S* E*** S** P*** P*** & A******** I********* I****
DebitorS* E*** S**
DebitorO** D***
IntimatJ********** C******
IntimatD**** C******
CreditorAdmite cererea. Dispune închiderea procedurii.
Hotarare 338/2015 din 12.03.2015Acordă termen la data de 12.03.2015 pentru când se vor cita creditorii cu menţiunea că lichidatorul judiciar a solicitat închiderea procedurii şi să precizeze dacă avansează sume pentru continuarea procedurii.
Incheiere de sedinta din 19.02.2015Acordă termen la data de 19.02.2015 pentru ca lichidatorul judiciar să intre în posesia documentelor financiar contabile
Incheiere de sedinta din 27.11.2014Acordă termen la data de 27.11.2014 pentru ca lichidatorul judiciar să intre în posesia documentelor financiar contabile.
Incheiere de sedinta din 02.10.2014Amână judecarea cauzei la data de 02.10.2014- pentru depunerea tabelului definitiv al creanţelor
Incheiere de sedinta din 18.09.2014Admite cererea debitoarei S* E*** S** prin lichidator POPA&ASOCIAŢII INSOLVENTA IPURL de reducere a cuantumului taxei judiciare de timbru. Stabileşte cuantumul taxei judiciare de timbru la suma de 4 lei. Admite cererea debitoarei de deschidere a procedurii. În temeiul art. 32 alin. 1 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune deschiderea procedurii simplificate de insolvenţă împotriva debitoarei SC ERKZ SRL. Pune în vedere debitoarei ca în termen de 10 zile de la deschiderea procedurii să depună actele şi informaţiile prevăzute de art. 28 alin. 1 din lege. În temeiul art. 34 din Legea privind procedura insolvenţei, Numeşte lichidator judiciar provizoriu POPA&ASOCIAŢII INSOLVENTA IPURL care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 25 din lege, cu o retribuţie provizorie de 1000 lei lunar. În temeiul art. 61 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune notificarea deschiderii procedurii debitoarei, creditorilor şi oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Dolj, în vederea efectuării din oficiu a menţiunii precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Fixează termenul limită pentru depunerea creanţelor la 14.07.2014. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la 18.09.2014. Fixează termenul pentru soluţionarea eventualelor contestaţii şi afişarea tabelului definitiv al creanţelor la 02.10.2014 . Dispune trimiterea notificărilor către toţi creditorii, de către lichidatorul judiciar şi publicarea într-un ziar de largă circulaţie. Fixează termen la data de 14.07.2014 pentru depunerea raportului prevăzut de art. 20 alin. 1 lit. b şi art. 59. În temeiul art. 113 din lege, Dispune sigilarea bunurilor din averea debitoarei şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. În temeiul art. 3 pct. 26 din Legea nr. 85/2006, Dispune convocarea adunării generale a asociaţilor de către lichidatorul judiciar, în termen de 10 de zile de la deschiderea procedurii, pentru desemnarea administratorului special. În temeiul art. 4 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune deschiderea de către debitoare a unui cont bancar la banca la care are deschis cont, din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii. În caz de neîndeplinire a obligaţiei, contul va fi deschis de către lichidatorul judiciar. Dispune comunicarea sentinţei către instanţele judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitorului şi tuturor băncilor unde acesta are deschise conturi. Cu apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea pentru exercitarea căii de atac se va depune la Tribunalul Dolj. Pronunţată în şedinţa publică de la 26.05.2014.
Incheiere finala dezinvestire din 26.05.2014