S****** S**** A*****
PetentI************ D* P****** A* J******** C******
IntimatL***** A*****
IntimatADMITE plângerea contravenţională formulată de către contravenientul S****** S**** A*****, în contradictoriu cu intimaţii Inspectoratul de Poliţie al judeţului Covasna, cu sediul în mun.Sf.Gheorghe, Societatea de Asigurare Euroins România SA, respectiv SC Carpatica Asigurare SA, În baza dispoziţiilor art.99 alin. 4 din OUG nr. 195/2002, înlocuieşte sancţiunea principală de 6 puncte – amendă, în sumă de 510 lei (1 punct – amendă în sumă de 85 lei), cu sancţiunea principală de 4 puncte – amendă, în sumă de 340 lei (1 punct – amendă în sumă de 85 lei). Anulează măsura complementară a suspendării exercitării dreptului de a conduce pentru o perioadă de 60 de zile. Menţine celelalte dispoziţii ale procesului verbal de constatare a contravenţiei, Seria CP, nr. 2598817, din data de 28 aprilie 2014 al IPJ Covasna – Postul de Poliţie Ghelinţa.
Hotarare 235/2015 din 01.04.2015Amână pronunţarea hotărârii la data de 1 aprilie 2015.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 25.03.2015În vederea studierii raportului de expertiză şi formularea eventualelor obiecţiuni.
Incheiere de sedinta din 04.02.2015În vederea emiterii unei adrese pentru a se afla asiguratorul şi a fi introdus în cauză pentru opozabilitate, precum şi în vederea efectuării unei experize auto solicitat de către petent.
Incheiere de sedinta din 03.12.2014pentru introducerea în cauza persoana implicată în evenimentul rutier, pentru a se cere cazier rutir privind pe contravenient
Incheiere de sedinta din 15.10.2014