâtelor. Respinge ca lipsit de obiect capătul de cerere având ca obiect constatare calitate moştenitor. Respinge ca inadmisibile capetele de cerere având ca obiect anulare cadastral 52471 Tinca şi anulare cadastral 200 Tinca. Obligă pârâtele Bochiş Maria şi Blindar Gabriela la plata în favoarea reclamantului a sumei de 3.614 lei cheltuieli de judecată reprezentând: 44 lei taxă judiciară de timbru, 1.870 lei onorariu expert şi 1.700 lei onorariu avocaţial. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Calea de atac se va înregistra la Judecătoria Salonta. Pusă la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei, azi, 10.07.2017.
Hotarare 386/2017 din 10.07.2017În vederea deliberării;
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 04.07.2017În vederea deliberării;
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 30.06.2017În vederea deliberării şi pentru a da posibilitatea părţilor să depună concluzii scrise;
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 19.06.2017În vederea dezbaterii fondului şi pentru ca părţile să redacteze note scrise şi să le depună la dosar cu cel puţin 5 zile înainte de termenul de judecată stabilit;
Incheiere de sedinta din 15.05.2017Pentru ca părţile să studieze răspunsul depus la dosar de către OCPI - Biroul de Cadastru şi Publicitate Imobiliară Salonta;
Incheiere de sedinta din 03.04.2017În vederea revenirii cu adresă la OCPI - Biroul de Cadastru şi Publicitate Imobiliară Salonta, pentru a depune actele care au stat la baza constituirii cadastralului 200 Tinca şi pentru a comunica dacă pentru cadastralul respectiv s-a deschis coală de CF, sub sancţiunea aplicării unei amenzi judiciare;
Incheiere de sedinta din 20.02.2017În vederea emiterii unei adrese către OCPI - Biroul de Cadastru şi Publicitate Imobiliară Salonta, pentru a depune actele care au stat la baza constituirii cadastralului 200 Tinca şi pentru a comunica dacă pentru cadastralul respectiv s-a deschis coală de CF;
Incheiere de sedinta din 16.01.2017În vederea studierii cauzei conexate.
Incheiere de sedinta din 12.12.2016Pentru ca instanţa să se pronunţe asupra cererii de conexare a prezentului dosar cu dosarul 695/833/2016 al Judecătoriei Salonta.
Incheiere de sedinta din 28.11.2016Pentru ca părţile să depună la dosar actele solicitate de instanţă.
Incheiere de sedinta din 31.10.2016Pentru ca părţile să se pronunţe asupra oportunităţii suspendării cauzei.
Incheiere de sedinta din 17.10.2016Faţă de lipsa de procedură cu pârâta Blidar Gabriela, în vederea repetării procedurii de citare cu aceasta, cu menţiunea pentru factorul poştal de a îndeplini în mod corect procedura de înmânare a citaţiei şi de restituire a dovezii de înmânare către instanţă, sub sancţiunea aplicării unei amenzi judiciare;
Incheiere de sedinta din 13.09.2016Pentru ca reclamantul să facă dovada achitării onorariului suplimentar pentru expert în cuantum de 270 lei şi pentru ca pârâtele să facă dovada achitării onirariului de deplasare al expertului în cuantum de 360 lei.
Incheiere de sedinta din 17.05.2016Pentru a se face dovada achitării onorariului de deplasare al expertului audiat în şedinţa de azi.
Incheiere de sedinta din 10.05.2016În vederea citării expertului desemnat în cauză, pentru a da lămuriri cu privirela schiţa depusă la dosar azi de către reprezentanta pârâţilor.
Incheiere de sedinta din 05.04.2016Pentru ca reprezentanta pârâţilor să depună la dosar, în termen de 5 zile, copia certificatului de deces al pârâtului de rd. 1 şi să indice numele şi adresa moştenitorilor, în vederea introducerii lor în cauză.
Incheiere de sedinta din 16.02.2016Penrtu a se comunica extinderea de acţiune către pârâţi, cu menţiunea de a îşi exprima punctul de vedere cu privire la aceasta.
Incheiere de sedinta din 19.01.2016Pentru studiul răspunsului la obiecţiunile formulate la raportul de expertiză.
Incheiere de sedinta din 17.11.2015Faţă de lipsa răspunsului la obiecţiunile formulate la raportul de expertiză şi pentru a se reveni cu adresă la expert, în sensul celei anterioare.
Incheiere de sedinta din 20.10.2015În vederea emiterii unei adrese la expertul numit în cauză, pentru a răspunde obiecţiunilor formulate de pârâţi la raportul de expertiză; precum şi pentru ca reclamantul să facă dovada achitării diferenţei de onorariu pentru expert.
Incheiere de sedinta din 15.09.2015Pentru studiul raportului de expertiză depus la dosar.
Incheiere de sedinta din 16.06.2015Faţă de cererile de amânare formulate de reprezentanta pârâţilor şi de expertul numit în cauză, în vederea efectuării şi depunerii la dosar a raportului de expertiză topografică.
Incheiere de sedinta din 19.05.2015Pentru ca reclamantul să facă dovada achitării onorariului provizoriu pentru expert în cuantum de 600 lei, după care se va emite adresă la BLET Bihor şi la expertul numit în cauză, în vederea efectuării expertizei topografice.
Incheiere de sedinta din 21.04.2015În vederea administrării probelor propuse şi pentru a se solicita de la BLEt Bihor lista cu experţi în specialitatea topografie.
Incheiere de sedinta din 24.03.2015Faţă de lipsa răspunsului din partea Judecătoriei Beiuş şi pentru a se reveni cu adresă la aceasta, în sensul celei anterioare.
Incheiere de sedinta din 24.02.2015Faţă de cererea de amânare formulată de reprezentanţii părţilor, pentru studiul dosarului înaintat de Judecătoria Beiuş şi pentru a se emite adresă la Judecătoria Beiuş, pentru a comunica copia dosarului execuţional.
Incheiere de sedinta din 27.01.2015Pentru a se emite adresă la BEJ Paşca Titu, pentru a depune copia dosarului execuţional şi la Judecătoria Beiuş pentru a înainta dosarul nr. 1124/1996.
Incheiere de sedinta din 10.12.2014Pentru ca reprezentantul reclamantului să depună în scris completarea de acţiune, privind revendicarea.
Incheiere de sedinta din 19.11.2014